Πρόγραμμα Κοινωνικού Τουρισμού και Τουρισμός για Όλους

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Ωραία και λέω εγώ. Πες ότι δεν θέλω να μείνω το 4ο βράδυ τελικά. Άρα δεν του δίνω τίποτα εφόσον τα καλύπτει το κράτος.

Γιατί να μην μπω μετά να κλείσω σε ένα άλλο ξενοδοχείο με 70€ για ένα βράδυ η ακόμα και στον ίδιο με 80€;

Γιατί ντε και καλά πρέπει να δηλώσει το 4ο βράδυ;

Αν είχα κλείσει εξαρχής σε αυτόν 3 βράδια και μετά είχα κλείσει 1 τελευταία βράδυ αλλού;
Ναι μέσα. Γιατί δεν το έκανες; :)
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.193
Όχι δεν ζήτησε κάτι... Πάντως ξενερώνω όσο δεν πάει γιατί τότε εγώ τα έκανα σκατα. Θα έπρεπε να του είχα κλείσει ένα βράδυ και μετά αλλού.

Πάντως τα χαρτιά ακόμα δεν τα έχει δώσει.

Απο την άλλη δεν έχω τόσο θράσος / θάρρος να κάνω όλο αυτο το σκηνικό και δεν ξέρω αν πρέπει να το παλέψω η απλά να δώσω τα λεφτά και τέλος.
΄Οπως είπε και πιο πάνω η @katkats τυπικά και ουσιαστικά είναι εντάξει.Χρεώνει το 80% της τιμής του τουρισμού+την διαφορά με την τιμή πόρτας(προ επιδότησης) που έχει.Μάλλον θα έπρεπε να τα υπολογίσεις και εσύ πριν κάνεις την κράτηση.Είχες ρωτήσει προκαταβολικά για την χρέωση που θα προέκυπτε ή τα ρώτησες όταν έφτασες και είχες ήδη κάνει την κράτηση;
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ναι μέσα. Γιατί δεν το έκανες; :)
Έλα μου ντε... Αυτό λεω κ εγω.

΄Οπως είπε και πιο πάνω η @katkats τυπικά και ουσιαστικά είναι εντάξει.Χρεώνει το 80% της τιμής του τουρισμού+την διαφορά με την τιμή πόρτας(προ επιδότησης) που έχει.Μάλλον θα έπρεπε να τα υπολογίσεις και εσύ πριν κάνεις την κράτηση.Είχες ρωτήσει προκαταβολικά για την χρέωση που θα προέκυπτε ή τα ρώτησες όταν έφτασες και είχες ήδη κάνει την κράτηση;
Εγώ θυμάμαι ότι μου είχε πει ότι η διαφορά είναι 60€ +4€ οι φόροι.

Σήμερα μου είπε ότι είναι το άτομο τόσο.. Που για να είμαι ειλικρινής αν το ήξερα, δύσκολα θα έκανα τόσο μεγάλο ταξίδι από Αθήνα μιας και μιλάμε για πολλά έξοδα μετακίνησης (διόδια, βενζίνη) και είχαμε ορίσει ένα συγκεκριμένο budget.

Δεν ήρθε η συντέλεια του κόσμου, αλλά 60€ είναι 60€.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.193
Έλα μου ντε... Αυτό λεω κ εγω.



Εγώ θυμάμαι ότι μου είχε πει ότι η διαφορά είναι 60€ +4€ οι φόροι.

Σήμερα μου είπε ότι είναι το άτομο τόσο.. Που για να είμαι ειλικρινής αν το ήξερα, δύσκολα θα έκανα τόσο μεγάλο ταξίδι από Αθήνα μιας και μιλάμε για πολλά έξοδα μετακίνησης (διόδια, βενζίνη) και είχαμε ορίσει ένα συγκεκριμένο budget.

Δεν ήρθε η συντέλεια του κόσμου, αλλά 60€ είναι 60€.
΄Ολες οι τιμές στο πρόγραμμα τουρισμού(και στις οδηγίες) είναι ανα άτομο.Πολύ πιθανό βέβαια να μην το διευκρίνισε στην επικοινωνία σας.Τέλος πάντων τώρα λίγα μπορείς να κάνεις κατά την γνώμη μου.Καλύτερα να απολαύσεις το ταξίδι σου...

Τουλάχιστον ο ξενώνας/ξενοδοχείο είναι καλός;
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
΄Ολες οι τιμές στο πρόγραμμα τουρισμού(και στις οδηγίες) είναι ανα άτομο.Πολύ πιθανό βέβαια να μην το διευκρίνισε στην επικοινωνία σας.Τέλος πάντων τώρα λίγα μπορείς να κάνεις κατά την γνώμη μου.Καλύτερα να απολαύσεις το ταξίδι σου...

Τουλάχιστον ο ξενώνας/ξενοδοχείο είναι καλός;
Εννοείται αυτό... Απλά κουβέντα να γίνεται και ίσως να βοηθήσουμε κάποιους άλλους ώστε να μην την πατήσουν όπως εμείς.

Ο ξενωνας είναι super και το ταξίδι φοβερό.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.193
Εννοείται αυτό... Απλά κουβέντα να γίνεται και ίσως να βοηθήσουμε κάποιους άλλους ώστε να μην την πατήσουν όπως εμείς.

Ο ξενωνας είναι super και το ταξίδι φοβερό.
Μπορείς να γράψεις και το όνομα αν θέλεις..Καλύτερα στο άλλο θέμα που άνοιξες για τον ' Αγιο Αθανάσιο..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
[/QUOTE]
Πες του οτι ετυχε
Όχι δεν ζήτησε κάτι... Πάντως ξενερώνω όσο δεν πάει γιατί τότε εγώ τα έκανα σκατα. Θα έπρεπε να του είχα κλείσει ένα βράδυ και μετά αλλού.

Πάντως τα χαρτιά ακόμα δεν τα έχει δώσει.

Απο την άλλη δεν έχω τόσο θράσος / θάρρος να κάνω όλο αυτο το σκηνικό και δεν ξέρω αν πρέπει να το παλέψω η απλά να δώσω τα λεφτά και τέλος.
Δεν χανεις κατι να ρωτησεις. Απλα πες οτι φοβαστε οτι θα βαρεθειτε 4 βραδια. Μπορει να εχει επιλογη να το δωσει αλλου και πιο ακριβα.
Οταν εκλεισα σε μη hot περιοδο το καλοκαιρι μου αφησαν την επιλογη να μεινουμε 3 η 4 βραδια οπως αποφασισουμε κατα τη διαμονη μας.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Πες του οτι ετυχε
Δεν χανεις κατι να ρωτησεις. Απλα πες οτι φοβαστε οτι θα βαρεθειτε 4 βραδια. Μπορει να εχει επιλογη να το δωσει αλλου και πιο ακριβα.
Οταν εκλεισα σε μη hot περιοδο το καλοκαιρι μου αφησαν την επιλογη να μεινουμε 3 η 4 βραδια οπως αποφασισουμε κατα τη διαμονη μας.
Σίγουρα θα κάνω μια προσπάθεια μόλις τον δω και απλά θα του εξηγήσω τα παραπάνω, ότι θα μπορούσα εξαρχής να είχα κλείσει αλλού το τελευταίο βράδυ και ότι θα την έβγαζα με 70€-80€ ακόμα και στον ίδιο..
 
Μηνύματα
106
Likes
167
Κλεισαμε και εμεις για Εδεσσα,εφτα μερες τα Χριστουγεννα,σε πολυ προνομιακη τιμη,δεδομενου οτι εχουμε μονο τρεις επιταγες ΟΑΕΔ και εγω θα πληρωσω την συμμετοχη μου κανονικα.
Για Αγιο Αθανασιο και Λουτρα Ποζαρ δεν υπηρχε απολυτως τιποτα.Θα επρεπε ειτε να κλεισουμε για λιγοτερες μερες,ειτε για αλλη χρονικη περιοδο.
Μια βδομαδα νομιζω οτι ειναι υπεραρκετη για να γυρισουμε ολα τα σημεια που μας ενδιαφερουνε,πλην της Εδεσσας που θα μενουμε.Θα παμε Καστορια,Φλωρινα-Νυμφαιο,Καιμακτσαλαν-Αγιο Αθανασιο,Ναουσα-3_5 Πηγαδια,Αγιο Γερμανο,λιμνη Βεγοριτιδα κλπ...
Ελπιζω μονο να μην εχουν κανα λοκνταουν εκει πανω,και κλαιμε...
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Κλεισαμε και εμεις για Εδεσσα,εφτα μερες τα Χριστουγεννα,σε πολυ προνομιακη τιμη,δεδομενου οτι εχουμε μονο τρεις επιταγες ΟΑΕΔ και εγω θα πληρωσω την συμμετοχη μου κανονικα.
Για Αγιο Αθανασιο και Λουτρα Ποζαρ δεν υπηρχε απολυτως τιποτα.Θα επρεπε ειτε να κλεισουμε για λιγοτερες μερες,ειτε για αλλη χρονικη περιοδο.
Μια βδομαδα νομιζω οτι ειναι υπεραρκετη για να γυρισουμε ολα τα σημεια που μας ενδιαφερουνε,πλην της Εδεσσας που θα μενουμε.Θα παμε Καστορια,Φλωρινα-Νυμφαιο,Καιμακτσαλαν-Αγιο Αθανασιο,Ναουσα-3_5 Πηγαδια,Αγιο Γερμανο,λιμνη Βεγοριτιδα κλπ...
Ελπιζω μονο να μην εχουν κανα λοκνταουν εκει πανω,και κλαιμε...
Σε ηδη ετοιμη εκδρομη πρακτορειου κλεισατε?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.630
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom