Πρόγραμμα Κοινωνικού Τουρισμού και Τουρισμός για Όλους

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Στις αρχές Απριλίου το είχα προβλέψει, βέβαια συνέβη νωρίτερα απ' ότι περίμενα.

Εδώ είμαστε και κατά τον Ιούλιο που θα σφίξουμε περισσότερο θα επιδοτήσουν και τον εγχώριο τουρισμό, με κανένα αστείο voucher όπως το περσινό, να μου το θυμηθείς.
Ελπίζω όντως οι συνθήκες να έχουν αλλάξει αν και το βλέπω δύσκολο.
Θα δέχονται τη λεγόμενη υψηλη σεζόν, που το 80% του κόσμου μπορεί να κανονίσει άδεια;
Θα διατηρηθούν οι τιμές σε νορμάλ επίπεδα ή θα έχουμε πάλι κατακόρυφη αύξηση στα επιδοτούμενα καταλύματα;
Περιμένω να δω με μεγάλο ενδιαφέρον.
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Ήρθε και σε εμένα,απλά είμαι 100% σίγουρος πως το χρησιμοποίησα τον προηγούμενο Οκτώβριο.Βαζοντας τα στοιχεία μου βλέπω έναν κωδικο.Ξερει κάποιος πως μπορώ να το σιγουρεψω;
 

vanda

Member
Μηνύματα
887
Likes
4.251
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Στις αρχές Απριλίου το είχα προβλέψει, βέβαια συνέβη νωρίτερα απ' ότι περίμενα.



Ελπίζω όντως οι συνθήκες να έχουν αλλάξει αν και το βλέπω δύσκολο.
Θα δέχονται τη λεγόμενη υψηλη σεζόν, που το 80% του κόσμου μπορεί να κανονίσει άδεια;
Θα διατηρηθούν οι τιμές σε νορμάλ επίπεδα ή θα έχουμε πάλι κατακόρυφη αύξηση στα επιδοτούμενα καταλύματα;
Περιμένω να δω με μεγάλο ενδιαφέρον.
Έχουν συμπεριλάβει τις τιμές τους στα xl.
 
Last edited:

spyros91

Member
Μηνύματα
875
Likes
796
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Όντως πολύ θετικό νέο. Νομίζω πέρυσι ήταν 50% η συμμετοχή; Πάντως θυμάμαι ότι δεν συνέφερε.
Αυτό που θέλω να μάθω πριν χαρώ βέβαια είναι αν μπορεί να γίνει κράτηση για δίκλινο, όταν είναι ένας ο δικαιούχος και με τι συμμετοχή του 2ου ατόμου.
εγω παντως που το εψαξα περυσι για δικλινο ( εγω δικαιουχος, η κοπέλα μου οχι) μου ελεγαν πως το μισο ποσο (το μεριδιο) της κοπελας μου δηλαδη , θα το πληρωσουμε κανονικά. Για αυτο το θεωρω κοροιδια φουλ, γιατι λενε υψηλοτερα ποσα, απο οτι θα ελεγαν .. π.χ. πήρα με διαφορα δυο ημερών εγω και η κοπέλα μου στο ιδιο καταλυμα.. χωρις να αναφερω voucher μου ειπαν 50 το δικλινο.. στο δευτερο τηλ , ανέφερα πως ενας απο τους δυο ειναι δικαιουχος του voucher, και μου ειπαν 80!! εκ των οποιων θα πληρώσω τα 45 !!!!
 

katerinavama

Member
Μηνύματα
44
Likes
76
Ήρθε και σε εμένα,απλά είμαι 100% σίγουρος πως το χρησιμοποίησα τον προηγούμενο Οκτώβριο.Βαζοντας τα στοιχεία μου βλέπω έναν κωδικο.Ξερει κάποιος πως μπορώ να το σιγουρεψω;
Και έμενα και πέρυσι το χρησιμοποίησα .. Λες αν κάνουμε χρήση να μας αχνουν να δώσουμε τα υπόλοιπα?
 

THALIAL

Member
Μηνύματα
297
Likes
864
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία
Και εμένα το ίδιο μήνυμα μου ήρθε, πέρυσι δεν έκανα χρήση.
 

katerinavama

Member
Μηνύματα
44
Likes
76
Μόνο αν κάνουμε κάποια κλήση σε ξενοδοχείο,να δούμε αν "περνάει"ο κωδικός Κατερίνα.
Αυτό θα κάνω.. Αλλα το πιο πιθανό είναι να το έστειλαν σε όλα τα email που είχαν εγκριθεί... Δεν έκαναν τον κόπο να το στείλουν μόνο σε αυτούς που δεν το έχουν χρησιμοποιησει.. Ελληνικό αθάνατο δημόσιο 😂✈
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
512
Likes
853
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
o πρόγραμμα Τουρισμός για Όλους παρατάθηκε για το 2021, το voucher που έχει εκδοθεί για εσάς ισχύει έως 31.12.2021 και πλέον έχετε περισσότερες επιλογές για την αξιοποίησή του επιλέγοντας πάντα μεταξύ των καταλυμάτων που έχουν ενταχθεί στο ΜΗΤΡΩΟ ΠΑΡΟΧΩΝ

Καταλύματα Τουρισμός Για Όλους

επαληθευση και απο εμενα....

το θεμα ειναι οτι εχουν φουσκωμενες τιμες στο μητρωο για να εισπραξουν τα σπασμενα απο το κρατος!
Οταν ο 1 απο τους 2 ειναι διακαιουχος και οχι ολοκληρη η οικογενεια ......τοτε δυστυχως το κοστος το 1 ατομου πλησιαζει το κοστος του να ειχες κλεισει διχως το voucher που πολυ σωστα ειπε καποιος!

Αυτος και μονο ειναι ο παραπανω λογος ειναι η αιτια τα τελευταια χρονια ....επιλεγω εξωτερικο διακοπες απο εντος!!!
Θα δουμε φετος.....τι θα γινει!
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Αυτό θα κάνω.. Αλλα το πιο πιθανό είναι να το έστειλαν σε όλα τα email που είχαν εγκριθεί... Δεν έκαναν τον κόπο να το στείλουν μόνο σε αυτούς που δεν το έχουν χρησιμοποιησει.. Ελληνικό αθάνατο δημόσιο 😂✈
μια απ τα ιδια και σ εμενα,ηρθε μαιλ αλλα θυμαμαι πως το ειχα χρησιμοποιησει κι εγω με το γιο μου περσυ το καλοκαιρι,αν βρεις ακρη ενημερωσε μας,δεν νομιζω να ισχυει για δυο φορες.
 

love4ice

Member
Μηνύματα
20
Likes
20
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού
εγω παντως που το εψαξα περυσι για δικλινο ( εγω δικαιουχος, η κοπέλα μου οχι) μου ελεγαν πως το μισο ποσο (το μεριδιο) της κοπελας μου δηλαδη , θα το πληρωσουμε κανονικά. Για αυτο το θεωρω κοροιδια φουλ, γιατι λενε υψηλοτερα ποσα, απο οτι θα ελεγαν .. π.χ. πήρα με διαφορα δυο ημερών εγω και η κοπέλα μου στο ιδιο καταλυμα.. χωρις να αναφερω voucher μου ειπαν 50 το δικλινο.. στο δευτερο τηλ , ανέφερα πως ενας απο τους δυο ειναι δικαιουχος του voucher, και μου ειπαν 80!! εκ των οποιων θα πληρώσω τα 45 !!!!
Πάντως βρήκα ξενοδοχείο που έχει το δίκλινο 35 ευρώ και μου είπε δεν χρειάζεται να πληρώσω τίποτα.
Κάποια άλλα το έχουν 40 ευρώ και μου λένε πως θα πάρουν μόνο τα 20 από το voucher και τα άλλα 20 πρέπει να τα πληρώσουμε.

Δυστυχώς ούτε αυτοί έχουν καταλάβει πως θα δουλέψει...

edit: Με τηλέφωνο στο Υπουργείο μου είπαν πως το πρόγραμμα καλύπτει όσο μπορεί. Δηλαδή για ένα δίκλινο 60 ευρώ/διαν. θα καλύψει τα 40 και τα 20 πρέπει να βάλω εγώ.
 
Last edited:

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.054
Likes
1.600
μια απ τα ιδια και σ εμενα,ηρθε μαιλ αλλα θυμαμαι πως το ειχα χρησιμοποιησει κι εγω με το γιο μου περσυ το καλοκαιρι,αν βρεις ακρη ενημερωσε μας,δεν νομιζω να ισχυει για δυο φορες.
Για να μην ψάχνεσαι, απλά το Υπουργείο έστειλε ενημερωτικό δελτίο με αυτοματοποιημένο μήνυμα σε όσους είχαν καταχωρήσει το e-mail τους, ασχέτως αν έχουν χρησιμοποιήσει το voucher. Τώρα, για το θέμα της συναίνεσης ή μη για λήψη ενημερωτικών δελτίων και της παραβίασης του Κανονισμού Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων από την ελληνική κυβέρνηση για άλλη μια φορά, αυτό είναι άλλο θέμα που δεν άπτεται του νήματος αυτού. Τουλάχιστον δίνει δυνατότητα διαγραφής.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.746
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom