Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
έχει κάποιος από εδώ πετάξει με την προσφορά να μας αναφέρει τι και πως;
εγώ έχω κλείσει για Απρίλη μπίζνες.
Έχω ένα domestic comfortflex την Πέμπτη, αν με αφήσει η Ελπις...
 

deerhunter

Member
Μηνύματα
66
Likes
13
καλησπέρα σας, μήπως γνωρίζει κάποιος φίλος εάν μπορώ να μεταφέρω μίλια από την κάρτα μιλίων miles and more της lufthansa στην miles and bonus της aegean!
έχω 3000 μίλια τα οποία λήγουν ..... έχει κανένας πρόταση για εξαργύρωση?παλιά μπορούσα να τα εξαργυρώσω στο duty free της Αθήνας αλλά δεν ξέρω εάν ισχύει τώρα.
ευχαριστώ
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
καλησπέρα σας, μήπως γνωρίζει κάποιος φίλος εάν μπορώ να μεταφέρω μίλια από την κάρτα μιλίων miles and more της lufthansa στην miles and bonus της aegean!
έχω 3000 μίλια τα οποία λήγουν ..... έχει κανένας πρόταση για εξαργύρωση?παλιά μπορούσα να τα εξαργυρώσω στο duty free της Αθήνας αλλά δεν ξέρω εάν ισχύει τώρα.
ευχαριστώ
Δυστυχώς δεν μεταφέρονται.
 

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Κοίταξα λίγο τα παλαιότερα νήματα αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό. Θα ήθελα να ρωτήσω πόσο θα κοστολογούσατε τα μίλια της Aegean ή και του Star Alliance; Αν θεωρήσουμε υπερβολικό το πόσο των 25 ευρώ που ζητάει η Aegean για 1000 μίλια (αγορά), σε αυτή την αναλογία τι τιμή θα δίνατε;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Κοίταξα λίγο τα παλαιότερα νήματα αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό. Θα ήθελα να ρωτήσω πόσο θα κοστολογούσατε τα μίλια της Aegean ή και του Star Alliance; Αν θεωρήσουμε υπερβολικό το πόσο των 25 ευρώ που ζητάει η Aegean για 1000 μίλια (αγορά), σε αυτή την αναλογία τι τιμή θα δίνατε;
Με 30 ευρω μπορεις να βρεις πτηση εξωτερικου SAS που δινει τοσα μιλια και να κανεις και τη δουλεια σου, δηλαδη την πτηση, οχι να χαρισεις απλα τα λεφτα στην Aegean.
Τα μιλια δεν ειναι προιον αλλα επιβραβευση. Δεν θα εδινα φραγκο.
 

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Με 30 ευρω μπορεις να βρεις πτηση εξωτερικου SAS που δινει τοσα μιλια και να κανεις και τη δουλεια σου, δηλαδη την πτηση, οχι να χαρισεις απλα τα λεφτα στην Aegean.
Τα μιλια δεν ειναι προιον αλλα επιβραβευση. Δεν θα εδινα φραγκο.
Καλά, εννοείται συμφωνώ! Την αναλογία των 1000 μιλίων σε ευρώ, θα με ενδιέφερε να δω. Πόσο τα κοστολογούν τα μέλη;!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
[/QUOTE]
Καλά, εννοείται συμφωνώ! Την αναλογία των 1000 μιλίων σε ευρώ, θα με ενδιέφερε να δω. Πόσο τα κοστολογούν τα μέλη;!
Ειναι σαν να ρωτας ποσο κοστολογουνται οι ποντοι της καρτας ΑΒ Βασιλοπουλος. Δεν ξερω αν καποιος θα αγοραζε επιβραβευση διχως πτηση η ποντους σουπερμαρκετ διχως καροτα και ρεπανακια. Αλλα αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου.
 

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Ας υποθέσουμε ότι τους πόντους από τις κάρτες Bonus, τους εξαργυρώνεις σε άλλον συνεργάτη και δεν τους μετατρέπεις σε 1000 μίλια, για τί ποσό θα τους εξαργύρωνες ιδανικά;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Ας υποθέσουμε ότι τους πόντους από τις κάρτες Bonus, τους εξαργυρώνεις σε άλλον συνεργάτη και δεν τους μετατρέπεις σε 1000 μίλια, για τί ποσό θα τους εξαργύρωνες ιδανικά;
Ιδανικο ειναι μονο τα μιλια.
Σε ταξιδιωτικο φορουμ μιλαμε. Η ερωτηση ειναι off topic ετσι οπως τη θετεις.
 

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Ιδανικο ειναι μονο τα μιλια.
Σε ταξιδιωτικο φορουμ μιλαμε. Η ερωτηση ειναι off topic ετσι οπως τη θετεις.
Έστω τότε ότι εξαργυρώνεις 10.000 μίλια για είσιτηριο απλής μετάβασης που πληρώνεις μόνο τους φόρους, σε τι αξία ναύλου θα αντιστοιχούσαν αυτά τα μίλια; Προφανώς και υπάρχουν μεγάλες διακυμάνσεις ανάλογα με τα μέλη της Star Alliance αλλά πάνω κάτω τί πόσο θα πλήρωνες αν δεν είχες τα μίλια;

Ελπίζω να το έθεσα καλύτερα τώρα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom