Ιταλία Πρωτοχρονιά στη Ρώμη

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
+ Ρώμη,:D -Ρώμη,:( + Ρώμη,:D -Ρώμη :(.........

Τελικά έχω κάνει καλά που την επέλεξα για επόμενο μου προορισμό (τέλος Μαρτίου) ? :shock:

Θα τρελαθώ !!!!! Ελπίζω να μην με απογοητεύσει.... Αλλωστε από σκουπίδια ξέρουμε, από ουρές ξέρουμε, από αλλοδαπούς ξέρουμε, από κλεψιές ξέρουμε, από "κλέφτες" ταξιτζίδες, εστιατορες, ξενοδόχους κλπ ξέρουμε, τι στο καλό θα με απογοητεύσει ?????:D
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
+ Ρώμη,:D -Ρώμη,:( + Ρώμη,:D -Ρώμη :(.........

Τελικά έχω κάνει καλά που την επέλεξα για επόμενο μου προορισμό (τέλος Μαρτίου) ? :shock:

Θα τρελαθώ !!!!! Ελπίζω να μην με απογοητεύσει.... Αλλωστε από σκουπίδια ξέρουμε, από ουρές ξέρουμε, από αλλοδαπούς ξέρουμε, από κλεψιές ξέρουμε, από "κλέφτες" ταξιτζίδες, εστιατορες, ξενοδόχους κλπ ξέρουμε, τι στο καλό θα με απογοητεύσει ?????:D
Κύττα ο καθένας τρελλαίνεται για τους δικούς του λόγους:haha::haha:κι εγώ και άλλοι τρελλαινόμαστε μ αυτά που διαβάζουμε από άλλης απόψεως όμως....
Don't worry,be cool!
Παρακολούθα στενά την εξέλιξη της ιστορίας που μου έχει κινήσει κι εμένα το ενδιαφέρον και γι αυτό απλά και μόνο κάνω κάποιες προσθήκες και επεξηγήσεις:rolleyes:τπτε παραπάνω
και εννοείται αφού θα πάς Ρώμη μην παραλείψεις να διαβάσεις ΟΛΕς τις ιστορίες που έχουν γραφτεί γι αυτήν την πόλη,έχει γούστο να βλέπεις τις διαφορετικές οπτικές του καθενός.
 

gmex

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Καλησπέρα φίλε μου. Πιθανόν να συναντηθήκαμε κάπου στο cicerone. Έμενα 3ο όροφο και ήμουν από τις 27/12/09 και αναχώρησα στις 02/01/10 αργά το βράδυ. Για το ξενοδοχείο θα συμφωνήσω μαζί σου. Ευτυχώς τουλάχιστον που φρόντιζαν για την καθαριότητα. Για την αλλαγή του χρόνου είχαμε φύγει λοιπόν το απογευματάκι με σκοπό να πάμε στο Κολοσσαίο που είχαν ετοιμάσει εκεί οι Ρωμαίοι τη φιέστα τους (συναυλία κλπ.). Λίγο Del Corso, λίγο Condotti η ώρα πήγαινε 22:30 και ο καιρός είχε ήδη αρχίσει να δείχνει τις άσχημες διαθέσεις του. Η σύζυγος ως συνήθως μέσα στη γκρίνια. ΄΄Που με πας μες στη βροχή΄΄ και άλλα τέτοια. Καταλαβαίνεις!!! Υπομονή έλεγα εγώ, μπορεί να σταματήσει, διότι ο καιρός εδώ στην Ρώμη είναι απρόβλεπτος. Τι ήθελα ο άμοιρος και έλεγα τέτοια λόγια! Ξεσπάει μία καταιγίδα (ουρανός και γη ένα). Η ώρα 22:45 και βρισκόμασταν στην piazza venezia. Απίστευτος ο κόσμος που κατέβαινε προς το Κολοσσαίο. Προσοχή στις ομπρέλες για να μη μας βγάλουν κανά μάτι φώναζα. Αποφασίζουμε να επιστρέψουμε στο ξενοδοχείο. Μέχρι να φτάσουμε το νερό μας έπνιξε. Αν γύρω στις 23:25 είσασταν στην είσοδο του cicerone ή στο μπαρ (ο θεός να το κάνει μπαρ) για να ακούσετε πιάνο πιθανόν να παρατηρήσατε ένα ζευγάρι μουσκεμένο μέχρι ......??????!!!!!!. Αλλαγή λοιπόν στο δωμάτιο 342 του cicerone ακούγοντας για πολύ ώρα πυροτεχνήματα. Κατά τα λοιπά ήταν τέλεια στη Ρώμη. Αξιοθέατα παντού. Κολώνες π α ν τ ο ύ. Αξίζει να την επισκεπτούν όσοι διαβάζουν τα ανωτέρω διαμειφθέντα.
 

londonmaniac

Member
Μηνύματα
13
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Διάστημα, Γκαλαπάγκος
Δυστυχώς ένα πολύ σοβαρό οικογενιακό πρόβλημα υγείας (το οποίο ευτυχώς οδεύει προς αίσιο τέλος) και επαγγελματικές υποχρεώσεις, καθυστερούν αρκετά την συνέχιση της ιστορίας. Η οποία είναι έτοιμη στο χαρτί άλλα, δεν υπάρχει επαρκής χρόνος για να μεταφερθεί στον υπολογιστή. Ελπίζω να τα καταφέρω σύντομα. Παρ' όλ' αυτά το ύφος της θα παραμείνει περίπου το ίδιο, αφού ολοκληρώθηκε τις πρώτες μέρες της επιστροφής μου από τη Ρώμη. Θέλω επίσης να πω, πώς ό,τι γράφω είναι οι σκέψεις, που έκανα εκείνη τη στιγμή ακριβώς, η πρώτη μου δηλαδή άποψη και όχι σκέψεις μετά από δεύτερη ματιά και επεξεργασία γεγονότων και καταστάσεων.Γι' αυτό άλλωστε χρησιμοποιώ και ενεστώτα. Σας ευχαριστώ τέλος για τα μέχρι στιγμής σχόλια σας και ειλικρινά λυπάμαι για τα μηνύματα που διαγράφηκαν, τα οποία ευτυχώς πρόλαβα να διαβάσω. Καλό μεσημέρι!
 

Jenny

Member
Μηνύματα
31
Likes
0
. Λίγο Del Corso, λίγο Condotti η ώρα πήγαινε 22:30 και ο καιρός είχε ήδη αρχίσει να δείχνει τις άσχημες διαθέσεις του.

Εμείς μαλλον κάπου θα συναντηθήκαμε πριν τις 22:30 γιατί τριγυρίζαμε στα ίδια μέρη...
Είμαστε ομοιοπαθείς. Είμασταν μέχρι τις 22:50 έξω και στο τέλος δεν αντέξαμε την ταλαιπωρία με τη βροχή και μπήκε ο χρόνος στο ξενοδοχείο κοιτάζοντας από το παράθυρο τα πυροτεχνήματα! Χαίρομαι που δεν είμασταν οι μόνοι....;)
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Δυστυχώς ένα πολύ σοβαρό οικογενιακό πρόβλημα υγείας (το οποίο ευτυχώς οδεύει προς αίσιο τέλος)
Περαστικα και πολυ μακρια να μεινουν τετοια προβληματα! Με υγεια και καινουργια ταξιδια οπου σου κανει κεφι!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.366
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom