Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Έχουν ακόμα First σε 747? Ητανε να παει για κατάργηση. Τσέκαρε μήπως είναι λάθος (υπάρχει η Firat class για πώληση στην εν λόγω πτήση; ). 478 ήταν οκ, 744 έπαιζε με τη γεννιά του αεροσκάφους.
Στη fra εννοείται πας στο First Class Terminal, όχι απλά σε lounge.
747 έχει first βγαζει συνηθως last minute, τωρα ετοιμάζουν τα 350 airbus θα σφυρανε, του χρόνου το καλοκαίρι θα είναι έτοιμα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.364
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Έχουν ακόμα First σε 747? Ητανε να παει για κατάργηση. Τσέκαρε μήπως είναι λάθος (υπάρχει η Firat class για πώληση στην εν λόγω πτήση; ). 478 ήταν οκ, 744 έπαιζε με τη γεννιά του αεροσκάφους.
Στη fra εννοείται πας στο First Class Terminal, όχι απλά σε lounge.
εχουν κ την πουλανε...(7.700€ o/w...γι αυτο αξιζουν τα μιλια...)
, .
 
D

Delmem38110

Guest
747 έχει first βγαζει συνηθως last minute, τωρα ετοιμάζουν τα 350 airbus θα σφυρανε, του χρόνου το καλοκαίρι θα είναι έτοιμα.
τα 350 τους έχουν πρώτη θέση.
τις βγάζουν στο σφυρί για όλες τις πτήσεις τους κάνα δυο βδομάδες πριν.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
τα 350 τους έχουν πρώτη θέση.
τις βγάζουν στο σφυρί για όλες τις πτήσεις τους κάνα δυο βδομάδες πριν.
Lufthansa Installing First Class Suites On Airbus A350s
ειχα διαβάσει εδω ότι ξεκινα καλοκαιρι 2023, μετα είδα διαθεσιμα εισητηρια τωρα με μιλια , μπηκα να δω αν υπήρχε η πτηση και ηταν αλλος τυπος αεροπλάνου... (οχι Α350 δλδ) μάλιστα το συγκεκριμενο αεροπλάνο δεν ειχε καθολου πρώτη θέση, δεν εχω καταλαβει τι παιζει..
 
D

Delmem38110

Guest
Lufthansa Installing First Class Suites On Airbus A350s
ειχα διαβάσει εδω ότι ξεκινα καλοκαιρι 2023, μετα είδα διαθεσιμα εισητηρια τωρα με μιλια , μπηκα να δω αν υπήρχε η πτηση και ηταν αλλος τυπος αεροπλάνου... (οχι Α350 δλδ) μάλιστα το συγκεκριμενο αεροπλάνο δεν ειχε καθολου πρώτη θέση, δεν εχω καταλαβει τι παιζει..
ναι όντως έχεις δίκαιο για τα 350
πολλές φορές η πρώτη θέση ενδέχεται να είναι φάντασμα, δηλαδή να χρεώνουν μίλια πρώτης αλλά το προϊόν να παραμένει μπίζνες.
το κάνει η ΤΑΠ στα εισιτήρια εξαργύρωσης, πουλάει δυο μπίζνες κατηγορίες με διαφορετικά προνόμια στην κανονική αγορά.
την πιο ακριβή την δίνει σαν πρώτη θέση στην εξαργύρωση με μίλια.. είναι όμως το ίδιο προϊόν γιατί βρίσκετε στην ίδια καμπίνα, με ίδιες θέσεις χωρίς καμία διαφορά στο σέρβις.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
ναι όντως έχεις δίκαιο για τα 350
πολλές φορές η πρώτη θέση ενδέχεται να είναι φάντασμα, δηλαδή να χρεώνουν μίλια πρώτης αλλά το προϊόν να παραμένει μπίζνες.
το κάνει η ΤΑΠ στα εισιτήρια εξαργύρωσης, πουλάει δυο μπίζνες κατηγορίες με διαφορετικά προνόμια στην κανονική αγορά.
την πιο ακριβή την δίνει σαν πρώτη θέση στην εξαργύρωση με μίλια.. είναι όμως το ίδιο προϊόν γιατί βρίσκετε στην ίδια καμπίνα, με ίδιες θέσεις χωρίς καμία διαφορά στο σέρβις.
ναι την ΤΑΠ την ειχα προσέξει από καιρό αυτό με την luft μου εκανε εντύπωση...
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Αν π.χ κλείσουμε 2 εισιτήρια Comfort Flex λεει ότι δίνει 1.300+ μίλια πήγαινε και άλλα τόσα στο έλα. Είναι ανά άτομο;

Αν είναι ανά άτομο της γυναίκας μου που είμαστε together μπορώ να τα χρησιμοποιήσω για την διατήρηση της βαθμίδας η όχι;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.020
Likes
40.999
Αν π.χ κλείσουμε 2 εισιτήρια Comfort Flex λεει ότι δίνει 1.300+ μίλια πήγαινε και άλλα τόσα στο έλα. Είναι ανά άτομο;

Αν είναι ανά άτομο της γυναίκας μου που είμαστε together μπορώ να τα χρησιμοποιήσω για την διατήρηση της βαθμίδας η όχι;
Στο together βαζουμε μεχρι 6 τριτοξαδερφους. Σου φαινεται λογικο να χτιζουμε βσθμιδες απο ταξιδια ολου του σογιου?
 
D

Delmem38110

Guest
Αν π.χ κλείσουμε 2 εισιτήρια Comfort Flex λεει ότι δίνει 1.300+ μίλια πήγαινε και άλλα τόσα στο έλα. Είναι ανά άτομο;

Αν είναι ανά άτομο της γυναίκας μου που είμαστε together μπορώ να τα χρησιμοποιήσω για την διατήρηση της βαθμίδας η όχι;
OXI

Τα Μίλια Εξαργύρωσης (Award Miles) όλων των Μελών του Together, συγκεντρώνονται αθροιστικά στον Λογαριασμό Together. Τα Μέλη του Together έχουν τη δυνατότητα να συγκεντρώνουν Μίλια Αναβάθμισης (Tier Miles) στον προσωπικό τους Miles+Bonus Λογαριασμό, διατηρώντας την αυτονομία τους, προκειμένου να διατηρήσουν ή να αναβαθμίσουν τον Λογαριασμό τους.



Παράδειγμα: Ένα Μέλος πραγματοποιεί μια πτήση από Αθήνα προς Θεσσαλονίκη σε ναύλο W, τότε θα κερδίσει:

  • 500 Μίλια Αναβάθμισης στον ατομικό Λογαριασμό του
  • 500 Μίλια Εξαργύρωσης στο Λογαριασμό Together
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Τώρα δεν ξέρω που ταιριάζει να γραφτεί αλλά πήγε κανένας στο καινούριο lounge της Aegean; Λέει τίποτα από άποψη ηρεμίας, φαγητού, κόσμου;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.367
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom