Ryanair Προβληματα με Ryanair

kostasdoboj

Member
Μηνύματα
53
Likes
35
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Έκανα δύο κρατήσεις πτήσεων με τη Ryan. Έλαβα το Itinerary μόνο για τη μία πτήση όμως. Εκτιμώ ότι έκανα λάθος στο email που έδωσα γιατί στο ιστορικό κρατήσεων που έχω κάνει δεν μου εμφανίζει τη συγκεκριμένη κράτηση. Από βλακεία μου επίσης, δεν σημείωσα τον κωδικό της κράτησης για να μπω να κάνω update το mail και να μου ξαναστείλουν το Itinerary. Τα χρήματα για τη συγκεκριμένη κράτηση έχουν δεσμευτεί από την κάρτα μου. Τι μπορώ να κάνω;;;
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Νομίζω ότι μόνο με τηλέφωνο στην Ryanair μπορείς να το λύσεις το θέμα.
Contacting Customer ServiceΔοκίμασε να δεις και το ιστορικό του browser που χρησιμοποιείς βλέποντας τις σελίδες προς τα πίσω μήπως και εμφανίσει τον κωδικό ...
 

kostasdoboj

Member
Μηνύματα
53
Likes
35
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Το σκέφτηκα αυτό με το ιστορικό του browser αλλά δεν δούλεψε...Η κράτηση ισχύει από τη στιγμή που μου έχουν δεσμεύσει τα χρήματα;Αλλά και να ισχύει, χωρίς πρόσβαση δεν μπορώ να κάνω check in...
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
Η κρατηση ισχύει. ΑΝ δεν καταφερεις να κανεις τσεκ ιν ονλαιν. Κανεις στο αεροδρομειο και πληρωνεις 35 ευρω.
Αν παρεις τηλεφωνο ομως, θα σου λυσουν το προβλημα.
Μπορεις να δοκιμασεις να κανεις manage my booking αλλαζοντας μερικα γράμματα στο email μηπως το πετυχεις ...
 

kostasdoboj

Member
Μηνύματα
53
Likes
35
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Η κρατηση ισχύει. ΑΝ δεν καταφερεις να κανεις τσεκ ιν ονλαιν. Κανεις στο αεροδρομειο και πληρωνεις 35 ευρω.
Αν παρεις τηλεφωνο ομως, θα σου λυσουν το προβλημα.
Μπορεις να δοκιμασεις να κανεις manage my booking αλλαζοντας μερικα γράμματα στο email μηπως το πετυχεις ...
Το δοκίμασα και αυτό με πιθανά ''λάθος'' email αλλά τζίφος...Μάλλον θα πάρω τηλέφωνο αύριο γιατί δε θέλω να ρισκάρω να χάσω κάποιο mail που μπορεί να στείλουν για αλλαγή ώρας κτλ...
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Δεν είναι μόνο η αλλαγή ώρας.Δεν θα μπορείς να κάνεις και τσεκ ιν ονλαιν που θα σημαίνει αλλά 40 η 60€ επιπλέον το άτομο για κάθε πτήση.
 

kostasdoboj

Member
Μηνύματα
53
Likes
35
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Τελικά το πρόβλημα λύθηκε. Πήρα τηλέφωνο το πρωί με το που ανοίγουν οι γραμμές τους, δεν περίμενα στην αναμονή, έπεσα σε έναν πολύ εξυπηρετικό κύριο, σε 4 λεπτά είχα τελειώσει. Να λέμε και τα καλά.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.753
Τελικά το πρόβλημα λύθηκε. Πήρα τηλέφωνο το πρωί με το που ανοίγουν οι γραμμές τους, δεν περίμενα στην αναμονή, έπεσα σε έναν πολύ εξυπηρετικό κύριο, σε 4 λεπτά είχα τελειώσει. Να λέμε και τα καλά.
Μην το δει ο Taver και αρχίσει τις στατιστικές :xmas_cheesygrin:
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Στο link που σου έδωσε ο Θανάσης στην 2η στήλη έχει τα τηλέφωνα.
Τέλος πάντων το γράφω και εδώ το τηλέφωνο για αυτούς που καλούν από Ελλάδα
+ 44 871 246 0002 – English speaking. Calls cost £0.10 per minute plus international calling rates and network extras.
Our lines are open Mon - Fri, 09:00 - 18:00 GMT, Sat 10:00 – 17:00 GMT and Sun 11:00 – 17:00 GMT.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.394
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom