Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

D

Delmem37668

Guest
Καλημέρα. Γιατί δεν έχω την δυνατότητα να κλείσω με μίλια για Μήλο από 20 Αυγούστου και μετά ενώ κανονικά βγάζει πτήσεις; Μήπως έχουν εξαντληθεί τα εισιτήρια με μίλια;
έχει διαθεσιμότητα μόνο για ένα άτομο και λίγες ημερομηνίες από τις 25, αν βάλεις δυο δεν υπάρχει τίποτε. από Νοέμβρη.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.776
Καλη φαση τα εξτρα μιλια για αγορες καλλυντικων απο το Αττικα που θα εβρισκα κι αλλου χωρις τα μιλια και πολλαπλα bonus με την πιστωτικη. Θα το ξεχνουσα αλλα στο ταμειο ρωτανε αν εχεις καρτα Miles and Bonus. Ειδα οτι περαστηκαν αυτοματα, ενω απο αλλους συνεργατες περιμενω μερικες μερες.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Υπάρχει τρόπος από την εφαρμογή του κινητού να δω ποια μέρη είναι διαθέσιμα με μίλια το διάστημα αυτό;
 
D

Delmem37668

Guest
Υπάρχει τρόπος από την εφαρμογή του κινητού να δω ποια μέρη είναι διαθέσιμα με μίλια το διάστημα αυτό;
μπαίνει στην εφαρμογή, στη στήλη μπόνους ,στον λογαριασμό μου, (πρώτο κουτάκι αριστερά) και μετά εμφανίζει τη σελίδα σαν να είσαι σε υπολογιστή. πατάς αεροπορία εισιτήρια και βλέπεις ότι θέλεις.
όλα αυτά σε IOS.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
μπαίνει στην εφαρμογή, στη στήλη μπόνους ,στον λογαριασμό μου, (πρώτο κουτάκι αριστερά) και μετά εμφανίζει τη σελίδα σαν να είσαι σε υπολογιστή. πατάς αεροπορία εισιτήρια και βλέπεις ότι θέλεις.
όλα αυτά σε IOS.
Αυτό που λες το κάνω. Απλά εκεί πρέπει να επιλέγεις ένα ένα κάθε φορά το μέρος που θες. Εγώ εννοώ αν υπάρχει κάτι ώστε να δω Π.χ ότι την τάδε στιγμή μέχρι τότε δεν έχει για Μήλο, για Σκιάθο έχει από τάδε μέχρι τάδε...
 
D

Delmem37668

Guest
Αυτό που λες το κάνω. Απλά εκεί πρέπει να επιλέγεις ένα ένα κάθε φορά το μέρος που θες. Εγώ εννοώ αν υπάρχει κάτι ώστε να δω Π.χ ότι την τάδε στιγμή μέχρι τότε δεν έχει για Μήλο, για Σκιάθο έχει από τάδε μέχρι τάδε...
δυστυχώς θέλουν να μας κάνουν τη ζωή δύσκολη.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Μέχρι εχτές έλεγε ότι έχω περιθώριο αναβάθμισης έως το 2022 και τώρα λέει Μέχρι 29/09/2021. Μιλαω από Blue σε Silver. Έτυχε και σε κάποιον άλλον;
 

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
Μέχρι εχτές έλεγε ότι έχω περιθώριο αναβάθμισης έως το 2022 και τώρα λέει Μέχρι 29/09/2021. Μιλαω από Blue σε Silver. Έτυχε και σε κάποιον άλλον;
Το ίδιο και σε μένα. Επειδή δεν τα ξέρω καλά, υπέθεσα ότι έληξαν κάποια μίλια αναβαθμισης. Αλλά τώρα βλέπω είναι ακριβώς οι ίδιες ημερομηνίες με τις δικές σου.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.776
Γνωρίζει κάποιο μέλος, αν μπορώ να πληρώσω κάποια διαμονή σε ξενοδοχείο της αλυσίδας Accor, χρησιμοποιώντας μόνο reward points? Στο site που το έψαξα βρήκα τα "Use Rewards points to settle part of your bill: 2,000 points = 40 Euros" και "Discover how to pay less for your stay". Δεν βρήκα κάτι που να αναφέρει π.χ. πληρώστε το σύνολο της διαμονής σας με πόντους, οπότε υποθέτω πως δε γίνεται. Το έχει δοκιμάσει κανείς?
Το εκανες τελικα?
Μετετρεψα μιλια σε ποντους accor και περιμενω να τους δω στον λογαριασμο της accor. Σε ποσον καιρο εμφανιζονται?
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Γνωρίζει κάποιο μέλος, αν μπορώ να πληρώσω κάποια διαμονή σε ξενοδοχείο της αλυσίδας Accor, χρησιμοποιώντας μόνο reward points? Στο site που το έψαξα βρήκα τα "Use Rewards points to settle part of your bill: 2,000 points = 40 Euros" και "Discover how to pay less for your stay". Δεν βρήκα κάτι που να αναφέρει π.χ. πληρώστε το σύνολο της διαμονής σας με πόντους, οπότε υποθέτω πως δε γίνεται.
Επειδή η βασική μονάδα εξαργύρωσης είναι τα 40 ευρώ (2,000 πόντοι), θα πρέπει η κράτησή σου να είναι πολλαπλάσια του 40 για να μην πληρώσεις καθόλου μετρητά. Οπότε συνήθως το πολύ που θα πρέπει να πληρώσεις είναι το υπόλοιπο της κράτησης που δεν μπορεί να εξαργυρωθεί δηλ. έως 39,99 ευρώ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.776
Επειδή η βασική μονάδα εξαργύρωσης είναι τα 40 ευρώ (2,000 πόντοι), θα πρέπει η κράτησή σου να είναι πολλαπλάσια του 40 για να μην πληρώσεις καθόλου μετρητά. Οπότε συνήθως το πολύ που θα πρέπει να πληρώσεις είναι το υπόλοιπο της κράτησης που δεν μπορεί να εξαργυρωθεί δηλ. έως 39,99 ευρώ.
Ετσι τα εχω υπολογισει, 2000 ποντους accor και τα υπολοιπα πληρωμενα.
 

Andreas K

Member
Μηνύματα
32
Likes
111
Το εκανες τελικα?
Μετετρεψα μιλια σε ποντους accor και περιμενω να τους δω στον λογαριασμο της accor. Σε ποσον καιρο εμφανιζονται?
Οχι, τελικα δεν το εκανα. Ειμαι εντελως ατολμος (για να μην πω κοτουλα) στο να κλεισω το οτιδηποτε για εξωτερικο. Πες μας ομως για να ξερουμε σε ποσες μερες θα μετατραπουν οι ποντοι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.658
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom