Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
Για στατιστικους λογους, νομιζω οτι πρεπει να καταγραφει η αναλογια 128 μιλια/ανα ευρω , ετσι για να το θυμαμαι. :D
Το προηγουμενο καλυτερο σκορ μου ηταν νομιζω 600 μιλια με πτηση των 2,5 ευρω επι Κοκλωνιαδας :D
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.276
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Για στατιστικους λογους, νομιζω οτι πρεπει να καταγραφει η αναλογια 128 μιλια/ανα ευρω , ετσι για να το θυμαμαι. :D
Το προηγουμενο καλυτερο σκορ μου ηταν νομιζω 600 μιλια με πτηση των 2,5 ευρω επι Κοκλωνιαδας :D
Tι εποχές κι αυτές. Να ζήσουμε να τις θυμόμαστε.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Έχω αγοράσει 80χιλ μίλια με 140€. Νόμιζα ήταν άσπαστο ρεκόρ.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.769
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Προ Covid χρειάζονταν 12 μήνες για την διατήρηση βαθμίδας στο πρόγραμμα της Aegean, στην Covid εποχή αυτό έγινε 18μήνο. Επομένως, επί προσωπικού, θα έπρεπε να συμπληρώσω τα μίλια για την διατήρηση της χρυσής κάρτας μέχρι τον Σεπτέμβριο του '20, τώρα αυτό έχει πάει για τον Μάρτιο του '21.

Επειδή τα συμπληρώνω στην επόμενη πτήση, μίλησα με Aegean στο τηλέφωνο και μου είπαν ότι αφού μαζευτούν τα απαιτούμενα μίλια, το επόμενο διάστημα για την ανανέωση θα είναι μέχρι τον Μάρτιο του '22, επομένως δόθηκε και δεύτερη περίοδο χάριτος για την διατήρηση.

(βέβαια τώρα δίνουν εμφανέστατα πιο λίγα μίλια αναβάθμισης, άρα το κάνει και πιο δύσκολο να συμπληρωθούν τα 12000 απαιτούμενα μίλια)
 

poised

Member
Μηνύματα
858
Likes
6.310
Δε νομίζω ότι είναι δεύτερη περίοδος χάριτος. Μάρτη 21 έληγαν μετά την παράταση, κρατάς τη βαθμίδα για ένα ακόμα χρόνο οπότε πάει Μάρτη 22, όχι Σεπτέμβρη του 22. Ουσιαστικά πήγαν τα πάντα 6 μήνες μετά.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.769
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Δε νομίζω ότι είναι δεύτερη περίοδος χάριτος. Μάρτη 21 έληγαν μετά την παράταση, κρατάς τη βαθμίδα για ένα ακόμα χρόνο οπότε πάει Μάρτη 22, όχι Σεπτέμβρη του 22. Ουσιαστικά πήγαν τα πάντα 6 μήνες μετά.
Ναι, αλλά πχ για εμένα που ανανεώνω την βαθμίδα 2 μήνες πριν την αρχική διορία της προ Covid-19 εποχής, μου δίνει την δυνατότητα να διατηρήσω την βαθμίδα μου για άλλους 20 μήνες, θα μπορούσε να έλεγε ότι έχω το δικαίωμα διατήρησης της βαθμίδας για άλλους 12 ή 18 μήνες.
 

poised

Member
Μηνύματα
858
Likes
6.310
Ίσως δε καταλαβαίνω τι λες ακριβώς, πάντως δε βλέπω τίποτε διαφορετικό από αυτό που ξέραμε. Ας πούμε ότι μπαίνεις gold Μάη του '19. Μέχρι Μάη του '20 πρέπει να έχεις συμπληρώσει τα μίλια διατήρησης βαθμίδας. Είτε το κάνεις αμέσως τον Ιούνη του '19 είτε τον Απρίλη του '20, όταν φτάσει ο Μάης του '20 κοιτάνε το λογαριασμό σου και αν τα έχεις παίρνεις παράταση μέχρι Μάη του '21.

Λόγω covid δόθηκε παράταση στις λήξεις και η βαθμίδα σου διατηρείται μέχρι Μάρτη του '21. Συμπλήρωσες τα μίλια τώρα άρα τον Μάρτη του '21 θα ανανεωθείς μέχρι Μάρτη του '22. Αλλά τα μίλια που θα γράφεις από τώρα ως τον Μάρτη του '21 δε θα μετράνε για περαιτέρω διατήρηση της βαθμίδας μεταξύ '21 και '22.
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
298
Likes
203
Επίσης μια ερώτηση παιδιά... Όταν θες να κάνεις κράτηση μέσω Star Alliance με μιλια του miles and bonus πας μέσα από το site εξαργύρωση κτλ και λες ημερομηνιες προορισμό και σου λέει τόσα μίλια και τόσα λεφτά... Πότε διαλέγεις με πια εταιρεία θέλεις να πετάξεις? Στο επόμενο βήμα? Πληροφοριακά ρωτάω.
 

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Επίσης μια ερώτηση παιδιά... Όταν θες να κάνεις κράτηση μέσω Star Alliance με μιλια του miles and bonus πας μέσα από το site εξαργύρωση κτλ και λες ημερομηνιες προορισμό και σου λέει τόσα μίλια και τόσα λεφτά... Πότε διαλέγεις με πια εταιρεία θέλεις να πετάξεις? Στο επόμενο βήμα? Πληροφοριακά ρωτάω.
Όταν κάνεις την αναζήτηση σου βγαζει όλες τις εναλλακτικές είτε με aegean είτε με star alliance με τα ανάλογα μίλια για καθε διαδρομή και διαλεγεις εσυ οποιο δρομολόγιο θες και εταιρεία.
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
298
Likes
203
Όταν κάνεις την αναζήτηση σου βγαζει όλες τις εναλλακτικές είτε με aegean είτε με star alliance με τα ανάλογα μίλια για καθε διαδρομή και διαλεγεις εσυ οποιο δρομολόγιο θες και εταιρεία.
Σε ευχαριστώ. Εγώ δεν έχω τα απαιτούμενα μίλια απλώς έκανα μια αναζήτηση να δω πως δουλεύει στο Ελλάδα (Αθήνα) - Νέα Υόρκη πχ και μου έβγαζε 70000 μιλια συν κάποιο ποσό. Και μου έλεγε μετά να διαλέξω δρομολόγια στην επόμενη σελίδα στην οποία δεν προχώρησα.... Να υποθέσω εκεί διαλέγεις και εταιρία.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
Σε ευχαριστώ. Εγώ δεν έχω τα απαιτούμενα μίλια απλώς έκανα μια αναζήτηση να δω πως δουλεύει στο Ελλάδα (Αθήνα) - Νέα Υόρκη πχ και μου έβγαζε 70000 μιλια συν κάποιο ποσό. Και μου έλεγε μετά να διαλέξω δρομολόγια στην επόμενη σελίδα στην οποία δεν προχώρησα.... Να υποθέσω εκεί διαλέγεις και εταιρία.
Μπραβο βρε, δινει με 91 ευρω με επιστροφηΑθηνα Νεα Υορκη και δεν ξερουμε ακομη αν παρασημοφορηθηκαν οι εθελοντες που εκαναν αντισωματα με το εμβολιο Σπουτνικ. Την τυχη μου μεσα.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.769
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Μπραβο βρε, δινει με 91 ευρω με επιστροφηΑθηνα Νεα Υορκη και δεν ξερουμε ακομη αν παρασημοφορηθηκαν οι εθελοντες που εκαναν αντισωματα με το εμβολιο Σπουτνικ. Την τυχη μου μεσα.
Όπως επίσης και τα 5ευρα από Νέα Υόρκη (Newark) για Σαν Φρανσίσκο και Λος Άντζελες με μόλις 12500 μίλια για 6ώρη πτήση.

1599409146780.png
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.619
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom