Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.080
Likes
2.494
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
1. Τι εννοεις? Στο σαιτ της Lufthansa κλεινεις για τους επομενους 11 μηνες..
2.400-500Ε. Στη Sky team κατω απο τα μισα..περαστικα.
3.οχι.
1. Δηλ κ εγω που δεν εχω miles and more αλλα miles and bonus μπορω να κλεισω απευθειας απο σαιτ lufthansa μιλια εξαργυρωσης; νομιζα μονο τηλεφ στην Aegean για star alliance οποτε ισως για μας τους ψωριαρηδες αργουν χαχα
2. Χαχα ημουν σιγουρη κατι θαλεγες παλι για τους φίλους μας τους Ιταλους κ την ομαδα..
3. Χμμ. Ας βρω εγω μιλια κ βλεπουμε για φορους

Κοιταξα Air Canada δε βολευει σε ωρες κ με δυο ενδιαμεσες στασεις κυριως
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.022
Likes
6.401
1. Δηλ κ εγω που δεν εχω miles and more αλλα miles and bonus μπορω να κλεισω απευθειας απο σαιτ lufthansa μιλια εξαργυρωσης; νομιζα μονο τηλεφ στην Aegean για star alliance οποτε ισως για μας τους ψωριαρηδες αργουν χαχα
2. Χαχα ημουν σιγουρη κατι θαλεγες παλι για τους φίλους μας τους Ιταλους κ την ομαδα..
3. Χμμ. Ας βρω εγω μιλια κ βλεπουμε για φορους

Κοιταξα Air Canada δε βολευει σε ωρες κ με δυο ενδιαμεσες στασεις κυριως
1. Μέσω aegean θα κλείσεις, είτε Online είτε τηλεφωνικά, που βασικά και Online να πας να κλείσεις επειδή θα επιλέξεις άλλη εταιρεία από Aegean θα σε πάρουν τηλέφωνο οι ίδιοι.
Οπότε πάρε τηλέφωνο και πες ημερομηνίες που θες να πετάξεις και θα σου πούνε ποιες εταιρείες βγάζει το σύστημα και με τι φόρους και μίλια.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.080
Likes
2.494
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
1. Μέσω aegean θα κλείσεις, είτε Online είτε τηλεφωνικά, που βασικά και Online να πας να κλείσεις επειδή θα επιλέξεις άλλη εταιρεία από Aegean θα σε πάρουν τηλέφωνο οι ίδιοι.
Οπότε πάρε τηλέφωνο και πες ημερομηνίες που θες να πετάξεις και θα σου πούνε ποιες εταιρείες βγάζει το σύστημα και με τι φόρους και μίλια.
Μα αυτο είναι το θέμα πήρα τηλέφωνο και δεν έχουν βγει ακόμα τα μίλια μου είπανε δεν μπορούμε να δούμε τίποτα ξέρει κανένας πόσο καιρο πριν βγαίνουν; πχ. Για Αυγουστο που θέλω εγώ πόσο καιρό πριν πρέπει να πάρω τηλέφωνο για να βρω
 

taver

Member
Μηνύματα
12.494
Likes
29.094
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
και Online να πας να κλείσεις επειδή θα επιλέξεις άλλη εταιρεία από Aegean θα σε πάρουν τηλέφωνο οι ίδιοι.
Αυτό είναι ανέκδοτο, έτσι; Ήθελα να κλείσω ένα εισιτήριο με Avianca Brazil, πήγα να κλείσω online, και με πήραν τηλέφωνο 2 εβδομάδες μετά (το είχα ήδη κλείσει με μετρητά).
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.022
Likes
6.401
Αυτό είναι ανέκδοτο, έτσι; Ήθελα να κλείσω ένα εισιτήριο με Avianca Brazil, πήγα να κλείσω online, και με πήραν τηλέφωνο 2 εβδομάδες μετά (το είχα ήδη κλείσει με μετρητά).
Και νόμιζα πως μόνο εγώ είχα το προνόμιο και είπα μάλλον επειδή δεν είμαι gold.

Το έγραψα και αλλού ας το γράψω και δω αν μπορεί να απαντήσει κάποιος ή εσύ taver.
Θέλω να κλείσω για guangzhou, λέω χοντρικά τις ημερομηνίες και μου δίνουν επιλογή μόνο turkish με 350 ευρώ φόρους και Egyptair με 380 αντίστοιχα. Δεν μου δίνουν καθόλου με Lufthansa ή Air China ή συνδυασμούς αυτών, ενώ πετάνε εκείνες τις ημέρες. Γιατί γίνεται αυτό;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.494
Likes
29.094
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Και νόμιζα πως μόνο εγώ είχα το προνόμιο και είπα μάλλον επειδή δεν είμαι gold.

Το έγραψα και αλλού ας το γράψω και δω αν μπορεί να απαντήσει κάποιος ή εσύ taver.
Θέλω να κλείσω για guangzhou, λέω χοντρικά τις ημερομηνίες και μου δίνουν επιλογή μόνο turkish με 350 ευρώ φόρους και Egyptair με 380 αντίστοιχα. Δεν μου δίνουν καθόλου με Lufthansa ή Air China ή συνδυασμούς αυτών, ενώ πετάνε εκείνες τις ημέρες. Γιατί γίνεται αυτό;
Η διαθεσιμότητα των θέσεων που μπορούν να κλειστούν ως award εισιτήρια σε κάθε πτήση είναι περιορισμένη. Μάλλον σε πρόλαβαν άλλοι... Υπόψην πως η Lufthansa δεν πετάει (πια) για Guangzhou (Καντόνα), προφανώς είναι codeshare με άλλη εταιρία.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.022
Likes
6.401
Η διαθεσιμότητα των θέσεων που μπορούν να κλειστούν ως award εισιτήρια σε κάθε πτήση είναι περιορισμένη. Μάλλον σε πρόλαβαν άλλοι... Υπόψην πως η Lufthansa δεν πετάει (πια) για Guangzhou (Καντόνα), προφανώς είναι codeshare με άλλη εταιρία.
Ναι το ξέρω, είναι με air china. Από τώρα για αύγουστο-σεπτέμβριο και έχουν εξαντληθεί τα award εισιτήρια;
Μήπως μου δίνουν την επιλογή με τα λιγότερα stopover και λιγότερους φόρους;
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Ναι το ξέρω, είναι με air china. Από τώρα για αύγουστο-σεπτέμβριο και έχουν εξαντληθεί τα award εισιτήρια;
Μήπως μου δίνουν την επιλογή με τα λιγότερα stopover και λιγότερους φόρους;
Νομίζω πως για να πάρεις award είσητήριο πρέπει να είναι 1 το stopover και μέχρι 24 ώρες.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.696
Likes
50.605
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αυτό είναι ανέκδοτο, έτσι; Ήθελα να κλείσω ένα εισιτήριο με Avianca Brazil, πήγα να κλείσω online, και με πήραν τηλέφωνο 2 εβδομάδες μετά (το είχα ήδη κλείσει με μετρητά).
Εμένα με πήραν 3 εβδομάδες μετά... αφού γύρισα. Ήταν ευγενικοί πάντως...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.239
Μηνύματα
884.588
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom