Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.604
Likes
9.841
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Α, δηλαδή οι επιβάτες που συνεχίζουμε να μαζεύουμε μίλια και έχουμε αννανεώσει ήδη από το καλοκαίρι κατουρήσαμε στο πηγάδι, το δώρο είναι μόνο για τους άλλους. Μάλιστα.
Όλους τους σπρώχνουν προς το 2022 από την στιγμή που βλέπουν ότι δε μπορεί όλος ο κόσμος να ταξιδέψει και να συμπληρώσει τα απαραίτητα μίλια.

'Αντε να πεις ότι σε όσους έχουμε συμπληρώσει να μας μετέφεραν τα αχρησιμοποίητα upgrades αθροιστικά για το επόμενο έτος, αλλά μέχρι εκεί, τι άλλο να κάνουν, να το πάνε το 2023;

Δε μιλάμε για σύγκριση, εξυπηρέτηση κάνουν σε όσους δε κατάφεραν να ανανεώσουν, don't be grumpy!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.934
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
'Αντε να πεις ότι σε όσους έχουμε συμπληρώσει να μας μετέφεραν τα αχρησιμοποίητα upgrades αθροιστικά για το επόμενο έτος, αλλά μέχρι εκεί, τι άλλο να κάνουν, να το πάνε το 2023;
Μπορεί να μην επιμηκύνουν το status validity, αλλά τουλάχιστον ας δώσουν και σε μας τα διάφορα μετρήσιμα perks που οι άλλοι θα πάρουν "for free". Ας πούμε +4 free upgrades και αντίστοιχα λοιπά vouchers (+2 ακόμα για την εξάμηνη παράταση που δώσανε).
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.469
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μπήκαν και μένα τα μίλια χτες, 2 εβδομάδες καθυστέρηση δεν είχα ματαδει. Ούτε εγώ έχω πάρει παράταση για τη βαθμ8δα, λήγει τον Ιούλιο.
 

Andreas K

Member
Μηνύματα
33
Likes
115
Γνωρίζει κάποιο μέλος, αν μπορώ να πληρώσω κάποια διαμονή σε ξενοδοχείο της αλυσίδας Accor, χρησιμοποιώντας μόνο reward points? Στο site που το έψαξα βρήκα τα "Use Rewards points to settle part of your bill: 2,000 points = 40 Euros" και "Discover how to pay less for your stay". Δεν βρήκα κάτι που να αναφέρει π.χ. πληρώστε το σύνολο της διαμονής σας με πόντους, οπότε υποθέτω πως δε γίνεται. Το έχει δοκιμάσει κανείς?
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
303
Likes
204
Γνωρίζει κάποιο μέλος, αν μπορώ να πληρώσω κάποια διαμονή σε ξενοδοχείο της αλυσίδας Accor, χρησιμοποιώντας μόνο reward points? Στο site που το έψαξα βρήκα τα "Use Rewards points to settle part of your bill: 2,000 points = 40 Euros" και "Discover how to pay less for your stay". Δεν βρήκα κάτι που να αναφέρει π.χ. πληρώστε το σύνολο της διαμονής σας με πόντους, οπότε υποθέτω πως δε γίνεται. Το έχει δοκιμάσει κανείς?
Νομίζω ότι γίνεται αυτό. Πχ εαν ο λογαριασμός σου είναι 80 ευρώ και έχεις 4000 πόντους δεν πληρώνεις κάτι. Βέβαια θέλει μια μικρή προσοχή γιατί όταν υπάρχει δυνατότητα χρήσης των πόντων στο δείχνει κατά την κράτηση. Τι εννοώ πχ. Όταν έχει προσφορές πχ σου λέει κλείσε με έκπτωση από 130 σε 110 ευρώ λόγω προωθητικής ενέργειας συνήθως δεν σου δίνει επιλογή να εξαργυρωσεις και πόντους. Ή τουλάχιστον έτσι γινόταν όταν εξαργυρωσα εγώ.
 

croce

Member
Μηνύματα
224
Likes
403
Η Αegean ακύρωσε απ’ευθείας πτήση το Σεπτέμβριο CDG-SKG και μου πρότεινε πτήσεις την ίδια μέρα με ανταπόκριση στην Αθήνα (CDG-ATH-SKG) , χωρίς τη χρέωση των επιπλέον μιλίων αλλά και των φόρων αεροδρομίου .

Άραγε αυτό μπορεί να γίνει και σε award εισιτήρια εταιρειών της star alliance που κλείνονται μέσω της Aegean miles and bonus ;

Δηλαδή σε award εισιτήριο π.χ SKG-IST-AUH με ΤΚ , ακυρώνεται ένα μήνα πριν ( όπως το συνηθίζει η ΤΚ ) η πτήση SKG-IST. Η Aegean μπορεί να το αντικαταστήσει χωρίς επιπλέον μίλια και φόρους , με εισιτήριο SKG-ATH-IST-AUH ;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.998
Likes
40.897
Η Αegean ακύρωσε απ’ευθείας πτήση το Σεπτέμβριο CDG-SKG και μου πρότεινε πτήσεις την ίδια μέρα με ανταπόκριση στην Αθήνα (CDG-ATH-SKG) , χωρίς τη χρέωση των επιπλέον μιλίων αλλά και των φόρων αεροδρομίου .

Άραγε αυτό μπορεί να γίνει και σε award εισιτήρια εταιρειών της star alliance που κλείνονται μέσω της Aegean miles and bonus ;

Δηλαδή σε award εισιτήριο π.χ SKG-IST-AUH με ΤΚ , ακυρώνεται ένα μήνα πριν ( όπως το συνηθίζει η ΤΚ ) η πτήση SKG-IST. Η Aegean μπορεί να το αντικαταστήσει χωρίς επιπλέον μίλια και φόρους , με εισιτήριο SKG-ATH-IST-AUH ;
Ναι,σε εισιτηριο Star Alliance σε αλλαγη ωρας για πανω απο 4 ωρες διαφορα με την αρχικη πτηση μου εχουν αντικαταστησει εισιτηριο με αλλο αλλαζοντας και εταιρειες χωρις εξτρα φορους. Πρεπει ομως να υπαρχει δαθεσιμοτητα στον νεο συνδυασμο. Αλλιως αποδεχεσαι ο,τι προτεινει η εταιρεια η ζητας refund.
 

pan82

Member
Μηνύματα
622
Likes
771
Εξαργυρώστε 20% λιγότερα μίλια σε όλες τις πτήσεις!
Αποκτήστε έκπτωση 20% στο επόμενο εισιτήριο εξαργύρωσης για όλες τις πτήσεις με την AEGEAN και την Olympic Air μέχρι τις 28.04.2021. Επωφεληθείτε από την προσφορά και προγραμματίστε το επόμενό σας ταξίδι!

Όροι & Προϋποθέσεις:
Η προσφορά ισχύει για εισιτήρια εξαργύρωσης μιλίων και αφορά όλες τις πτήσεις που εκτελούνται με το δίκτυο της AEGEAN και της Olympic Air, με απλή μετάβαση και με επιστροφή και υπόκειται στη διαθεσιμότητα των θέσεων προς εξαργύρωση.
Ισχύει για όλες τις ημερομηνίες πτήσης αναλόγως διαθεσιμότητας.
Διευκρινίζεται ότι η έκπτωση 20% δεν υπολογίζεται επιπλέον άλλων προσφορών που είναι σε ισχύ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.632
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom