Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Έχει βγάλει ποτέ κάποιος με μίλια για Αμερική με τις Σκανδιναβικές (SAS). Χθες ψάχνοντας λίγο για εξαργυρώσεις είδα ότι με ανταπόκριση μέσω Στοκχόλμης είχε για Νέα Υόρκη μετ' επιστροφής με 70€ φόρους και έπαθα σοκ όταν άλλες εταιρείες έχουν 200€ φόρους για εντός Ευρώπης με star aliance. Και επειδή δε το πολυπίστεψα μίλησα και με aegean και μου επαλήθευσε η κοπέλα ότι αυτή είναι η τελική τιμή που θα πληρώσω και δεν υπάρχει άλλη χρέωση και ότι έχει κανονική βαλίτσα και γεύμα μέσα στη πτήση. Είδα βέβαια ότι δε προσγειώνεται στο JFK αλλά σε άλλο αεροδρόμιο αλλά και πάλι μου φάνηκε πολύ ιδανικό όταν με άλλες εταιρείες θέλεις 300+ σε φόρους. Είναι όντως τόσο απλό να το έχω υπόψιν μου αν βρεθεί χρόνος και χρήματα κάποια στιγμή. Προσγειώνεται στο αεροδρομιο Liberty είδα
Κάτι ανάλογο συμβαίνει και για τις πτήσεις από Ευρώπη προς Ασία. Εκεί που π.χ. από Φρανκφούρτη για Ινδία μπορεί να θες 250 ευρώ για φόρους, αν μεσολαβήσει πτήση με SAS ή/και Singapore, οι φόροι πέφτουν στα 100.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.953
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πτήσεις εσωτερικού στην Κίνα (ανεξαρτητως διάρκειας) έχουν €6.50 και 12.500 μίλια έκαστη (απευθείας πτήσεις στην οικονομική θέση με Air China ή Shenzhen Airlines).
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Πως μπορω να τσεκαρω πτησεις για εξαργυρωση μιλιων μεσω της Miles and Bonus χωρις να παρω τηλεφωνο στην Aegean? Απο το σαιτ της που εχω προσπαθησει, μου δινει τιμες μονο για οσες πτησεις εκτελει η ιδια η Aegean. Που κανω το λαθος? Υπαρχει σαιτ της star alliance που τα τσεκαρεις?
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Μια χαρά τσεκάρεις πτήσεις της Συμμαχίας στο σάιτ της Α3
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Πως μπορω να τσεκαρω πτησεις για εξαργυρωση μιλιων μεσω της Miles and Bonus χωρις να παρω τηλεφωνο στην Aegean? Απο το σαιτ της που εχω προσπαθησει, μου δινει τιμες μονο για οσες πτησεις εκτελει η ιδια η Aegean. Που κανω το λαθος? Υπαρχει σαιτ της star alliance που τα τσεκαρεις?
δεν δίνει μόνο πτήσεις που εκτελεί η aegean.
 
Μηνύματα
10
Likes
4
Σχεδιάζω ταξίδι και τα εισιτήρια μέσω sckyscanner και petas.gr μου βγαίνουν 15€ φθηνότερα, οπότε επειδή θα είμαστε τρία άτομα γλυτώνω 45€. Στο petas.gr λέει ότι μπορώ να βάλω τον αριθμό της κάρτας για να περαστούν τα μίλια στον λογαριασμό. Αυτό που θέλω να μάθω είναι 1) αν θα μπορώ να προσθέσω βαλίτσα αργότερα μέσα από το σάιτ της aegean και 2) αν θα πάρω τα ίδια μίλια με αυτά που θα έπαιρνα αν έκλεινα απευθείας από την aegean. Ευχαριστώ!
 

4ever

Member
Μηνύματα
28
Likes
13
Σχεδιάζω ταξίδι και τα εισιτήρια μέσω sckyscanner και petas.gr μου βγαίνουν 15€ φθηνότερα, οπότε επειδή θα είμαστε τρία άτομα γλυτώνω 45€. Στο petas.gr λέει ότι μπορώ να βάλω τον αριθμό της κάρτας για να περαστούν τα μίλια στον λογαριασμό. Αυτό που θέλω να μάθω είναι 1) αν θα μπορώ να προσθέσω βαλίτσα αργότερα μέσα από το σάιτ της aegean και 2) αν θα πάρω τα ίδια μίλια με αυτά που θα έπαιρνα αν έκλεινα απευθείας από την aegean. Ευχαριστώ!
Ναι και στα δύο.
 

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.127
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ταξίδι-Όνειρο
Κιλιμάντζαρο
Ναι, μπορείς να προσθέσεις κανονικά βαλίτσα από το σάιτ της Αegean με τον κωδικό κρατησης σου.Κάποια φορά που είχα κλείσει έτσι ένα εισιτήριο είχα πάρει λιγότερα μίλια αφού το εισιτήριο από τον μεταπωλητή άνηκε σε διαφορετικό booking class, οπότε γλίτωσα κάποιο μικροποσό αλλά έχασα και λίγα μίλια. Άλλη φορά πάλι ήταν τα ίδια, οπότε it depends.
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Να ρωτησω κατι ακομα και εγω!
Αν εισαι gold, χρειαζεται να εχεις τη καρτα για να μπεις στα διαφορα lounge της star alliance ανα το κοσμο; Το ρωταω γιατι αυριο θα γινω γκολντ και μεσα στις επομενες βδομαδες εχω διαφορες πτησεις ανα την ευρωπη που το lounge θα βοηθαγε αρκετα. Mεχρι τοτε δε θα εχει ερθει η καρτα ή και να εχει ερθει δε θα ειμαι Αθηνα για να τη παρω.
 

4ever

Member
Μηνύματα
28
Likes
13
Φαίνεται ότι είσαι gold και στο app της aegean, το οποίο και δείχνεις στην είσοδο του lounge . Η επίδειξη της κάρτας δεν είναι απαραίτητη.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Επίσης το εισιτήριο αναγράφει τον αριθμό τακτικού επιβάτη, οπότε αυτοί τσεκάρουν το στάτους άμεσα. Ίσως και το εισιτήριο δίπλα στον αριθμό να γράφει το στάτους, δε θυμάμαι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.300
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom