Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Για νέους γονείς έχει πρόβλεψη για διατήρηση βαθμίδας για ένα χρόνο. Μήπως σε πιάνει;
 

evogiatz

Member
Μηνύματα
32
Likes
140
Επόμενο Ταξίδι
Ελ Νίντο, Κορόν
Ταξίδι-Όνειρο
Bora bora
Για νέους γονείς έχει πρόβλεψη για διατήρηση βαθμίδας για ένα χρόνο. Μήπως σε πιάνει;
Μπα αν διαβασεις τα ψιλα γραμματα εχει πολλους ορους πχ οτι ο μπαμπας θα πρεπει να εχει παρει αδεια γονικη αντι για την μανα κτλ. Ειναι μονο για το μαρκετινγκ, επι της ουσιας 0 υποστήριξη
 

Anastsa

Member
Μηνύματα
53
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Sri Lanka
Καλησπέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.
Η silver βαθμίδα μου για να διατηρηθεί χρειάζεται 4200 tier miles εώς τον Νοέμβριο. Η μόνη πτήση που θα χρειαστώ εώς τότε είναι από Αθήνα Λονδίνο, μάλλον με επιστροφή. Ακόμα και εάν κλείσω comfort flex και τα 2 δεν τα πιάνω τα μίλια, άρα θα πρέπει να κλείσω business ένα σκέλος, με τελική διαφορά τιμής πάνω από 500€. Με τέτοιο κόστος δεν ξέρω αν έχει νόημα να τη διατηρήσω.
Υπάρχει άλλος τρόπος να αποκτήσω tier miles; Η αναλογία tier-κόστους σε ποιες ενδοευρωπαϊκές πτήσεις ειναι καλύτερη;
Επίσης, πολλές φορές από το app της Aegean δεν εμφανίζονται τα μίλια που θα πιστωθούν ανά πτήση. Είναι κάποιο γνωστό Bug αυτό ή μπορεί σε κάποιες να μην είναι απλά προκαθορισμένα τα μίλια;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.432
Likes
4.416
Καλησπέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.
Η silver βαθμίδα μου για να διατηρηθεί χρειάζεται 4200 tier miles εώς τον Νοέμβριο. Η μόνη πτήση που θα χρειαστώ εώς τότε είναι από Αθήνα Λονδίνο, μάλλον με επιστροφή. Ακόμα και εάν κλείσω comfort flex και τα 2 δεν τα πιάνω τα μίλια, άρα θα πρέπει να κλείσω business ένα σκέλος, με τελική διαφορά τιμής πάνω από 500€. Με τέτοιο κόστος δεν ξέρω αν έχει νόημα να τη διατηρήσω.
Υπάρχει άλλος τρόπος να αποκτήσω tier miles; Η αναλογία tier-κόστους σε ποιες ενδοευρωπαϊκές πτήσεις ειναι καλύτερη;
Επίσης, πολλές φορές από το app της Aegean δεν εμφανίζονται τα μίλια που θα πιστωθούν ανά πτήση. Είναι κάποιο γνωστό Bug αυτό ή μπορεί σε κάποιες να μην είναι απλά προκαθορισμένα τα μίλια;
Μπορείς να αγοράσεις (μέχρι 2000 μίλια).
Αγορά μιλίων αναβάθμισης | Επίσημη ιστοσελίδα Aegean | Αεροπορικά σε Ελλάδα & εξωτερικό
 

Manos46

Member
Μηνύματα
591
Likes
2.463
Ταξίδι-Όνειρο
???
Καλησπέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.
Η silver βαθμίδα μου για να διατηρηθεί χρειάζεται 4200 tier miles εώς τον Νοέμβριο. Η μόνη πτήση που θα χρειαστώ εώς τότε είναι από Αθήνα Λονδίνο, μάλλον με επιστροφή. Ακόμα και εάν κλείσω comfort flex και τα 2 δεν τα πιάνω τα μίλια, άρα θα πρέπει να κλείσω business ένα σκέλος, με τελική διαφορά τιμής πάνω από 500€. Με τέτοιο κόστος δεν ξέρω αν έχει νόημα να τη διατηρήσω.
Υπάρχει άλλος τρόπος να αποκτήσω tier miles; Η αναλογία tier-κόστους σε ποιες ενδοευρωπαϊκές πτήσεις ειναι καλύτερη;
Επίσης, πολλές φορές από το app της Aegean δεν εμφανίζονται τα μίλια που θα πιστωθούν ανά πτήση. Είναι κάποιο γνωστό Bug αυτό ή μπορεί σε κάποιες να μην είναι απλά προκαθορισμένα τα μίλια;
Ότι καλύτερο για υπολογίζεις πόσα μίλια θα πάρεις
owenrudge.net - Utility Base - Star Alliance Mileage Earnings Calculator
 

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.116
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Χρειάζομαι μια πτήση με Aegean για να διατηρησω τη βαθμίδα μου, εχω κλεισει κανονικά επιστροφή απο Γερμανία με Aegean, καθυστερεί η πρώτη πτηση απο Αμερική και με βαζουν σε πτήση της Lufthansa οπότε συνεχίζω να χρειάζομαι μια πτήση με Aegean. Λέτε αν μιλήσω με Αegean να εχω ελπίδες να μου '' χρεώσουν'' μια πτήση ή τζαμπα ο κόπος?
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Καλησπέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.
Η silver βαθμίδα μου για να διατηρηθεί χρειάζεται 4200 tier miles εώς τον Νοέμβριο. Η μόνη πτήση που θα χρειαστώ εώς τότε είναι από Αθήνα Λονδίνο, μάλλον με επιστροφή. Ακόμα και εάν κλείσω comfort flex και τα 2 δεν τα πιάνω τα μίλια, άρα θα πρέπει να κλείσω business ένα σκέλος, με τελική διαφορά τιμής πάνω από 500€. Με τέτοιο κόστος δεν ξέρω αν έχει νόημα να τη διατηρήσω.
Υπάρχει άλλος τρόπος να αποκτήσω tier miles; Η αναλογία tier-κόστους σε ποιες ενδοευρωπαϊκές πτήσεις ειναι καλύτερη;
Επίσης, πολλές φορές από το app της Aegean δεν εμφανίζονται τα μίλια που θα πιστωθούν ανά πτήση. Είναι κάποιο γνωστό Bug αυτό ή μπορεί σε κάποιες να μην είναι απλά προκαθορισμένα τα μίλια;
Μπορείς να εξαγοράσεις tier miles, το είχα κάνει το 2018, τότε ήταν 50 ευρώ τα 500 μίλια, δε ξέρω πόσο είναι τώρα. Είναι κρίμα να χάσεις την βαθμίδα άμα είναι διαφορά μικρότερη των 1000 μιλίων.

Καλή αναλογία tier-κόστους έχει το Αθήνα-Ηράκλειο/Χανιά, το flex δίνει 600 μίλια ανα διαδρομή, με σχεδόν 100 ευρώ πας στα 1200 μίλια. Πολύ ωραία αναλογία είχε δώσει και η Austrian τον Μάρτιο για εισιτήριο Αθήνα-Βιέννη, κανονικό χωρίς flex με 1250 μίλια την διαδρομή για εισιτήριο που έκανε πηγαινελα 90 ευρώ.

IMG_4478.PNG
 
D

Delmem38110

Guest
Καλησπέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.
Η silver βαθμίδα μου για να διατηρηθεί χρειάζεται 4200 tier miles εώς τον Νοέμβριο. Η μόνη πτήση που θα χρειαστώ εώς τότε είναι από Αθήνα Λονδίνο, μάλλον με επιστροφή. Ακόμα και εάν κλείσω comfort flex και τα 2 δεν τα πιάνω τα μίλια, άρα θα πρέπει να κλείσω business ένα σκέλος, με τελική διαφορά τιμής πάνω από 500€. Με τέτοιο κόστος δεν ξέρω αν έχει νόημα να τη διατηρήσω.
Υπάρχει άλλος τρόπος να αποκτήσω tier miles; Η αναλογία tier-κόστους σε ποιες ενδοευρωπαϊκές πτήσεις ειναι καλύτερη;
Επίσης, πολλές φορές από το app της Aegean δεν εμφανίζονται τα μίλια που θα πιστωθούν ανά πτήση. Είναι κάποιο γνωστό Bug αυτό ή μπορεί σε κάποιες να μην είναι απλά προκαθορισμένα τα μίλια;
αν προλαβαίνεις, έχεις λογαριασμό στην άλφα, και δεν την έχεις, παραγγέλνεις την χρεωστική της αιγαίου. από μόνη της σου δίνει 3000 μίλια αναβάθμισης με 20 ευρώ συνδρομή. του χρόνου την καταργείς.
 
D

Delmem38110

Guest
Χρειάζομαι μια πτήση με Aegean για να διατηρησω τη βαθμίδα μου, εχω κλεισει κανονικά επιστροφή απο Γερμανία με Aegean, καθυστερεί η πρώτη πτηση απο Αμερική και με βαζουν σε πτήση της Lufthansa οπότε συνεχίζω να χρειάζομαι μια πτήση με Aegean. Λέτε αν μιλήσω με Αegean να εχω ελπίδες να μου '' χρεώσουν'' μια πτήση ή τζαμπα ο κόπος?
U never know.
 

georgekrax

Member
Μηνύματα
75
Likes
15
Έχω μπερδευτεί με τα μίλια αναβάθμισης στην εφαρμογή. Όταν μου λέει στο κομμάτι "Πως θα αναβαθμιστώ?" σε silver και μου έχει 5000 μιλια από κάτω. Αυτό σημαίνει πως έχω 5000 μιλια αναβάθμισης ή πως χρειάζομαι 5000 μιλια αναβάθμισης ακόμα για να αναβαθμιστώ σε silver?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.282
Έχω μπερδευτεί με τα μίλια αναβάθμισης στην εφαρμογή. Όταν μου λέει στο κομμάτι "Πως θα αναβαθμιστώ?" σε silver και μου έχει 5000 μιλια από κάτω. Αυτό σημαίνει πως έχω 5000 μιλια αναβάθμισης ή πως χρειάζομαι 5000 μιλια αναβάθμισης ακόμα για να αναβαθμιστώ σε silver?
Αυτά που χρειάζεσαι είναι.Δεν έχει δύο τιμές;Αριστερά με πτήσεις Aegean και δεξιά με πτήσεις των υπόλοιπων εταιρειών.
 

georgekrax

Member
Μηνύματα
75
Likes
15
Αυτά που χρειάζεσαι είναι.Δεν έχει δύο τιμές;Αριστερά με πτήσεις Aegean και δεξιά με πτήσεις των υπόλοιπων εταιρειών.
Όχι δεν έχει. Έχω κάνει αρκετές πτήσεις με την aegean. Εμένα είναι:
1663880459242.png


Αξίζει να προσπαθήσω να μαζέψω 7.000 μίλια αναβάθμισης μέχρι τον Απρίλιο για Silver, ή άσκοπο? Ξέρω ότι θα κάνω 2 πτήσεις Θεσσαλονίκη - Αθήνα με επιστροφή, άρα 4 πτήσεις συνολικά μέσα σε αυτό το διάστημα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.461
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom