Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Μια παρόμοια κουβέντα γινόταν πριν κάποια χρόνια με αφορμή τα 5ευρα εισιτήρια της Volotea, ότι θα γεμίσουν οι προορισμοί τουρίστες και θα χάσουν την ηρεμία τους οι ταξιδιώτες. Ο κόσμος δεν φτιάχτηκε για λίγους αλλά για όλους. Εμείς και τα (ουρανοκατέβατα) μίλια μας θα συνεχίζουμε να απολαμβάνουμε τη τυροπιτίτσα και το φρεντάκι μας στο Γρηγόρη.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.020
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ναι ας χαλαρωσουμε λιγακι κ ας αναλογιστουμε οτι οσοι κερδισαν 60.000 μιλια προφανως θα ηταν silver ή gold..αρα σιγα τα λαχανα..σε μας τους blue μεχρι 2.500 μιλια μας εδωσε...σε ποσους blue εδωσε παραπανω που υπαρχει μια φαγωμαρα οτι θα κλειστουν ολα τα μπιζνες και τα lounge?προτιμω να τα εξαργυρωνω σε βαλιτσες για να φερνω ψωνια απο εξωτερικο,παρα να παω σε lounge να τρωω διχως αυριο(αν ποτε ειχα τη δυνατοτητα κ τα καταφερω να γινω silver)..κοινως σε σας τρωμε τις παροχες,κοιμηθειτε ησυχοι:haha:
Να, τα παίρνετε σε βαλίτσες και μετά είναι βαριά τα αεροπλάνα και δεν πετάνε γρήγορα.

Πάντως εγώ που είμαι gold πήρα 5000 και η υπόλοιπη οικογένεια που είναι blue 2x5000 και 2x10000 και 1x1500.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Τα λέω εγώ πως όλα είναι πολιτική και ταξικές διαφορές και δεν με πιστεύουν.

Έρχονται οι μπολσεβίκοι οι blue και μας παίρνουν τα κέικ στα lounges και τα award εισιτήρια μας.
Θρησκευτικη κινηση ηταν. Σαν τον Αη Βασιλη πηρε 120 εκατομμυρια απο τον κρατικο προυπολογισμο για να σωθει στην πανδημια και τωρα μοιραζει τα κομματια της πιτας με τα τιμαλφη στην τυχη πισω στους πολιτες.
Πολυ βαθυ...
 

nick07

Member
Μηνύματα
295
Likes
563
Μια παρόμοια κουβέντα γινόταν πριν κάποια χρόνια με αφορμή τα 5ευρα εισιτήρια της Volotea, ότι θα γεμίσουν οι προορισμοί τουρίστες και θα χάσουν την ηρεμία τους οι ταξιδιώτες. Ο κόσμος δεν φτιάχτηκε για λίγους αλλά για όλους. Εμείς και τα (ουρανοκατέβατα) μίλια μας θα συνεχίζουμε να απολαμβάνουμε τη τυροπιτίτσα και το φρεντάκι μας στο Γρηγόρη.
Συγκρινεις ανομοια πραγματα. Υποτιθεται το miles+bonus ειναι προγραμμα πιστοτητας και οταν μοιραζεις ποντους που εν τελει δεν μπορεις να τους υποστηριξεις (με περισσοτερες θεσεις για εξαργυρωση κλπ) χανει την αξια του ολο το προγραμμα. Και δεν χρειαζεται οποιος λεει το αυτονοητο να πιστευει πως ο κοσμος φτιαχτηκε για λιγους ή οτιδηποτε αλλο ειρωνικο αναφερεις στην αναρτηση.
ΥΓ: Εν τελει πιστευω οτι για ολους τους συλλεκτες μιλιων (που τα εχουμε και καθονται και δεν σκαμε αν θα τα εξαργυρωσουμε ή οχι) μια χαρα ειναι ο διαγωνισμος της Aegean και μακαρι να παρει ολη η Ελλαδα απο 2 εκατομμυρια εκαστος!
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
350
Likes
1.337
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ναι ας χαλαρωσουμε λιγακι κ ας αναλογιστουμε οτι οσοι κερδισαν 60.000 μιλια προφανως θα ηταν silver ή gold..αρα σιγα τα λαχανα..σε μας τους blue μεχρι 2.500 μιλια μας εδωσε...σε ποσους blue εδωσε παραπανω που υπαρχει μια φαγωμαρα οτι θα κλειστουν ολα τα μπιζνες και τα lounge?προτιμω να τα εξαργυρωνω σε βαλιτσες για να φερνω ψωνια απο εξωτερικο,παρα να παω σε lounge να τρωω διχως αυριο(αν ποτε ειχα τη δυνατοτητα κ τα καταφερω να γινω silver)..κοινως σε σας τρωμε τις παροχες,κοιμηθειτε ησυχοι:haha:
Εγώ blue πήρα 20000, ο σύζυγος, η αδερφή μου και η κόρη 1500, ο γιος 1000. Όλοι blue. Πιστεύω έχει να κάνει και με πότε μπήκες στον διαγωνισμό. Οι πρώτοι πιο τυχεροί. Κι εγώ προτιμώ τις βαλίτσες.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Εγώ blue πήρα 20000, ο σύζυγος, η αδερφή μου και η κόρη 1500, ο γιος 1000. Όλοι blue. Πιστεύω έχει να κάνει και με πότε μπήκες στον διαγωνισμό. Οι πρώτοι πιο τυχεροί. Κι εγώ προτιμώ τις βαλίτσες.
Γιατί μπορείς να κάνεις εξαργύρωση σε βαλίτσα;
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
350
Likes
1.337
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Γιατί μπορείς να κάνεις εξαργύρωση σε βαλίτσα;
Έχω κάνει ήδη πολλές φορές στο παρελθόν. Εύκολα. Υποτίθεται ότι έχεις ήδη το εισιτήριο (light ή flex) Πας στην αγορά βαλίτσας και σου έχει από πάνω επιλογή αγορά με ευρώ ή με μίλια. Επίσης μπορεις να πας από την εξαργύρωση μιλίων πρόσθετες υπηρεσίες
 
Last edited:

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Όλοι 1000 κερδίζουν τελικά....θα δώσουν από 1000 σε 2000 άτομα και θα λένε δώσαμε 2.000.000...ούστ!
Γράφουν ότι έχουν δώσει μέχρι τώρα +158.000.000 συνολικά...Τώρα αν έχεις εσύ αλλά δεδομένα αλλάζει. και να το δούμε....
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom