Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

LULLU

Member
Μηνύματα
3.517
Likes
7.748
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Επιβεβαιωσε πρωτα οτι το booking class του δικου σου εισητηριου δινει μιλια απο το σαιτ τους κ μετα συμπληρωσε την αιτηση ον λαιν. Απαντουν πολυ γρηγορα συνηθως.
οκ ευχαριστω ..
 

NickMitsi

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα μια ερώτηση ..
η aegean λέει ότι στην economy class για πτήσεις εσωτερικού παίρνεις ανάλογα με το ναύλο και τα αντίστοιχα μίλια.. :
Y, M, B 600 μίλια
L, W, V, O, G, Q, K, J, S, E, H 500 μίλια
U, P, T 200 μίλια
ενώ δεν είναι δυνατή η συγκέντρωση μιλίων στους ακόλουθους ναύλους: I, X, N,

Ξέρει κάποιος σε τι αντιστοιχούν αυτά τα γράμματα ? και πως ξέρω σε ποια από αυτά έχω κάνει το booking..??
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Καλησπέρα μια ερώτηση ..
η aegean λέει ότι στην economy class για πτήσεις εσωτερικού παίρνεις ανάλογα με το ναύλο και τα αντίστοιχα μίλια.. :
Y, M, B 600 μίλια
L, W, V, O, G, Q, K, J, S, E, H 500 μίλια
U, P, T 200 μίλια
ενώ δεν είναι δυνατή η συγκέντρωση μιλίων στους ακόλουθους ναύλους: I, X, N,

Ξέρει κάποιος σε τι αντιστοιχούν αυτά τα γράμματα ? και πως ξέρω σε ποια από αυτά έχω κάνει το booking..??
Το γράφει στο εισιτήριο σου και φαίνεται και στην διαδικασία της κράτησης.
 

sdoros

Member
Μηνύματα
81
Likes
46
Εμένα πήρε 4-5 μέρες
Δίκιο έχεις.
Τώρα που το είδα , 2 εβδομάδες έκαναν να περαστούν από Croatian airlines και τα μίλια από Aegean μετά από αναβάθμιση θέσης.
Από Lufthansa και Turkish λίγες εργάσιμες και μία με δύο μέρες τα μίλια από Aegean.

Είχα την εντύπωση ότι μετά από αλλαγή σε gold , παραμένουν σε ισχύ τα κουπόνια για αναβάθμιση θέσης που είχες σαν Silver , μέχρι να λήξουν.
Ένα κουπόνι που δεν το χρησιμοποίησα , παρόλο που έληγε το φθινόπωρο ,το βγάζει Expired.
 

Cave_man

Member
Μηνύματα
297
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα παιδιά
Να κάνω και εγώ μια ερώτηση σχετικά με μίλια από αεροπορικές εταιρείας, έχω την μπλε κάρτα από την Aegean και θέλω να κλείσω αεροπορικά εισιτήρια για Νέα Υόρκη από Θεσσαλονίκη, βρίσκω πτήση Θεσσαλονίκη - Μόναχο με Aegean και Μόναχο - νέα Υόρκη με την United. θα περάσουν τα μίλια και από τις 4 πτήσεις η μονό αυτές που είναι με Aegean;
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Καλησπέρα παιδιά
Να κάνω και εγώ μια ερώτηση σχετικά με μίλια από αεροπορικές εταιρείας, έχω την μπλε κάρτα από την Aegean και θέλω να κλείσω αεροπορικά εισιτήρια για Νέα Υόρκη από Θεσσαλονίκη, βρίσκω πτήση Θεσσαλονίκη - Μόναχο με Aegean και Μόναχο - νέα Υόρκη με την United. θα περάσουν τα μίλια και από τις 4 πτήσεις η μονό αυτές που είναι με Aegean;
Απο aegean θα περάσουν σίγουρα. Απο united ανάλογα την κατηγορία του ναυλου.
http://el.aegeanair.com/milesandbonus/how-to-earn/all-airlines/#UNITED
Εδω θα δεις η κάθε κατηγορία τι ποσοστό μιλίων δίνουν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom