Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
Φοβάμαι ωστόσο τυχόν επικείμενη υποτίμηση των μιλίων....
Η υποτιμηση ειναι των πτησεων και των καρτων Premium.
Σκεψου οτι υπαρχει κοσμος που χαρηκε οτι θα επαιρνε +1000 μιλια με 3 πτησεις που πληρωσε και ο αλλος παιρνει +50.000 απο τον καναπε του.
Η αυτον που πηρε Premium καρτα για να αυξησει τον ρυθμο συλλογης μιλιων και η Aegean τελικα τα δινει στο πιατο ανεξοδα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Η υποτιμηση ειναι των πτησεων και των καρτων Premium.
Σκεψου οτι υπαρχει κοσμος που χαρηκε οτι θα επαιρνε +1000 μιλια με 3 πτησεις που πληρωσε και ο αλλος παιρνει +50.000 απο τον καναπε του.
Τις ίδιες πιθανότητες έχει να τα πάρει κι αυτός που έχει premium. Oι περισσότεροι άνθρωποι δε βλέπουν χαιρέκακα ή εκδικητικά τις προσφορές, προσωπικά έχω premium και δε με ενοχλεί καθόλου που πήραν άνθρωποι μίλια (κι εγώ ανάμεσά τους άλλωστε), δεν ξέρω πώς μπορεί να σκέφτεται κάποιος με τέτοιο τρόπο.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.955
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Τις ίδιες πιθανότητες έχει να τα πάρει κι αυτός που έχει premium. Oι περισσότεροι άνθρωποι δε βλέπουν χαιρέκακα ή εκδικητικά τις προσφορές, προσωπικά έχω premium και δε με ενοχλεί καθόλου που πήραν άνθρωποι μίλια (κι εγώ ανάμεσά τους άλλωστε), δεν ξέρω πώς μπορεί να σκέφτεται κάποιος με τέτοιο τρόπο.
Εμένα όλη αυτή η μοιρασιά μιλίων με ενοχλεί από την άποψη ότι θα γεμίσουν οι θέσεις των award εισιτηρίων, ενώ με πολλαπλάσια ζήτηση και σταθερή προσφορά υπάρχει και το ενδεχόμενο να δούμε τις αξίες των εισιτηρίων σε μίλια να ανεβαίνουν.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.027
Likes
12.131
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αφήστε και κανέναν άλλο άνθρωπο να ταξιδέψει. Έτσι κι αλλιώς οι περισσότεροι είτε δεν ξέρουν/θέλουν να τα χρησιμοποιήσουν είτε θα τα ξοδέψουν σε κοντινές πτήσεις, άντε να πάνε μέχρι το Λονδίνο κάποιοι
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.027
Likes
12.131
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Θα γεμίσουμε τα lounge σας και θα σας φάμε τα υπερατλαντικά εισιτήρια 😂😂
Ωνάση θα λέτε και θα κλαίτε 🤣🤣
Έτσι κι αλλιώς στα lounge της Aegean οι Έλληνες τρώνε σαν να μην υπάρχει αύριο. Αυτή η σχέση του Έλληνα με τον μπουφέ είναι πραγματικά αξία ερευνών.
 
D

Delmem38110

Guest
Έτσι κι αλλιώς στα lounge της Aegean οι Έλληνες τρώνε σαν να μην υπάρχει αύριο. Αυτή η σχέση του Έλληνα με τον μπουφέ είναι πραγματικά αξία ερευνών.
και στα ξενοδοχεία.
βγάζουν τα σπασμένα από τα υψηλά πλέον κόστη των καταλυμάτων, που αυξάνουν τις τιμές αλλά μειώνουν την ποιότητα του πρωινού μεσημεριανού βραδύνου. υπάρχουν και οι εξαιρέσεις.
σε αντίθεση με τις αεροπορικές που αυξάνουν την ποιότητα και τον πήχη συνεχώς.
και η αιγαίου στα σαλόνια της προσφέρει ένα αρκετά κόλο σέρβις σε συνδυασμό με την ομορφιά του χώρου.
και να το ξαναπούμε για το σοβιέτ του φόρουμ πως στα σαλόνια της συμμαχίας μπαίνεις μόνο αν είσαι χρυσός και πάνω, αν έχεις δωρεάν κουπόνια εισόδου (ισχύουν αποκλειστικά και μόνο σε αυτά της αιγαίου), και φυσικά αν πληρώνεις μπίζνες. διαφορετικά όλοι εμείς βλέπουμε τον χώρο. από. μακριά.
 
Last edited by a moderator:

tripakias

Member
Μηνύματα
8.027
Likes
12.131
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
βγάζουν τα σπασμένα από τα υψηλά πλέον κόστη των καταλυμάτων, που αυξάνουν τις τιμές αλλά μειώνουν την ποιότητα του πρωινού μεσημεριανού βραδύνου. υπάρχουν και οι εξαιρέσεις.
σε αντίθεση με τις αεροπορικές που αυξάνουν την ποιότητα και τον πήχη συνεχώς.
και η αιγαίου στα σαλόνια της προσφέρει ένα αρκετά κόλο σέρβις σε συνδυασμό με την ομορφιά του χώρου.
και να το ξαναπούμε για το σοβιέτ του φόρουμ πως στα σαλόνια της συμμαχίας μπαίνεις μόνο αν είσαι χρυσός και πάνω, αν έχεις δωρεάν κουπόνια εισόδου (ισχύουν αποκλειστικά και μόνο σε αυτά της αιγαίου), και φυσικά αν πληρώνεις μπίζνες. διαφορετικά όλοι εμείς βλέπουμε τον χώρο. από. μακριά.
Μάλλον έχεις καιρό να πας σε ελληνικό ξενοδοχείο, ο πήχης αυξάνεται συνεχώς καθώς ο ανταγωνισμός είναι τεράστιος και οι επισκέπτες ολοένα και πιο απαιτητικοί.

Υπάρχουν και κάποιες κάρτες ( gold mastercard, Revolut Premium/Metal etc.) που σου προσφέρουν πρόσβαση σε όλα ή σχεδόν σε όλα τα lounge συνήθως με ένα μικρό αντίτιμο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
και να το ξαναπούμε για το σοβιέτ του φόρουμ πως στα σαλόνια της συμμαχίας μπαίνεις μόνο αν είσαι χρυσός και πάνω, αν έχεις δωρεάν κουπόνια εισόδου (ισχύουν αποκλειστικά και μόνο σε αυτά της αιγαίου), και φυσικά αν πληρώνεις μπίζνες. διαφορετικά όλοι εμείς βλέπουμε τον χώρο. από. μακριά.
Συντροφια, μια business αγοραζεται με μιλια καπου 15.000 μιλια ανετα σε πολλους προορισμους εξωτερικου και μολις 32 ευρω απο Αθηνα..
Σας αποκρυπτουν πληροφοριες εδω.
Ορματε!!
 

patsman

Member
Μηνύματα
198
Likes
527
Εμένα πάλι μου γράφει "Έχετε ήδη πάρει μέρος. Σας ευχαριστούμε πολύ για την συμμετοχή σας"!

Ωστόσο, δεν έλαβα ποτέ μέρος! Έχει συμβεί και σε κάποιον άλλον;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom