Πρόγραμμα Κοινωνικού Τουρισμού και Τουρισμός για Όλους

niax

Member
Μηνύματα
255
Likes
800
Ονειρεμένο Ταξίδι
βολτα με τον υπερσiβηρικο
Η λογική λέει πως θα πρέπει να ισχύσει η πρώτη είδηση που είναι και η πιο δίκαιη αλλά απο την άλλη και τα dikaiologitika είναι αξιόπιστη πηγή και ειλικρινά δεν ξέρω τι να πιστέψω.

Λες για αυτό να μην μπορώ να ολοκληρώσω την αίτηση απο το πρωί στο tourism4all;
Αν και δεν μου λέει πως δεν γίνεται δεκτή η αίτηση μου αλλά επιμένει στο αυτοματοποιημένο μήνυμα "Λόγω αυξημένης επισκεψιμότητας αυτή τη στιγμή δεν είμαστε σε θέση να εξυπηρετήσουμε το αίτημά σας.
Παρακαλούμε προσπαθήστε εκ νέου σε λίγο.
"
Δεν εχω ιδεα, παντως ειναι πολυ πιθανο να ειναι απλα υπερφορτωμενο.. το σαιτ του οαεδ ηταν συνεχως πεσμενο κατα τη διαρκεια καταθεσης αιτησεων για τον κοινωνικο τουρισμο, ηθελα να εκδωσω μια βεβαιωση και προσπαθουσα 3 μερες να μπω..
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Ναι έτσι είναι και αμέσως μετά τα μέσα Νοέμβρη να έρθετε για αγροτοτουρισμό στο χωριό μου. Θα έχουμε ελιές φέτος… :)
Καλή η πρόταση αλλά έχω κι εγώ ελιές!😁😁
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
6.649
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Τελικά αργά το βράδυ κατάφερα να ολοκληρώσω την αίτηση στο tourism4all εφόσον αφαίρεσα τον εαυτό μου ως ωφελούμενο μέλος της αίτησης του συντρόφου μου. Εγκρίθηκε ναι μεν αλλά για ένα μόνο άτομο.
Δεν ξέρω για ποιόν λόγο κολλούσε με την προσθήκη ωφελούμενου ατόμου αλλά για μεμονωμένο δικαιούχο λειτούργησε.
Καλή επιτυχία σε όλους τους συμμετέχοντες.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Τελικά αργά το βράδυ κατάφερα να ολοκληρώσω την αίτηση στο tourism4all εφόσον αφαίρεσα τον εαυτό μου ως ωφελούμενο μέλος της αίτησης του συντρόφου μου. Εγκρίθηκε ναι μεν αλλά για ένα μόνο άτομο.
Δεν ξέρω για ποιόν λόγο κολλούσε με την προσθήκη ωφελούμενου ατόμου αλλά για μεμονωμένο δικαιούχο λειτούργησε.
Καλή επιτυχία σε όλους τους συμμετέχοντες
Επειδη λειτουργει με τους κωδικους του Taxis, πρεπει να αντοστοιχει το ωφελουμενο μελος με τα δεδομενα της φορολογικης δηλωσηςτου δικαιουχου.
Δοκιμασε με τους δικους σου κωδικους Taxis για να παρεις δικο σου κουπονι.
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Επειδη λειτουργει με τους κωδικους του Taxis, πρεπει να αντοστοιχει το ωφελουμενο μελος με τα δεδομενα της φορολογικης δηλωσηςτου δικαιουχου.
Δοκιμασε με τους δικους σου κωδικους Taxis για να παρεις δικο σου κουπονι.
'Ετσι ήξερα κι εγώ.Κοινή δήλωση κάνουμε κι εγώ φαινόμουν πέρσυ ώς προστατευόμενο μέλος στον ΕΦΚΑ. Τώρα πιά δεν προλαβαίνω να δοκιμάσω να κάνω αίτηση με τους δικούς μου κωδικούς γιατί η προθεσμία υποβολής σύμφωνα με το ΑΦΜ μου έληξε χθές.
Δεν βαριέσαι ας κληρωθεί ο ένας και πληρώνουμε συμμετοχή για μένα.
Πιο πολύ μας ενδιαφέρει η αίτηση του κοινωνικού τουρισμού που κάναμε αίτηση για κανένα δεκαήμερο σε Λέσβο, Χίο ή Λήμνο αλλά κάναμε και την αίτηση στο tourism4all στην περίπτωση που δεν επιλεγούμε στο πρώτο.
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
'Ετσι ήξερα κι εγώ.Κοινή δήλωση κάνουμε κι εγώ φαινόμουν πέρσυ ώς προστατευόμενο μέλος στον ΕΦΚΑ. Τώρα πιά δεν προλαβαίνω να δοκιμάσω να κάνω αίτηση με τους δικούς μου κωδικούς γιατί η προθεσμία υποβολής σύμφωνα με το ΑΦΜ μου έληξε χθές.
Δεν βαριέσαι ας κληρωθεί ο ένας και πληρώνουμε συμμετοχή για μένα.
Πιο πολύ μας ενδιαφέρει η αίτηση του κοινωνικού τουρισμού που κάναμε αίτηση για κανένα δεκαήμερο σε Λέσβο, Χίο ή Λήμνο αλλά κάναμε και την αίτηση στο tourism4all στην περίπτωση που δεν επιλεγούμε στο πρώτο.
Πέρυσι είχαν δοθεί στο τέλος μια ή δυο μέρες παράταση για όλα τα ΑΦΜ. Παρακολούθησέ το και αν ανοίξει πάλι κάνε εκ νέου αίτηση.
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
«Ασυμβίβαστο» για το Τουρισμός για Όλους και τον Κοινωνικό Τουρισμό ΟΑΕΔ

Και τα 2 μεσα υποτιθεται επικοινωνησαν με τον οργανισμο, αλλα λεει το ενα αλλα λεει το αλλο.. Μακαρι να ισχυει το πρωτο
Τελικά δεν ισχύει η είδηση του dikaiologitika. Χθές έκανα αίτηση στο tourism4all και ενώ είχαμε κάνει ήδη αίτηση για κοινωνικό τουρισμό.
Προφανώς και ισχύει ότι αν επιλεγεί κάποιος και στα δύο προγράμματα μπορεί να κάνει χρήση μόνο του ενός από τα δύο.
 

e-mitsus

Member
Μηνύματα
59
Likes
342
Επόμενο Ταξίδι
Μάλτα
Τελικά δεν ισχύει η είδηση του dikaiologitika. Χθές έκανα αίτηση στο tourism4all και ενώ είχαμε κάνει ήδη αίτηση για κοινωνικό τουρισμό.
Προφανώς και ισχύει ότι αν επιλεγεί κάποιος και στα δύο προγράμματα μπορεί να κάνει χρήση μόνο του ενός από τα δύο.
Αν επιλεγεί κάποιος και στα δύο , υποχρεωτικά ισχύει του κοινωνικού τουρισμού και ακυρώνεται το τουρισμός για όλους.(άσχετα αν το χρησιμοποιήσεις ή όχι). Αυτό ίσχυε για τα περσινά.
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Αν επιλεγεί κάποιος και στα δύο , υποχρεωτικά ισχύει του κοινωνικού τουρισμού και ακυρώνεται το τουρισμός για όλους.(άσχετα αν το χρησιμοποιήσεις ή όχι). Αυτό ίσχυε για τα περσινά.
Ευχαριστώ για την πληροφορία, Δεν την γνώριζα αυτή την λεπτομέρεια.
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Παράταση υποβολής αιτήσεων στο «Τουρισμός για Όλους» μέχρι και την Δευτέρα 12/7.2021

Κανονικά σήμερα Παρασκευή ήταν η καταληκτική ημερομηνία για την υποβολή αιτήσεων από πολίτες των οποίων το ΑΦΜ λήγει σε 8 ή 9.
Ωστόσο, Σάββατο, Κυριακή και Δευτέρα (10, 11 και 12 Ιουλίου) θα μπορούν να υποβάλουν αίτηση όλοι οι ενδιαφερόμενοι και δικαιούχοι ανεξαρτήτως του τελευταίου αριθμού του ΑΦΜ.
https://www.naftemporiki.gr/finance/story/1747547/paratasi-upobolis-aitiseon-sto-tourismos-gia-olous
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.711
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom