Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

D

Delmem38110

Guest
Έχω την εντύπωση ότι τα δωρεάν εισιτήρια εξαιρούνται από συγκέντρωση μιλίων (κάπου το διάβασα αλλά δε θυμάμαι).
τα δωρεάν εισιτήρια δεν παίρνουν μίλια. αλλά ούτε και τα award.
στην προκειμένη περίπτωση δεν είναι award εισιτήριο αλλά έκπτωση σε αγορά εισιτηρίου.
άρα τα μίλια δίνονται κανονικά.
η διαδικασία αγοράς γίνετε όπως ενός κανονικού εισιτηρίου βάζοντας τον κωδικό δώρο στην αρχή της κράτησης για δυο άτομα. και στο τέλος αφαιρούν το ένα εισιτήριο εντελώς πλην των φόρων...

1.png
 

Traveler koko

Member
Μηνύματα
147
Likes
691
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
τα δωρεάν εισιτήρια δεν παίρνουν μίλια. αλλά ούτε και τα award.
στην προκειμένη περίπτωση δεν είναι award εισιτήριο αλλά έκπτωση σε αγορά εισιτηρίου.
άρα τα μίλια δίνονται κανονικά.
η διαδικασία αγοράς γίνετε όπως ενός κανονικού εισιτηρίου βάζοντας τον κωδικό δώρο στην αρχή της κράτησης για δυο άτομα. και στο τέλος αφαιρούν το ένα εισιτήριο εντελώς πλην των φόρων...

View attachment 381822
Καλημέρα.. πήρες το κουπόνι 1+1 για το συνοδό κ στο τέλος σου αφαιρεί το ναύλο??? κοιτάω για Πάσχα Λισαβόνα με καλή τιμή σχετικά κ το γλυκό κοιτάζω... έχω την premium κάρτα..
 
D

Delmem38110

Guest
η Ethiopian επέστρεψε στις αναζητήσεις με μίλια.
παρατήρησα όμως κάτι καινούριο.
δεν βγάζεις πια ανταποκρίσεις.
παράδειγμα παλιότερα Αθήνα νέα Υόρκη σου έδινε απευθείας πτήσεις αλλά και πτήσεις με ενδιάμεσο σταθμό. ας πούμε μέσω Κωνσταντινούπολης η Μονάχου......
τώρα δείχνει μόνο απευθείας όταν υπάρχει διαθεσιμότητα. διαφορετικά τίποτε.
και για ευρωπαϊκούς προορισμούς. μόνο απευθείας πτήσεις.
έχουν αφαιρεθεί εντελώς οι ανταποκρίσεις.
ας το κοιτάξει και κάποιος άλλος.
ελπίζω να είναι μπαγκ της αιγαίου και όχι η καινούρια πραγματικότητα της star alliance.
ΥΓ, μάλλον μπαγκ είναι γιατί τηλεφωνικά βλέπουν πτήσεις με ανταπόκριση, θα δούμε αν το διορθώσουν η όχι. με την ethiopean κάνανε κάνα 6μηνο
 
Last edited by a moderator:
D

Delmem38110

Guest
Καλημέρα.. πήρες το κουπόνι 1+1 για το συνοδό κ στο τέλος σου αφαιρεί το ναύλο??? κοιτάω για Πάσχα Λισαβόνα με καλή τιμή σχετικά κ το γλυκό κοιτάζω... έχω την premium κάρτα..
ακριβώς αυτό. σε μπίζνες.
θα δεις στο τέλος πριν πας να πληρώσεις την αφαίρεση του ενός ναύλου αλλά όχι των φόρων που είναι για δυο 106,85
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.766
Likes
18.143
Γενικώς έχουν προβλήματα, τους έχω πάρει κι εγώ να κοιτάξουν γιατί δε μου εμφανίζει το MAD-UIO.
Φαίνεται να είναι το ίδιο πρόβλημα με αυτό της Ethiopian.
 
D

Delmem38110

Guest
Γενικώς έχουν προβλήματα, τους έχω πάρει κι εγώ να κοιτάξουν γιατί δε μου εμφανίζει το MAD-UIO.
Φαίνεται να είναι το ίδιο πρόβλημα με αυτό της Ethiopian.
την Ethiopian την βγάζει πια κανονικά, μετά από πολλούς μήνες, αν κοιτάξεις ADD προς οποιοδήποτε προορισμό πετάει θα την βρεις.
τώρα δεν βγάζει πτήσεις με ανταπόκριση σε κανένα προορισμό. μόνο απευθείας.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.766
Likes
18.143
την Ethiopian την βγάζει πια κανονικά, μετά από πολλούς μήνες, αν κοιτάξεις ADD προς οποιοδήποτε προορισμό πετάει θα την βρεις.
τώρα δεν βγάζει πτήσεις με ανταπόκριση σε κανένα προορισμό. μόνο απευθείας.
Αυτό λέω, δε βγάζει με ανταπόκριση. Και δεν είναι μόνο εκεί το πρόβλημα (δες τι εγραψα παραπάνω). Εσένα πχ στο βγάζει το mad-uio?
 
D

Delmem38110

Guest
Αυτό λέω, δε βγάζει με ανταπόκριση. Και δεν είναι μόνο εκεί το πρόβλημα (δες τι εγραψα παραπάνω). Εσένα πχ στο βγάζει το mad-uio?
από τη στιγμή που είναι με ανταπόκριση είπαμε πως όχι. λογικά θα πρέπει να το διορθώσουν
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.766
Likes
18.143
Λογικά το έχουν αναφέρει και άλλοι και μάλλον έχει να κάνει με τη προσφορά της BF. Ίσως και από σήμερα το απόγευμα να εξαφανιστεί το πρόβλημα.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.766
Likes
18.143
Νεότερη ενημέρωση: το πρόβλημα ΔΕΝ λύθηκε ακόμα, τους agents στο τηλεφωνικό δεν τους ενημερώνουν, αλλά μετά από δική μου ενημέρωση και επιμονή μία ευγενέστατη κοπέλα μου έκλεισε το εισιτήριο που ήθελα χωρίς το τέλος των 20 ευρώ.

Το πρόβλημα με την Ethiopian παραμένει: βλέπεις μεν τις πτήσεις μεμονωμένα αλλά όχι με ανταπόκριση. Το πρόβλημα είναι ούτε οι agents το βλέπουν, οπότε δε γίνεται τίποτα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.497
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom