Γενικά Πρόβλημα με Ρώσικες εταιρείες

vaios

Member
Μηνύματα
25
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
eyjafjallajokull
Θέλω από καιρό να κάνω το ταξίδι Μόσχα-Πετρούπολη αλλά κάτι με κρατάει, με αγχώνει με το θέμα του αεροπλάνου με όσα κατά καιρούς έχουν συμβεί με τις αεροπορικές εταιρείες και τα ατυχήματα εκεί.
Έχει κάνει κάποιος αυτό το ταξίδι με Ρώσικη ή άλλη εταιρεία και με ποιο γραφείο και τι εντυπώσεις έχει αποκομίσει?
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
έχω πετάξει με Αεροφλότ και όλα μια χαρά πήγανε. άμα είναι να πάθεις κάτι, θα το πάθεις και στο τρένο
 

taver

Member
Μηνύματα
12.522
Likes
29.347
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Κι εγώ με Aeroflot (με μοντέρνο Airbus A320, όχι από αυτά που πέφτουν που σχεδόν όλα είναι Σοβιετικής κατασκευής). Από service κλπ δε μπορώ να σε βοηθήσω γιατί:
α) Πετούσα business class και
β) Κοιμόμουνα σε όλη την πτήση
 

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.078
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
@vaios Υπάρχουν ρωσικά αεροσκάφη που δεν έχουν κανένα απολύτως δυστύχημα και είναι στατιστικά ασφαλέστερα απ' τα ανταγωνιστικά ευρωπαικά/αμερικάνικα πχ Ilyushin Il-96 ή το Ilyushin Il-86 με μόλις ένα θανατηφόρο δυστύχημα σε τριάντα χρόνια πτήσεων. Το τελευταίο κάποιοι το θεωρούν σαν το ασφαλέστερο αεροσκάφος όλων των εποχών.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
έχω πετάξει με την Aeroflot σε πτήση Μόσχα - Αγία Πετρούπολη. Στο πρόγραμμα ήταν πτήση με τα καινούργια Sukhoi άλλα το αλλάξαν με το Α320 οι άκαρδοι. Η πτήση ήταν μια χαρά, το σερβίς το ίδιο

δε έχεις να φοβηθείς τίποτα :)
 

Attachments

vaios

Member
Μηνύματα
25
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
eyjafjallajokull
Ευχαριστώ τα καλά παιδιά για τις απαντήσεις στο ερώτημά μου, αλλά όχι σε μερικούς που μαζεύουν αεροπλανάκια με χαζές απαντήσεις.

Και ας κάνω ακόμα μία χαζή ερώτηση που πιθανόν να μην ανήκει σ' αυτό το χώρο, ποιά περίοδο είναι καλλίτερη για Μόσχα, αν πάω αρχές Μάη, είναι καλά, ή κάνει κρύο?
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.002
Likes
2.095
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Μα... ποια ηταν η χαζη απαντηση;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.469
Likes
14.480
Κατά σύμπτωση όλοι που απάντησαν δεν μπορούν να μαζέψουν και άλλα αεροπλανάκια.

Ουτε και εγώ..Τι κρίμα...
 

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ταξίδι-Όνειρο
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Ευχαριστώ τα καλά παιδιά για τις απαντήσεις στο ερώτημά μου, αλλά όχι σε μερικούς που μαζεύουν αεροπλανάκια με χαζές απαντήσεις.
τι εννοεις? μου ακουγεται αγενες αυτο που λες! οποιοσδηποτε μπαινει στον κοπο να σου απαντησει εδω μεσα πρεπει να ακουει το "ευχαριστω" ειτε σου αρεσει ειτε οχι η απαντηση του και οχι να εισπρατει ειρωνικα σχολια!

Υ.Γ sorry για το off topic!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.522
Likes
29.347
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ευχαριστώ τα καλά παιδιά για τις απαντήσεις στο ερώτημά μου, αλλά όχι σε μερικούς που μαζεύουν αεροπλανάκια με χαζές απαντήσεις.
Φαντάζομαι αναφέρεσαι σε όσους δεν πάτησες ευχαριστώ. Δεν πειράζει, ευχαριστούμε εμείς, και θύμισέ μας την επόμενη φορά να μη χάσουμε το χρόνο μας προσπαθώντας να σε βοηθήσουμε.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
υπέροχα, δε φτάνει που έχασα ένα ευρώ για να σου απαντήσω, μιας και το έγραφα στο τρένο, σε ίντερνετ κινητού, μας της λες και από πάνω

μπαλσοιε σπασίμπα
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.335
Μηνύματα
888.648
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom