Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

D

Delmem37668

Guest
Η αναλογια ειναι 8000 μιλια που γινονται 2000 accor ποντοι ανα 40 ευρω τελικη εκπτωση.
@kostipoos σχετικα με το τι συμφερει, αντι να εξαργυρωσω μιλια σε πτηση επιστροφης, βρηκα low cost πτηση και εφαγα τα μιλια στη διαμονη.
Τωρα με την πανδημια το "εχω υπερατλαντικες" δεν εχει και πολυ νοημα :p. Αργοτερα θα "εχουμε".
συμφωνώ και επαυξάνω, αλλά και πάλι η αναλογία είναι ασύμφορη, προσωπικά δεν θα το έκανα αλλά καλό είναι να γνωρίζεις. τα μίλια δεν μαζεύονται εύκολα και τα ξοδεύεις σε μια στιγμή.
την καλημέρα μου.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
συμφωνώ και επαυξάνω, αλλά και πάλι η αναλογία είναι ασύμφορη, προσωπικά δεν θα το έκανα αλλά καλό είναι να γνωρίζεις. τα μίλια δεν μαζεύονται εύκολα και τα ξοδεύεις σε μια στιγμή.
την καλημέρα μου.
Μπα, εμενα μου φαινεται οτι ερχονται πολυ ευκολα και δεν παω υπερατλαντικα.
 
D

Delmem37668

Guest
Μπα, εμενα μου φαινεται οτι ερχονται πολυ ευκολα και δεν παω υπερατλαντικα.
από ένα μικρό υπολογισμό που έκανα για του χρόνου (γιατί φέτος γιοκ) για δυο άτομα αυτό που θέλουμε να κάνουμε θα μας κοστίσει κάπου 700 χιλιάδες μίλια. ευτυχώς υπάρχουν. το θέμα είναι να πάμε. ελπίζω πάντα να έρχονται εύκολα τα μίλια... γιατί εμείς ιδρώνουμε.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
ποια είναι η αναλογία εξαργύρωσης αγαπητή @paefstra ; ποσά μίλια αφαιρεί για πόντους η ευρώ στην Accor;
συμφέρει; γιατί οποιοδήποτε εξαργύρωση πόντων σε συνεργάτες έχει η ετζιαν είναι ασύμφορη. μου βγάζει ας πούμε πως στο αττικα αγοράζω προϊόντα 900 ευρώ με 270.000, εδώ η αναλογία είναι 1 ευρώ προς 300 μίλια. απαράδεκτη. με 270 χιλιάδες πόντους έχω περίπου 3,5 υπερατλαντικά ταξίδια με επιστροφή η 7 μπίζνες με επιστροφή για Ευρώπη .
αρα 200 μιλια για ενα ευρώ, κάπως καλύτερο από αττικα δλδ
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Οποιαδηποτε συγκριση με καταστηματα ρουχων ειναι καπως περιεργη συζητηση αφου πχ με 80.000 ευρω μπορει καποιος να αγορασει ενα παλτο η μια τσαντα των 400 ευρω (οχι εγω παντως) η να εξοικονομησει διαμονη 400 ευρω σε ενα ταξιδι (εγω πιθανον) γιατι δεν εχω την προθεση να πεταξω σε υπερατλαντικο αρα ειναι well spent miles, απο το να καθονται ακινητα κατω απο το στρωμα.
Γενικα δεν θεωρω καλο να καθονται ακινητα τα μιλια που μαζευονται αλλα προτιμω να τα τρωω σε πραγματικα και οχι φαντασιακα υπερατλαντικα ταξιδια, αλλα αυτο ειναι δικη μου ιδιορρυθμια, δεν θα επειθα ουτε θα προετρεπα καποιον να κανει ο,τι εγω. Απλα με ρωτησαν μελη πως το εκανα.
 
D

Delmem37668

Guest
Οποιαδηποτε συγκριση με καταστηματα ρουχων ειναι καπως περιεργη συζητηση αφου πχ με 80.000 ευρω μπορει καποιος να αγορασει ενα παλτο η μια τσαντα των 400 ευρω (οχι εγω παντως) η να εξοικονομησει διαμονη 400 ευρω σε ενα ταξιδι (εγω πιθανον) γιατι δεν εχω την προθεση να πεταξω σε υπερατλαντικο αρα ειναι well spent miles, απο το να καθονται ακινητα κατω απο το στρωμα.
Γενικα δεν θεωρω καλο να καθονται ακινητα τα μιλια που μαζευονται αλλα προτιμω να τα τρωω σε πραγματικα και οχι φαντασιακα υπερατλαντικα ταξιδια, αλλα αυτο ειναι δικη μου ιδιορρυθμια, δεν θα επειθα ουτε θα προετρεπα καποιον να κανει ο,τι εγω. Απλα με ρωτησαν μελη πως το εκανα.
τα μίλια είναι χρήμα, οποιαδήποτε σύγκριση μπορεί να γίνει, για να δει ο κάτοχος που μπορεί να τα ξοδέψει καλύτερα.
τα χτυπήματα κάτω από τη μέση του στυλ ''προτιμω να τα τρωω σε πραγματικα και οχι φαντασιακα υπερατλαντικά ταξίδια'' (θεωρώντας με αναξιόπιστο) δεν αρμόζουν σε παλιό μέλος, πόσο μάλιστα σε ένα κοσμογυρισμένο άτομο όπως θέλεις να δείχνεις και να είσαι.
όταν κάποιος έχει διαφορετική άποψη και εμπειρίες από τη δική σας δεν χρειάζεται να τον υποτιμάτε ούτε να τον αρπάζετε από τη μύτη.
κανένας δεν θα σας κλέψει τη θεση και την πρωτιά που τόσο αξια αποκτήσατε στο φόρουμ.
αυτά.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
τα μίλια είναι χρήμα, οποιαδήποτε σύγκριση μπορεί να γίνει, για να δει ο κάτοχος που μπορεί να τα ξοδέψει καλύτερα.
τα χτυπήματα κάτω από τη μέση του στυλ ''προτιμω να τα τρωω σε πραγματικα και οχι φαντασιακα υπερατλαντικά ταξίδια'' (θεωρώντας με αναξιόπιστο) δεν αρμόζουν σε παλιό μέλος, πόσο μάλιστα σε ένα κοσμογυρισμένο άτομο όπως θέλεις να δείχνεις και να είσαι.
όταν κάποιος έχει διαφορετική άποψη και εμπειρίες από τη δική σας δεν χρειάζεται να τον υποτιμάτε ούτε να τον αρπάζετε από τη μύτη.
κανένας δεν θα σας κλέψει τη θεση και την πρωτιά που τόσο αξια αποκτήσατε στο φόρουμ.
αυτά.
Συγγνωμη, αλλα εγω απλα απαντησα για τη διαδικασια σε αλλο μελος και με επιασες απο τη μυτη για το αν "συμφερει". Εμενα με συμφερει γιατι τα μιλια ειναι μιλια για ταξιδια, οχι χρημα. Τα χαριζω σε ατομα του περιβαλλοντος μου συνεχεια, κι αυτο με "συμφερει". Τα καιω για πλακα, κι αυτο με "συμφερει". Ολα τα αλλα που γραφεις ειναι off topic.
 
Last edited:

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Για να κάνω αναβάθμιση σε Silver από Blue θέλω 1.000 μίλια αναβάθμισης.

Μπορώ να μετατρέψω 20.000 μίλια εξαργύρωσης για 1.000 μίλια αναβάθμισης. Αξιζει; Εμένα δεν μου φαίνεται και καλό Deal..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Για να κάνω αναβάθμιση σε Silver από Blue θέλω 1.000 μίλια αναβάθμισης.

Μπορώ να μετατρέψω 20.000 μίλια εξαργύρωσης για 1.000 μίλια αναβάθμισης. Αξιζει; Εμένα δεν μου φαίνεται και καλό Deal..
Δες αν τα προνομια της Silver πληρωνονται και με μιλια. Και κυριως αν τα χρειαζεσαι σε covid χρονια, ωστε να τα "προπληρωσεις" με μιλια.
Συμφερει σιγουρα αν εχεις οικειους που εχουν ορφανα μιλια εξαργυρωσης ωστε να τα μαζεψεις στον δικο σου λογαριασμο. Τοτε μπορεις να παρεις πισω μερος των 20.000
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom