Γαλλία Πρωτοχρονιά στο Παρίσι

Aurelia

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Μογγολία
Γεια σας! Σας χαιρετώ ως νέο μέλος :D
Αποφάσισα να περάσω τη φετινή πρωτοχρονιά στο Παρίσι. Μήπως μπορείτε να με καθοδηγήσετε έτσι ώστε να βρω φτηνά εισητήρια; :) Merci!
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.032
Likes
1.595
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Γειά σου νέο μέλος με το ρομαντικό όνομα !! Συμπτωματικά έψαχνα εισιτήρια γιά Παρίσι τέλη Δεκεμβρίου για ένα φίλο και τα πιό οικονομικά που βρήκα είναι με alitalia μέσω Ρώμης. Ψάξε εδώ www.alitalia.com/gr αλλά πρέπει να κλείσεις άμεσα. Ήδη ανέβηκαν κατα 50 ? από το περασμένο Σάββατο που άρχισα το ψάξιμο, παραμένουν όμως τα φθηνότερα γύρω στα 250 ? ενώ π.χ. με aegean 400+
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Η φτηνότερη και καλύτερη , μια που είναι απευθείας, λύση αυτή την στιγμή είναι η Easyjet ίσως και κάτω από 200ευρώ...

Αυτό με την Αegean που ανέφερες McElk δεν το κατάλαβα... Η Α3 δεν πετάει στο Παρίσι... Αυτό που ίσως βλέπεις στο site της είναι με πτήσεις της LH γιαυτό και οι τιμές είναι αστρονομικές...
 

Aurelia

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Μογγολία
Καταρχήν, σας ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Η αλήθεια είναι ότι η alitalia είναι όντως λίγο αλμυρή :p Βρήκα με την easyjet γύρω στα 180 ευρώ αλλά θεωρώ ότι λόγω του ότι είναι νωρίς ακόμα, μπορώ να βρω και φτηνότερο εισητήριο..αν ψάξω λίγο παραπάνω..
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Μάλλον ανέκδοτα λες...δεν υπάρχει καμμία περίπτωση να βρεις φτηνότερο...ποιός νομίζεις ότι θα πουλήσει λιγότερο και γιατί?? Το 180 που βρήκες για εκείνη την εποχή είναι δώρο... Πάρτο άμεσα γιατί θα μείνεις με τον μουτζούρι στο χέρι... Mην παίζεις με την τύχη σου...
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.032
Likes
1.595
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Έπρεπε να διευκρινίσω ότι το δικό μου ψάξιμο ήταν από Θεσσαλονίκη (Βόρειος γαρ). Φθηνότερα απο 180 δεν νομίζω να βρής.
 

Aurelia

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Μογγολία
Σας ευχαριστώ παιδιά! Κι εσένα blondeamon! McElk εγώ είμαι δυτικιά οπότε βολεύει περισσότερο σαφώς από Αθηνα :) Θα σας πω τις εντυπώσεις του ταξιδιού μου του χρόνου :p
 

Blondeamon

Member
Μηνύματα
285
Likes
142
Glad to help ... καλά να περάσεις . Πέρυσι πήγα Παρίσι Χριστούγεννα και ήτανε ΥΠΕΡΟΧΑ. Ότι χρειαστείς απο πληροφορίες μη διστάσεις να ζητήσεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom