Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

demie

Member
Μηνύματα
409
Likes
795
Δεν το ξανακουσα με ενδιαφέρει όμως αν μάθεις κάτι.πάμε για την 52η αίτηση προς απόρριψη!:xalara:
Νομίζω πως η @paefstra το 'χε αναφέρει... μπορεί κ κανά χρόνο πριν. Δεν είμαι όμως κ απόλυτα σίγουρη γιατί διάβασα όλα τα post αυτού του θέματος :shock: κ μπορεί να τα'χω μπερδέψει!!!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Το ανεφερα αλλα προ κρισης, capital controls, κλπ. Από περσι αλλαξαν αρκετα τα δεδομένα.
Φέτος ας πούμε ακόμη περιμένω την κλασσικη χριστουγεννιάτικη προσφορά δεκαπλάσιων πόντων για κάθε ευρώ με την οποία έβγαζα χαλαρά ένα εισιτήριο εξωτερικού με τα έξοδα του Δεκέμβρη στην κάρτα μετατρεπόμενα σε μίλια. Ακόμη τίποτα και προφανώς θα την χαιρετήσουμε κι αυτήν...
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ακόμη τίποτα και προφανώς θα την χαιρετήσουμε κι αυτήν...
Η κριση σε εκανε απαισιοδοξη? Οι ημερες απαιτουν αισιοδοξια και χαμογελα..
Περυσι ειχε ανακοινωθει 15/12. Σημερα ειναι 11/12..
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Προφανώς εκτός από τα δάνεια παίζουν ρόλο τα εισοδήματα και οι καταθέσεις.Σε περνάν από κόσκινο κοινώς...:rolleyes-80:
ενταξει 1 φορα εκανα αιτηση και πηρα ποδι!αλλα..λογαριασμο δεν εχω στην Α μονο μια bonus απλη εχω που ειμαι σιγουρη οτι μετανιωσαν που μου την εδωσαν μιας κ ουτε 1 ευρω τοκο δεν μου πηραν!σκετη ζημια ειμαι γι'αυτους!;)
αλλα θα βαλω τη μισθοδοσια μου σε αυτους θα παρω κ μερικα δις που εχω φυγαδευσει στην ελβετια δεν θα μου αρνηθουν :haha: παντως σε μπολικο κοσμο εχουν αρνηθει δεν ξερω με ποια κριτηρια επιλεγουν τους "εκλεχχτους":icon_mrgreen:
 

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Ήμουν στην ακριβώς ίδια θέση με εσένα, και τους πρότεινα το εξής απλό.
Να μου ακυρώσουν την απλή Visa Bonus που είχα και να την μετατρέψουν σε Aegean Bonus Visa.
Το δέχτηκαν!
(Βέβαια έγινε πριν 2-3 χρόνια. Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι απο τότε...)
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Ήμουν στην ακριβώς ίδια θέση με εσένα, και τους πρότεινα το εξής απλό.
Να μου ακυρώσουν την απλή Visa Bonus που είχα και να την μετατρέψουν σε Aegean Bonus Visa.
Το δέχτηκαν!
(Βέβαια έγινε πριν 2-3 χρόνια. Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι απο τότε...)
γουαου...αν το nickname σου σημαινει οτι δουλευεις στο σδοε :confused: ετοιμασου να ακουσεις/διαβασεις κατι που δεν ακουσες/διαβασες ποτε:ΜΕΣΩΣΕΣ!:xalara::haha:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
ενταξει 1 φορα εκανα αιτηση και πηρα ποδι!αλλα..λογαριασμο δεν εχω στην Α μονο μια bonus απλη εχω που ειμαι σιγουρη οτι μετανιωσαν που μου την εδωσαν μιας κ ουτε 1 ευρω τοκο δεν μου πηραν!σκετη ζημια ειμαι γι'αυτους!;)
αλλα θα βαλω τη μισθοδοσια μου σε αυτους θα παρω κ μερικα δις που εχω φυγαδευσει στην ελβετια δεν θα μου αρνηθουν :haha: παντως σε μπολικο κοσμο εχουν αρνηθει δεν ξερω με ποια κριτηρια επιλεγουν τους "εκλεχχτους":icon_mrgreen:
Το να δωσουν πιστωτικη χωρις λογαριασμο στην ιδια τραπεζα με υπολοιπο μεγαλυτερο τουλαχιστον απο το πιθανο πιστωτικο οριο της καρτας τη στιγμη της αιτησης τη σημερον ημερα ειναι απιθανο.
Υπαρχουν διεθνως κριτηρια πιστοληπτικης ικαοτητας, δεν ξερω ποσο τα εφαρμοζουν αλλα δεν αποκλειεται. Μπορεις να τα βρεις στο ιντερνετ. Ακομη και μια καθυστερημενη δοση δανειου η καρτας μπορει να σε βαλει σε μαυρη λιστα, οχι μονο τα χρεη η το εισοδημα. Το πσο χρονο εχεις λογαριασμο στην τραπεζα ειδα οτι μετραει επισης. Κοινως συνεχισε την προσπαθεια...

Α και το οτι εχεις πιστωτικη και δεν τη χρεωνεις δεν ειναι υπερ σου, συμφωνα με αυτα που διαβασα. Δεν αποδεκνυεις οτι ξερεις να χρησιμοποιεις πλαστικο χρημα και να εισαι συνεπης.
Κι εσυ δεν θα δανειζες πιο ευκολα σε κσποιον που ξαναδανεισες και επεστρεψε το ποσο στην ωρα του απο καποιον που δεν ξερεις αν θα τα επισττεψει;
 
Last edited by a moderator:

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
@paefstra την αιτηση την ειχα κανει πριν την προσφατη κριση, τοτε που οι δημ.υπαλ ηταν κελεπουρι-θυμασαι δεν μπορει, υπηρχαν καλες μερες επι παπανδρεου...ΑΝΔΡΕΑ χαχ!:haha:
τοτε τους ρωτησα αν χρειαζεται να ανοιξω κ λογαριασμο αλλα ειπαν οχι δεν εχει καμια σχεση βασει εισοδηματος παει (δεν ηταν τιποτα χρονοβορο τοτε να ανοιξεις λογαριασμο κ να βαλεις ενα ποσο μεσα).
οταν εγραψα παραπανω οτι δεν παιρνουν τοκο απο εμενα αυτο ενοοω οτι δεν παιρνουν τοκο απο εμενα ουτε ενα ευρω μιας κ πληρωνω στην ωρα μου και μαλιστα ολο το ποσο.μιλαμε για κανα 5χιλιαρο το χρονο οχι πολλα αλλα αρκετα.
τωρα οπως ειπα θα βαλω το μισθοδοσιας εκει ε θα σας πω το αποτελεσμα..αντε γιατι εχω καιρο να παω γερμανια με την aegean :haha::haha::haha:
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
μιας κ ουτε 1 ευρω τοκο δεν μου πηραν
Αυτό δεν παίζει ρόλο. Από μένα δεν έχουν πάρει ούτε μισό σεντ για τόκο καθώς εξοφλώ όλο το ποσό κάθε μήνα. Δηλαδή αυτό δεν είναι λόγος για να σου απορρίψουν αίτηση για έκδοση κάρτας.
Μάλιστα με πήραν πριν μερικές μέρες τηλέφωνο για να μου προσφέρουν μια νέα πιστωτική μπόνους (νομίζω American Express, αλλά δεν είμαι σίγουρη) χωρίς συνδρομή, με την οποία μου κάνουν δώρο 5000 μόνους και διπλάσια μπόνους σε κάθε αγορά. Αυτά μέσες άκρες. Μόλις την πάρω στα χέρια μου θα γράψω πληροφορίες για όποιον ενδιαφέρεται.
 

demie

Member
Μηνύματα
409
Likes
795
Μιας κ είστε γνώστες εδώ, μπορείτε να μού πείτε τη γνώμη σας στο εξής; σε περίπτωση απόρριψης της aegean bonus visa, η έκδοση της χρεωστικής bonus american express λέει τίποτα; Οι χρεωστικές δε βγαίνουν πιο εύκολα; η συγκεκριμένη έχει κ bonus κ ίσως την american express να μην την δέχονται παντού, αλλά στο supermarket (που είναι τα περισσότερα έξοδα) θα τη δέχονται μιας κ είναι στους μεγάλους συνεργάτες... ή όχι;
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Μιας κ είστε γνώστες εδώ, μπορείτε να μού πείτε τη γνώμη σας στο εξής; σε περίπτωση απόρριψης της aegean bonus visa, η έκδοση της χρεωστικής bonus american express λέει τίποτα; Οι χρεωστικές δε βγαίνουν πιο εύκολα; η συγκεκριμένη έχει κ bonus κ ίσως την american express να μην την δέχονται παντού, αλλά στο supermarket (που είναι τα περισσότερα έξοδα) θα τη δέχονται μιας κ είναι στους μεγάλους συνεργάτες... ή όχι;
Η χρεωστική είναι συνδεδεμένη με λογαριασμό τραπέζης. Αν έχεις λογαριασμό μπορείς να βγάλεις και χρεωστική, δεν τίθεται θέμα να μην στη βγάλουν.
Από εκεί και πέρα η american express αν και είναι πολύ διαδεδομένη δεν γίνεται δεκτή παντού, καλύτερα να βγάλεις visa ή mastercard.
Τώρα, εν μέσω capital controls, δεν ανοίγονται καινούριοι λογαριασμοί (διορθώστε με αν έχει αλλάξει, βαρέθηκα να παρακολουθώ την εξέλιξη των capital controls) οπότε δεν μπορείς να πας σε οποιαδήποτε τράπεζα και να τους πεις να σου βγάλουν χρεωστική, γιατί για να βγάλεις χρεωστική, πρέπει να ανοίξεις λογαριασμό, που στην παρούσα φάση δεν γίνεται. Θα πρέπει να έχεις ήδη λογαριασμό. Οπότε ψάξε τους λογαριασμούς που έχεις και ζήτα την αντίστοιχη χρεωστική.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.505
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom