Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

evaT

Member
Μηνύματα
1.572
Likes
12.779
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Ίσως η μνήμη μου με απατάει αλλά έχω κάνει αναβάθμιση με light εισιτήριο άσχετα αν το λέει πως δεν μπορείς στο κουπόνι.
Κάνε ένα κόπο να καλέσεις την aegean, ευχόμενη ότι θα πέσεις πάνω σε υπάλληλο που ξέρει την δουλειά του.
Την αναβάθμιση μπορεί να την κάνει μόνο ο κάτοχος του κουπονιού για σένα. Θα ζητήσουν στοιχεία του.
Σήμερα μην προσπαθήσεις να πάρεις τηλέφωνο, δεν βγαίνει καν γραμμή λόγω της απεργίας, εκτός και αν είσαι gold.
Θα μπεις βέβαια σε λίστα αναμονής ελπίζοντας ότι θα υπάρξει μια κενή θέση.

Ο φίλος που προσφέρθηκε να μου τα χαρίσει είναι gold. Μίλησε μαζί τους και το απέκλεισαν από light. Κρίμα γιατί τα χάνει και αυτός τα κουπόνια του. Αν το ήξερα θα είχα κλείσει τα flex.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.045
Ειχα κανει αναβαθμιση απο LIght πριν πολλα πολλα χρονια πριν μπει αυτος ο περιορισμος. Υπαρχει περιορισμος πλεον.
 

andpsy

Member
Μηνύματα
272
Likes
658
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική / Ισλανδία
https://el.aegeanair.com/milesandbonus/news/2016/coupon-for-complimentary-seat-upgrade/

Βασική προϋπόθεση για την Αναβάθμιση Κατηγορίας Θέσης είναι η ύπαρξη επιβεβαιωμένης κράτησης Economy Class (Go Light ή Flex) σε οποιοδήποτε ναύλο, εκτός από τους ναύλους U, P, T
Έχω κράτηση Flex αλλά ναυλο Τ, θα μπορέσω να αναβαθμίσω αν βρω κουπόνι;
 

jerry727

Member
Μηνύματα
26
Likes
36
Κοίτα τους όρους εδώ

"Η αναβάθμιση κατηγορίας θέσης δεν επιτρέπεται: 1) Για τους ναύλους: U, P, T, σε Light εισιτήριο."

που σημαίνει πως σε T flex, αναβαθμίζεις.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.335
https://el.aegeanair.com/milesandbonus/news/2016/coupon-for-complimentary-seat-upgrade/



Έχω κράτηση Flex αλλά ναυλο Τ, θα μπορέσω να αναβαθμίσω αν βρω κουπόνι;
Για να σχολιάσω και τα προηγούμενα, έχω αναβαθμιστεί πρόσφατα με εισιτήριο go light, αλλά ειχα κατάλληλη κατηγορία ναύλου (όχι u,t,p)
 

andpsy

Member
Μηνύματα
272
Likes
658
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Κοίτα τους όρους εδώ

"Η αναβάθμιση κατηγορίας θέσης δεν επιτρέπεται: 1) Για τους ναύλους: U, P, T, σε Light εισιτήριο."

που σημαίνει πως σε T flex, αναβαθμίζεις.
Έχει κανείς κουπόνι αναβάθμισης που να μην το χρειάζεται; :)
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλήμερα. Τα φώτα σας πάλι. Εχω μια υποψία ότι κάτι παίζει με τις πτήσεις με μίλια.

Κοιτάω ν αλλάξω μια πτήση από Αθήνα για Κύθηρα και δεν μου βγάζει καμία διαθέσιμη πτήση έως και τον Φεβρουαρίου του 2024. Είναι αυτό δυνατόν; Αν με ρωτάτε με τίποτα. Σιγά μην έχουν κλειστεί όλες οι πτήσεις με μίλια έως τότε.

Άρα:

1) Η ο αλγόριθμος τα απενεργοποιει σε πτήσεις που κοντεύουν να πραγματοποιηθουν (ξέρω ότι πολλοί αλλάζετε και πτήση μια μέρα πριν. Απλά λέω)

2) Έχουν κάποιο Bug ξεκάθαρα.

Δεν δέχομαι να δώσω 40€ για ακύρωση όσο δηλαδή έκαναν τα εισητήρια.

Αστεία πράγματα και καταλήγει σε αστεία εταιρεία
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.045
Δεν δινουν πτηση με μιλια σε περιοδους που εχουν ζητηση. Ειτε δεν θελουν να δωσουν σ αυτο το δρομολογιο. Δεν ειναι bug. Γι αυτο τακτοποιουμε τις αλλαγες πολλους μηνες πριν.
46 ευρω πλεον.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Δεν δινουν πτηση με μιλια σε περιοδους που εχουν ζητηση. Ειτε δεν θελουν να δωσουν σ αυτο το δρομολογιο. Δεν ειναι bug. Γι αυτο τακτοποιουμε τις αλλαγες πολλους μηνες πριν.
46 ευρω πλεον.
Μα δεν μιλάω για μήνα που έχει ζήτηση. Έχει ζήτηση ο Φλεβάρης για τα Κύθηρα; Και δεν είναι πάντα έτσι. Είπαμε, υπάρχουν και απρόβλεπτα στην ζωή.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.606
Μα δεν μιλάω για μήνα που έχει ζήτηση. Έχει ζήτηση ο Φλεβάρης για τα Κύθηρα; Και δεν είναι πάντα έτσι. Είπαμε, υπάρχουν και απρόβλεπτα στην ζωή.
Φαντάζομαι πως είναι ακόμη υπό διαμόρφωση οι πτήσεις της χειμερινής σεζόν και δεν έχουν εισέλθει εισιτήρια στο σύστημα. Το low fare δεν βγάζει αποτελέσματα μετά τον Οκτώβριο. Παρακολούθα τον προορισμό μέχρι να οριστικοποιηθούν οι πτήσεις.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Φαντάζομαι πως είναι ακόμη υπό διαμόρφωση οι πτήσεις της χειμερινής σεζόν και δεν έχουν εισέλθει εισιτήρια στο σύστημα. Το low fare δεν βγάζει αποτελέσματα μετά τον Οκτώβριο. Παρακολούθα τον προορισμό μέχρι να οριστικοποιηθούν οι πτήσεις.
Εγώ βλέπω μια χαρα πτήσεις ακόμα και τον Φλεβάρη 2024. Κατάλαβα κάτι λάθος από αυτά που αναφέρεις;

Screenshot_20230318_225105_Chrome.jpg
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.763
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom