Πρωτοχρονια στο Πηλιο!

mac

Member
Μηνύματα
27
Likes
0
Για τα Χάνια τι γνωρίζετε? Είχε ταβέρνες και καμιά καφετέρια πέρα από τα ξενοδοχεία?Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.385
Για τα Χάνια τι γνωρίζετε? Είχε ταβέρνες και καμιά καφετέρια πέρα από τα ξενοδοχεία?Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Ταβέρνες έχει αρκετές, καφετέριες όχι πέρα ίσως απο το Σαλέ στο χιονοδρομικό (δεν ξέρω αν θα είναι ανοικτό αλλά πολύ πιθανό να λειτουργεί λόγω ημερών και ας μην έχει χιόνι).......
 

mac

Member
Μηνύματα
27
Likes
0
Η Τσαγκαράδα τι λέει σαν μέρος; Έχει ταβέρνες κλπ; Έχω την εντύπωση πως είναι καλύτερη για καλοκαιρινές διακοπές περισσότερο και όχι για χειμερινές,κάνω λάθος; Και πάλι ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.385
Η Τσαγκαράδα τι λέει σαν μέρος; Έχει ταβέρνες κλπ; Έχω την εντύπωση πως είναι καλύτερη για καλοκαιρινές διακοπές περισσότερο και όχι για χειμερινές,κάνω λάθος; Και πάλι ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις.
Όπως το είπες, περισσότερο για καλοκαίρι....
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ροζα πολυ καλη η προσφορα που παρεθεσες .Η Βυζιτσα ειναι πολυ ωραιο χωριο και μου εκαναν μεγαλη εντυπωση τα πανεμορφα αρχοντικα της .Να σημειωσω οτι πηρα τηλεφωνο το συγκεκριμενο ξενωνα ...για Χριστουγεννα δεν εχουν μεινει καθολου διαθεσιμα δωματια ..μονο για Φωτα ..μιλαω για οσους ενδιαφερονται για τα 3ημερα ...τωρα για τις ενδιαμεσες μερες ..ας επικοινωνησουν επι τουτου.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.385
Λάθος πρόβλεψη έκανα τελικά.....
Αρκετό χιονάκι και στο Πήλιο.
Από Πορταριά και πάνω έχει χιονίσει και στα Χάνια κοντά στα 50 εκ χιόνι και πιθανόν να ανοίξουν αύριο και κάποιες πίστες....
 

Kleanthis

Member
Μηνύματα
54
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ροή.
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Για τα θετικά της Βυζίτσας, επιβεβαιώνω κι εγώ.Έμεινα σε κάποιο κατάλυμα εκεί,οικονομικό και έμεινα αρκετά ικανοποιημένος γενικώς.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.484
Likes
7.964
Λοιπόν, μερικές φρέσκες πληροφορίες...
* 23/12 τα Χάνια ήταν τίγκα στο χιόνι, οι πίστες κλειστές αλλά ήταν θέμα ωρών να ανοίξουν (όπως μας είπαν) με το ρυθμό που χιόνιζε... Το σαλέ είναι ανοιχτό όλη τη χρονιά για καφέ... Τα Χάνια έχουν αρκετές ταβέρνες...
* Στη Τσαγκαράδα κοντέψαμε να μείνουμε νηστικοί, μόνο η "Αλέκα" ήταν ανοιχτή... καλό φαγητό αλλά υπερβολικά ακριβή, η πολύ διαφήμιση την έχει κάνει να εκτινάξει τιμές... κατά τ' άλλα, ούτε περίπτερο-μίνι μάρκετ να πάρεις τσιγάρα δεν υπήρχε ανοιχτό...
* Πολύ ωραίο καφέ στην Πορταριά, το Cafe Antico και για φαγητό ο "Κρίτσας" πεντανόστιμα πιάτα και οικονομικά
* Πολύ ωραίο καφέ στην Μακρινίτσα, το Art Cafe... σχεδόν στην άκρη του χωριού με ωραία θέα και πολύ ατμοσφαιρική μουσική
* Για όσους έχουν παιδιά, στην Πορταριά υπάρχει ιππικός όμιλος που μπορείς να κάνεις ελεύθερη ιππασία και είναι σούπερ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.233
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom