Πρωτομαγιά 2009 - Οροπέδιο Ομαλού - Καταφύγιο Καλλέργη

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Οι άλλες κορυφές είναι, προς τα νότια-ανατολικά το Λινοσέλι, στα :)
ευχαριστώ που ανέφερες τις υπόλοιπες βουνοκορφές !!! μα μένω στα χανιά και γνωρίζω τον σεληνιώτικο γύρο ,τις ομορφιές και τα κολασμένα πιλάφια μας!!!!:bleh:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μεταφέρθηκε στις Ταξιδιωτικές Ιστορίες της Ελλάδας. ;)
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
ωραια η ιστορια σου ρενατα!
αλλα νομιζω οτι στο καλεργη πρεπει να ξανα ανεβεις και το χειμωνα!
τρομερη εμπειρια να ανεβαινεις το βουνο ανοιγωντας δρομο με το αμαξι στο χιονι,που σιγουρα ειναι η' 4 x 4 η' τζιπ, και να αισθανεσαι καθε στιγμη οτι μπορει κατι να μην παει καλα και να μην τα καταφερεις οχι απλα να ανεβεις αλλα ουτε να κατεβεις!
καθε χρονο το κανουμε και ειναι τρελα!
θα προσπαθησω να ανεβασω φωτο να δειτε!
 

greekbastard

Member
Μηνύματα
68
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισία - Ταυλάνδη...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία - Σιβηρία
Σκοπός μας αρχικός να φτάσομε στην κορυφή και διανυκτέρευση στο καταφύγιο. Στόχος να ακουμπήσομε τις ψηλότερες κορυφές του ψηλορείτη
Εννοείς τις υψηλότερες κορυφές των Λευκών Ορέων...ο Ψηλορείτης είναι στο Ηράκλειο, με τα περίφημα Ανώγεια. ;)
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Εννοείς τις υψηλότερες κορυφές των Λευκών Ορέων...ο Ψηλορείτης είναι στο Ηράκλειο, με τα περίφημα Ανώγεια. ;)
greekbastard εχω τη αμοιδρα υποψια οτι στο μαθημα της Γεωγραφιας θα ειχες πατωσει πανυγηρικα....:bleh::bleh::bleh:
Τα Ανωγεια και ο Ψηλορειτης ανηκουν στο νομο Ρεθυμνου....και κατω τα χερια :clap::clap: που θες να τον κανεις Ηρακλειωτη....:haha::haha:
 

greekbastard

Member
Μηνύματα
68
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισία - Ταυλάνδη...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία - Σιβηρία
greekbastard εχω τη αμοιδρα υποψια οτι στο μαθημα της Γεωγραφιας θα ειχες πατωσει πανυγηρικα...
Ε, όχι και πανηγυρικά :(. Τμήμα του Ψηλορείτη βρίσκεται και στον νομό Ηρακλείου. Για τα Ανώγεια πάω πάσο..έιναι στο Ρέθυμνο. Αλλά μια φορά ο Ψηλορείτης στον Ομαλό δεν είναι! :p
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
greekbastard εχω τη αμοιδρα υποψια οτι στο μαθημα της Γεωγραφιας θα ειχες πατωσει πανυγηρικα....:bleh::bleh::bleh:
Τα Ανωγεια και ο Ψηλορειτης ανηκουν στο νομο Ρεθυμνου....και κατω τα χερια :clap::clap: που θες να τον κανεις Ηρακλειωτη....:haha::haha:
Ελπιζω χωρις παρεξηγηση οτι εγραψα :lol::bleh::D δεν εχω τετοια προθεση......
 

greekbastard

Member
Μηνύματα
68
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισία - Ταυλάνδη...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία - Σιβηρία
Ελπιζω χωρις παρεξηγηση οτι εγραψα :lol::bleh::D δεν εχω τετοια προθεση......
Καμία παρεξήγηση βρε rethimno...σιγά μην τα βάλω με Κρητηκιά. Να ξεκινήσω καμιά βεντέτα στα καλά καθούμενα!!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Καμία παρεξήγηση βρε rethimno...σιγά μην τα βάλω με Κρητηκιά. Να ξεκινήσω καμιά βεντέτα στα καλά καθούμενα!!
Καλα δυο μετρα παλικαρακι και φοβασαι τις βεντετες ???? Που τη θυμηθηκες τωρα .....εμεις τις εχουμε ήδη ξεχασει.....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.725
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom