Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

GALERA

Member
Μηνύματα
85
Likes
96
καλησπέρα και πάλι!

Εχουμε κλείσει από καιρό εισιτήρια με Aegean για Μαδρίτη για εμένα και τον καλό μου. Τελικά αποφασίσαμε να πάρουμε και τα παιδιά μαζί μας και να αγοράσουμε τα εισιτήρια τους με εξαργύρωση. Όμως όταν πάω να κάνω την κράτηση δεν με αφήνει να δηλώσω 2 παιδιά, ζητά να υπάρχει τουλάχιστον και ένας ενήλικας. Δεν μπορώ να κλείσω μόνο για τα παιδιά; και τί εννοεί ενήλικα απο 13 και πάνω;
Επιπλέον μου είχατε αφήσει την εντύπωση πως υπήρχε τηλέφωνο 24ωρο που παίρνατε. Αυτό που βρήκα εγώ από την σελίδα είναι από τις 9 έως τις 5.
 
D

Delmem38110

Guest
καλησπέρα και πάλι!

Εχουμε κλείσει από καιρό εισιτήρια με Aegean για Μαδρίτη για εμένα και τον καλό μου. Τελικά αποφασίσαμε να πάρουμε και τα παιδιά μαζί μας και να αγοράσουμε τα εισιτήρια τους με εξαργύρωση. Όμως όταν πάω να κάνω την κράτηση δεν με αφήνει να δηλώσω 2 παιδιά, ζητά να υπάρχει τουλάχιστον και ένας ενήλικας. Δεν μπορώ να κλείσω μόνο για τα παιδιά; και τί εννοεί ενήλικα απο 13 και πάνω;
Επιπλέον μου είχατε αφήσει την εντύπωση πως υπήρχε τηλέφωνο 24ωρο που παίρνατε. Αυτό που βρήκα εγώ από την σελίδα είναι από τις 9 έως τις 5.
2106261000 όλο το 24ωρο
επιλογή 2
θα σε εξυπηρετήσουν αν υπάρχουν διαθέσιμες θέσεις με μίλια με χρέωση 20 ευρώ ανά εισιτήριο.
έχει λίγη αναμονή.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.004
Likes
40.906
καλησπέρα και πάλι!

Εχουμε κλείσει από καιρό εισιτήρια με Aegean για Μαδρίτη για εμένα και τον καλό μου. Τελικά αποφασίσαμε να πάρουμε και τα παιδιά μαζί μας και να αγοράσουμε τα εισιτήρια τους με εξαργύρωση. Όμως όταν πάω να κάνω την κράτηση δεν με αφήνει να δηλώσω 2 παιδιά, ζητά να υπάρχει τουλάχιστον και ένας ενήλικας. Δεν μπορώ να κλείσω μόνο για τα παιδιά; και τί εννοεί ενήλικα απο 13 και πάνω;
Επιπλέον μου είχατε αφήσει την εντύπωση πως υπήρχε τηλέφωνο 24ωρο που παίρνατε. Αυτό που βρήκα εγώ από την σελίδα είναι από τις 9 έως τις 5.
Ρωτησε τους αν δεχονται να δηλωσεις αλλη ημερομηνια γεννησης για τα παιδια, να κλεισεις ενηλικα εισιτηρια και μετα να την αλλαξουν δωρεαν και να συνδεσουν τα εισιτηρια με του ενηλικα (απαραιτητο για το τσεκ ιν).
Το εχω κανει πριν χρονια, αλλα ισως να ημουν τυχερη.
 
Last edited:

GALERA

Member
Μηνύματα
85
Likes
96
Ρωτησε τους αν δεχονται να δηλωσεις αλλη ημερομηνια γεννησης για τα παιδια, να κλεισεις ενηλικα εισιτηρια και μετα να την αλλαξουν δωρεαν και να συνδεσουν τα εισιτηρια με του ενηλικα (απαραιτητο για το τσεκ ιν).
Το εχω κανει πριν χρονια, αλλα ισως να ημουν τυχερη.
Πολύ καλή ιδέα αλλα δεν με πρόλαβες.
Το πλήρωσα το 20άκι.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.004
Likes
40.906
Πολύ καλή ιδέα αλλα δεν με πρόλαβες.
Το πλήρωσα το 20άκι.
Ηταν υψηλου ρισκου. Εγω το εκανα χωρις να ρωτησω πρωτα. Πολυ πιθανον να το αρνιοντουσαν τωρα, εχει αλλαξει η φυσιογνωμια της εταιρειας τελευταια.
 

pan82

Member
Μηνύματα
622
Likes
771
Μία μέρα παράταση πήρε η προσφορά και προστέθηκε και ο σχετικός όρος για όσους δε μπορούσαμε να αλλάξουμε εισιτήρια... Ασχολίαστο βέβαια ότι όσο τρέχει η προσφορά δε μπορεί κάποιος να αλλάξει τα εισιτήρια του δωρεάν και online...

  • Κατά τη διάρκεια του promo η αλλαγή εισιτηρίου είναι δυνατή μόνο τηλεφωνικά καλώντας στο τηλεφωνικό κέντρο της AEGEAN στο 801 11 20000 από σταθερό με αστική χρέωση ή στο (+30) 210 6261000 από κινητό ή από το εξωτερικό, καθημερινά από Δευτέρα έως Κυριακή, όλο το 24ωρο. Για κάθε συναλλαγή (ανά εισιτήριο) μέσω του Τηλεφωνικού Κέντρου της AEGEAN, ισχύει χρέωση €20.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.004
Likes
40.906
Μία μέρα παράταση πήρε η προσφορά και προστέθηκε και ο σχετικός όρος για όσους δε μπορούσαμε να αλλάξουμε εισιτήρια... Ασχολίαστο βέβαια ότι όσο τρέχει η προσφορά δε μπορεί κάποιος να αλλάξει τα εισιτήρια του δωρεάν και online...

  • Κατά τη διάρκεια του promo η αλλαγή εισιτηρίου είναι δυνατή μόνο τηλεφωνικά καλώντας στο τηλεφωνικό κέντρο της AEGEAN στο 801 11 20000 από σταθερό με αστική χρέωση ή στο (+30) 210 6261000 από κινητό ή από το εξωτερικό, καθημερινά από Δευτέρα έως Κυριακή, όλο το 24ωρο. Για κάθε συναλλαγή (ανά εισιτήριο) μέσω του Τηλεφωνικού Κέντρου της AEGEAN, ισχύει χρέωση €20.
Μετα μπορει, δηλαδη? Αν κλεισω σημερα, μπορω να τα αλλαξω δωρεαν σε λιγες μερες?
 

pan82

Member
Μηνύματα
622
Likes
771
Μετα μπορει, δηλαδη? Αν κλεισω σημερα, μπορω να τα αλλαξω δωρεαν σε λιγες μερες?
Mα γενικά τα εισιτήρια με μίλια τα αλλάζεις δωρεάν online το λέει και στους όρους. Τώρα αν παω να αλλάξω εισίτηρια που έβγαλα τώρα με λιγότερα μίλια αλλάζουν κανονικά, αν πάω να αλλάξω εισιτήρια πριν τη προσφορά βγάζει επιστροφή μιλίων και κολλάει εκεί οπότε με το τέλος της προσφοράς θα αλλάζουν πάλι κανονικά τα παλιά. Για τα καινούργια πιθανολογώ ότι με το τέλος της προσφοράς ή επειδή θα κρατάει έξτρα μίλια θα ολοκληρώνετε η αλλαγή κανονικά και θα σου κρατάει τα επιπλέον μίλια η θα συμβαίνει ότι συμβαίνει μέχρι τώρα στα προ προσφοράς αλλά εκεί θα είναι υποχρεωμένοι να στα αλλάξουν δωρεάν τηλεφωνικά αφού δεν αναφέρει πουθενά στους όρους ότι τα εισιτήρια αυτά δεν αλλάζουν δωρεάν.
 

pan82

Member
Μηνύματα
622
Likes
771
Eρώτηση για δυνατούς, αν έχει τύχει σε κανέναν. Έχουν κλειστεί τρία εισιτήρια με μίλια πριν πολύ καιρό. Ο ένας δε θα ταξιδέψει και αλλαγή ονόματος δε γίνεται ούτε θέση με μίλια υπάρχει επειδή πλησιάζει το ταξίδι. Η απορία είναι αν πάρεις την aegean και πεις να ακυρωθεί το ένα εισιτήριο (με τα 20€ κόστος) και παράλληλα να δεσμευθούν εκ νέου νέοι πόντοι να εκδοθεί εισιτήριο με μίλια σε νέο όνομα θα παίξει η δε γίνεται γιατί μπορεί πχ να σου πουν ότι η θέση μετά την ακύρωση να μη δοθεί για μίλια πχ ξανά; Η παίζει επειδή γίνεται παράλληλα να μπορούν να το κάνουν;
 
D

Delmem38110

Guest
Eρώτηση για δυνατούς, αν έχει τύχει σε κανέναν. Έχουν κλειστεί τρία εισιτήρια με μίλια πριν πολύ καιρό. Ο ένας δε θα ταξιδέψει και αλλαγή ονόματος δε γίνεται ούτε θέση με μίλια υπάρχει επειδή πλησιάζει το ταξίδι. Η απορία είναι αν πάρεις την aegean και πεις να ακυρωθεί το ένα εισιτήριο (με τα 20€ κόστος) και παράλληλα να δεσμευθούν εκ νέου νέοι πόντοι να εκδοθεί εισιτήριο με μίλια σε νέο όνομα θα παίξει η δε γίνεται γιατί μπορεί πχ να σου πουν ότι η θέση μετά την ακύρωση να μη δοθεί για μίλια πχ ξανά; Η παίζει επειδή γίνεται παράλληλα να μπορούν να το κάνουν;
όλα μπορούν να γίνουν με το τηλεφωνικό.
και το ένα εισιτήριο ακυρώνετε. 20 ευρώ και όλα τα μίλια πίσω.
και βάζουν άλλο άτομο στη θέση αυτού που δεν ταξιδεύει αλλά με έξοδα ακύρωσης και διαχείρισης της επόμενης κράτησης. ενδέχεται να μην μπορούν να κάνουν τράμπα τα μίλια, άρα καλό θα είναι να έχεις απόθεμα.
αλλά αντί να ρωτάς για μια απάντηση που ίσως δεν στέκει και να χάνεις χρόνο πάρε τηλέφωνο την αιγαίου θα σου απαντήσουν με σιγουριά.
κερνάς καφεδάκι εξυπηρέτησης φυσικά.
 
Last edited by a moderator:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.004
Likes
40.906
Eρώτηση για δυνατούς, αν έχει τύχει σε κανέναν. Έχουν κλειστεί τρία εισιτήρια με μίλια πριν πολύ καιρό. Ο ένας δε θα ταξιδέψει και αλλαγή ονόματος δε γίνεται ούτε θέση με μίλια υπάρχει επειδή πλησιάζει το ταξίδι. Η απορία είναι αν πάρεις την aegean και πεις να ακυρωθεί το ένα εισιτήριο (με τα 20€ κόστος) και παράλληλα να δεσμευθούν εκ νέου νέοι πόντοι να εκδοθεί εισιτήριο με μίλια σε νέο όνομα θα παίξει η δε γίνεται γιατί μπορεί πχ να σου πουν ότι η θέση μετά την ακύρωση να μη δοθεί για μίλια πχ ξανά; Η παίζει επειδή γίνεται παράλληλα να μπορούν να το κάνουν;
Περσι ακυρωσα 2 θεσεις και δεν ανοιξαν ποτε στην πλατφορμα ξανα. Δεν υπαρχει κανονας.
 
D

Delmem38110

Guest
Περσι ακυρωσα 2 θεσεις και δεν ανοιξαν ποτε στην πλατφορμα ξανα. Δεν υπαρχει κανονας.
έκανα ακύρωση μπίζνες εισιτηρίου με μίλια και ταυτόχρονα ζήτησα να μου δώσουν τις μπίζνες θέσεις σε αγορασμένο εισιτήριο πάλι στο όνομα μου με δυο κουπόνια αναβάθμισης στην ίδια ημερομηνία με τις ίδιες πτήσεις. και το κάνανε. ακύρωσαν, δέσμευσαν και έδωσαν πίσω τις θέσεις.
το είχα ξεκαθαρίσει πως αν δεν γινόταν να μην έκαναν την ακύρωση.
ως γνωστό οι θέσεις μπίζνες με μίλια είναι οι ίδιες που δίνουν με κουπόνια.
αν ακυρώσεις εισιτήριο με μίλια συνήθως δεν ξαναεμφανίζονται οι θέσεις ειδικά αν υπάρχει ουρά,
εξαρτάτε πως θα χειριστεί λεκτικά το θέμα της αλλαγής ο κύριος από πάνω.
αλλά γίνετε άνετα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.700
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom