Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.049
@fotast , ακόμη περιμένω πίστωση μιλίων από πτήση μετά την Πρωτοχρονιά και έστειλα αίτημα αναζήτησης. Αργησαν αδικαιολόγητα.
@echo2011 , τα εισιτήρια εξαργύρωσης δεν δίνουν μίλια.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Eυχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά.. Κρίμα γιατί είχα κλείσει τη μια πτηση κανονικά και μόνο την επιστροφή με μίλια. Το πήγαινε δε μου δίνει τίποτα γιατί ακυρώθηκε η πτήση και μας έβαλαν σε πτήση της Εtihad, και η επιστροφή ήταν με μίλια οπότε τίποτα και αυτή..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.049
Περιμένω εδώ και καιρό να δω εισιτήρια με μίλια για Ιούλιο και Αύγουστο από Μαδρίτη για Αθήνα, αλλά φαίνονταν μη διαθέσιμες θέσεις- διαθεσιμότητα μόνο στο τέλος Αυγούστου. Σήμερα είδα επιτέλους ότι άνοιξαν θέσεις για αυτή την περίοδο αλλά μόνο business, απαιτώντας τον διπλάσιο αριθμό μιλίων για κάθε θέση (22.170). Το έχετε ξαναδεί αυτό; Έχει σχέση με το καινούργιο πρόγραμμα; Κόβουν τις econοmy θέσεις σε περιόδους μεγάλης ζήτησης;
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Ακόμα περιμένω πίστωση για 3 πτήσεις που έκανα τον Ιούνιο. Επίσης μου πίστωσαν μια Business Class (C ticket) πτήση σαν οικονομική (T). Δεν μπορώ να βγάλω άκρη μαζί τους πλέον, οπότε πίσω στο Miles & More.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Δες λιγο αν περαστηκαν στον Ιανουαριο του 2014, γιατι αυτο βλεπω στον δικο μου λογαριασμο!
Δηλαδή το ίδιο που είπα παραπάνω ότι έγινε και σε εμένα.Περάσθηκαν σαν 1/2014 και στην αρχή της κίνησης του λογαριασμού.Και φυσικά με υπολογισμό(λιγότερα μίλια) που ίσχυε τότε και όχι με το καινούριο σύστημα.Τα έχουν θαλασσώσει αρκετά...
Καλά ξεμπερδέματα......

@fotast , ακόμη περιμένω πίστωση μιλίων από πτήση μετά την Πρωτοχρονιά και έστειλα αίτημα αναζήτησης. Αργησαν αδικαιολόγητα.
Το αίτημα αναζήτησης πως το στέλνεις;Από την τυποποιημένη φόρμα ή με e-mail;Παλιά δεν υπήρχε ειδική φόρμα αναζήτησης τόσο από την Α3 όσο και από τους συνεργάτες(booking κτλ);Τώρα δεν την βλέπω αλλά μόνον την γενική φόρμα επικοινωνίας.
 
Last edited by a moderator:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.049
Την βρήκα σε link στον λογαριασμό μου. Ελπίζω να έχει κάποιο νόημα και να προσέξουν τη λανθασμένη ημερομηνία, αλλιώς πάλι στο τηλέφωνο θα καταφύγω. Επίσης δεν μου έβαλαν την προσαύξηση των μιλίων με το νέο status κι εμένα.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Για ενημέρωση.Πιστώθηκαν μίλια από ξενοδοχεία(booking) Δεκεμβρίου και Ιανουαρίου(!!!!).
Δεν έχουν πιστωθεί ακόμη του Νοεμβρίου.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.676
Likes
50.531
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κι εμένα μου μπήκαν οι εκκρεμμότητες σήμερα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.676
Likes
50.531
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αχά, πλέον εμφανίζεται και η φόρμα όπου δηλώνεις ότι θες να χρησιμοποιήσεις μίλια που έχεις κερδίσει με άλλη αεροπορική εταιρεία.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.053
Likes
7.802
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Πολύ μεγάλη κατανάλωση κάνετε βρε παιδιά, γι αυτό έχετε προβλήματα. Εμείς που ταξιδεύουμε στη χάση και στη φέξη :bleh: και κλείνουμε ένα ξενοδοχείο το χρόνο, μια χαρά πιστώνονται τα μίλια αμέσως! :)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αχά, πλέον εμφανίζεται και η φόρμα όπου δηλώνεις ότι θες να χρησιμοποιήσεις μίλια που έχεις κερδίσει με άλλη αεροπορική εταιρεία.
και? αλλαξε ο μανωλιός? ή απλά γλύτωσες ενα τηλεφωνημα? προτιμουσα το τηλεφβνημα σαφως. οπου διορθωνες το οποιοδηποτε λαθος αμεσα. στο γραπτο αιτημα αν κανεις κατι λαθος θα περιμενεις κατι ωρες, μερες κλπ..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.208
Μηνύματα
883.794
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom