Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

pavlos1985

Member
Μηνύματα
409
Likes
231
Επόμενο Ταξίδι
???
Το θέμα είναι αν θα βρεις τη τελευταία στιγμή σε ελικοφόρο για νησί καταμεσής του καλοκαιριού...

Ικαρία - Θεσσαλονίκη μέσω Λήμνου 0,30€ και 5.000 μίλια, συν ένα εισιτηριάκι ακόμα λόγω 3ωρης καθυστέρησης στο αεροδρόμιο. Δε με χάλασε!
Εγώ θα απαιτούσα και τα 30 λεπτά πίσω! :haha: :haha: :haha:
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.073
Likes
44.467
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Το Ικαρία - Θεσσαλονίκη είναι από τα πιο VFM τα τελευταία χρόνια, με διαθεσιμότητες ακόμη και αρχές/μέσα Αυγούστου
Ομοίως και αυτό της Λήμνου που ναι στην ουσία το ίδιο δρομολόγιο αλλά και της Σάμου, στα οποία ίσως να αξίζουν οι κρατήσεις με μίλια μόνο αν κλείσεις τελευταία στιγμή, μιας και παίζουν αρκετά οικονομικές προσφορές αν ξέρεις ημερομηνίες εγκαίρως.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.764
Likes
18.069
Παράδειγμα αξίας των μιλίων σου: η πτήση Κιτο-Γκαλαπάγκος, κοστίζει 45€ και 25.000 μίλια, κανονικό εισιτήριο γύρω στα 400€.
Εγω προσωπικά κοστολογώ υπό νορμαλ συνθήκες τα 100000 μίλια στα 8-9 κατοστάρικα. Η δε αξία ακύρωσης μέχρι και τη τελευταία στιγμή είναι ανεκτίμητη.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.607
Likes
50.231
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εδιμβούργο- Ζαγκρεμπ τελευταία στιγμή, το φτηνότερο έκανε 387, με μίλια 102, κέρδος 285 με 15.000 μίλια.

Για business class επίσης συμφέρει, αλλά περισσότερο απ όλα είναι για μακρινές πτήσεις εντός της ίδιας ηπείρου (σαν κι αυτή με τα Γκαλαπαγκος που αναφέρθηκε πιο πριν), που χρεώνουν λίγα μίλια αλλά σου γλιτώνουν 200-450 ευρώ από τη Χαβάη μέχρι τη Μικρονησια.

Τέλος, τα open jaw είναι μεγάλη υπόθεση, μην πω τεράστια. Ουσιαστικά πληρώνεις μίλια one way αντί για one way ticket, που είναι πανάκριβα.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.764
Likes
18.069
Business class Ευρώπη-Ν. Αμερική με 100€ και 110.000 μίλια, κανονικό κόστος κάνα διχιλιαρο. Ακραία παραδείγματα υπάρχουν πολλά, τα μίλια έχουμε πει είναι ανεκτίμητα και στην Αιγαίου, ακόμα, δε λήγουν όπως αλλου.
 
D

Delmem38110

Guest
θέλει πολύ ψάξιμο κάτι τέτοιο όχι αδύνατο, για να συγχρονίσεις και τις δυο πτήσεις.. πιστεύω τελευταία στιγμή είναι εφικτό.
για οποιον έχει χρόνο είναι εύκολο το μπίζνες.
1.png


και ένα τιπ από τις αναζητήσεις μου.
αγοράζεις για κειπταουν από ADD με 40 ευρω και 12500 μίλια (γιατί τη θεωρούν ενδο αφρικανική πτήση) και κατεβαίνει Σιγκαπούρη (40000 χρειάζονται κανονικά).
αν βρει μπίζνες και για τις δυο διαδρομές (σχεδόν αδύνατον) πας απλά μια βόλτα στο κειπ ταουν.

1.png
 
Last edited by a moderator:

Pel

Member
Μηνύματα
743
Likes
3.775
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Πολύ πολύ ωραία ιδέα (Για ADD - SIN). Αλλά φαντάζομαι δεν πρέπει να έχεις δώσει βαλίτσα, ε;
 
D

Delmem38110

Guest
Πολύ πολύ ωραία ιδέα (Για ADD - SIN). Αλλά φαντάζομαι δεν πρέπει να έχεις δώσει βαλίτσα, ε;
η λογική αυτό λέει, αλλά νομίζω ότι αν τους παρακαλέσεις να στην κατεβάσουν Σιγκαπούρη δεν θα σου πουν όχι. είναι ρίσκο όμως.
πιστεύω ότι αυτό θα κλείσει γιατί είναι παράλογο...
 
  • Like
Reactions: Pel

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.669
Μέλη
38.806
Νεότερο μέλος
xeniagousia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom