Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.268
[
Δεν είμαι νέο μέλος εδώ,είμαι χρόνια εδώ μέσα! με την aegean δεν έχω ασχοληθεί έως τώρα απλώς.... Όλα καλά το θέμα θεωρείται λήξαν! Είδα στην aegean...:):)
Εσύ πολύ σωστά κοίταξες εδώ, που είναι αποκλειστικά το κομμάτι της αιγαίου.
https://el.aegeanair.com/milesandbonus/miles-calculator/
Υπάρχει όμως και το άλλο κομμάτι. Που είναι πολύ πιο ενδιαφέρων.
Αναφέρετε σε πτήσεις με επιστροφή σε οικονομική μπίζνες και πρώτη θέση ανά περιοχή.
χωρίς την πιστωτική της αιγαίου είναι πολύ δύσκολο να μπεις στο δεύτερο κομμάτι.
433345.png
 

poised

Member
Μηνύματα
877
Likes
6.516
Σύμφωνα με το παραπάνω ένα εισιτήριο Αθήνα -> Ανόι απλής μετάβασης θα έπρεπε να είναι 45k στην οικονομική (Ευρώπη -> Άπω ανατολή 90k πηγαινέλα τα μισά η απλή). Όμως τα βγάζει όλα 60k, είτε είναι με τουρκικές (μία στάση) είτε με singapore (2 στάσεις) και 120k με επιστροφή.

Διόρθωση: Κοιτάζοντας καλύτερα οι τουρκικές δεν δίνουν εισιτήρια με μία στάση μέσω της aegean, μόνο με δύο που ουσιαστικά την πτήση την κάνει η singapore. Παρόλα αυτά δεν θα έπρεπε να είναι 45 αν οι στάσεις δε μετράνε;
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Σύμφωνα με το παραπάνω ένα εισιτήριο Αθήνα -> Ανόι απλής μετάβασης θα έπρεπε να είναι 45k στην οικονομική (Ευρώπη -> Άπω ανατολή 90k πηγαινέλα τα μισά η απλή). Όμως τα βγάζει όλα 60k, είτε είναι με τουρκικές (μία στάση) είτε με singapore (2 στάσεις) και 120k με επιστροφή.

Διόρθωση: Κοιτάζοντας καλύτερα οι τουρκικές δεν δίνουν εισιτήρια με μία στάση μέσω της aegean, μόνο με δύο που ουσιαστικά την πτήση την κάνει η singapore. Παρόλα αυτά δεν θα έπρεπε να είναι 45 αν οι στάσεις δε μετράνε;
Πολλά είναι βάση διαθεσιμότητας των εταιρείων. Δηλαδή ενώ μπορεί στο πίνακα να δίνει 70k για Εγγύς Ανατολή στο economy, αλλά να μη βρίσκεις και τα δυο σκέλη 35k, αλλά το ένα 55k και το άλλο 35k ή 40k και 45k κλπ. Και να βάλεις άλλες ημερομηνίες που να στις δίνει και τις 2 επιλογές.

Ή να κάνει προσφορά 20-30% σε εξαργύρωση η Aegean σε δικές της πτήσεις εντός Ευρώπης και εσωτερικού οπότε να είναι χαμηλότερα από τον πίνακα. Οπότε όλα αυτά είναι ενδεικτικά.

@tzenipan Κι εγώ είμαι της απόψης τα μίλια να εξαργυρώνονται σε εκτός Ευρώπης, μόνο μια φορά νομίζω έχω κλείσει Αθήνα-Στοκχόλμη one way με SAS που με βόλεψε απεριόριστα για αυτό που ήθελα να κάνω στο επόμενο σκέλος εκτός Ευρώπης σε κανονικό εισιτήριο.

Αλλά εννοείται όλα είναι θέμα προτεραιοτήτων και ελεύθερων ημερών. Απλά φαντάσου ότι ένα εισιτήριο περίπου 25k-30k μιλίων μπορεί να σου εξοικονομήσει 100-200 ευρώ και ένα εισιτήριο 80k μιλίων ειδικά με διαφορετικούς προορισμούς (πχ. Αθήνα-Σιγκαπούρη, Μπανγκόκ-Αθήνα) η εξοικονόμηση να είναι άνω των 1000 ευρώ.

Δες το θέμα εδώ που έχουν γραφτεί αρκετές καλές προτάσεις.

Aegean Airlines - Γενικά - Πτήσεις με μίλια-παραδείγματα και προτάσεις
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.042
@orestcrete η @tzenipan εχει τη debit οπως εχει πει, γι αυτο ρωταει για Ευρωπη. Οσα μελη επιμενουν να της προτεινουν διηπειρωτικα δεν τη βοηθανε με 15.000 που θα μαζευει τον χρονο.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
@orestcrete η @tzenipan εχει τη debit οπως εχει πει, γι αυτο ρωταει για Ευρωπη. Οσα μελη επιμενουν να της προτεινουν διηπειρωτικα δεν τη βοηθανε με 15.000 που θα μαζευει τον χρονο.
Γιαυτό νομίζω είπα και παραπάνω ότι είναι θέμα προτεραιοτήτων και επιλογών.

Άσε να ρωτάει εσένα που κατέχεις την Ευρώπη και άσε αυτούς που πάνε στα διηπειρωτικά να της τα προτείνουν σε περίπτωση που της έρθει να πάρει samsung ή καμια λευκή συσκευή και δε θα ξέρει τι να τα κάνει 200 χιλιάδες μίλια.

1689791648913.png
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.042
Άσε να ρωτάει εσένα που κατέχεις την Ευρώπη και άσε αυτούς που πάνε στα διηπειρωτικά να της τα προτείνουν σε περίπτωση που της έρθει να πάρει samsung ή καμια λευκή συσκευή και δε θα ξέρει τι να τα κάνει 200 χιλιάδες μίλια.

View attachment 435788
:D. Με debit παλι μονο 15.000 μιλια θα παρει και θα μεινουν ποντοι τα ρεστα.
Πιστωτικη αμεσως!
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.268
Τα μέλη που συμβουλεύουν σωστά, μεταξύ των άλλων κι εγώ,
της λένε αν μπορεί,
να βγάλει πιστωτική,
Σίγουρα ακολουθώντας τις συμβουλές μπορεί να μαζεύει πολύ περισσότερα από 15Κ το χρόνο με μια πιστωτική και να κάνει πολλά όμορφα ταξίδια όχι μονό στην Ευρώπη.

Ήμουν σχεδόν έτοιμος να το πάρω άλλα δεν αλλάζω οικοσύστημα.
Και έχουν να κάνουν πρόσφορα σε iphone αρκετά χρόνια. 250Κ..... κρίμα.
 

tzenipan

Member
Μηνύματα
252
Likes
1.040
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινη
Γιαυτό νομίζω είπα και παραπάνω ότι είναι θέμα προτεραιοτήτων και επιλογών.

Άσε να ρωτάει εσένα που κατέχεις την Ευρώπη και άσε αυτούς που πάνε στα διηπειρωτικά να της τα προτείνουν σε περίπτωση που της έρθει να πάρει samsung ή καμια λευκή συσκευή και δε θα ξέρει τι να τα κάνει 200 χιλιάδες μίλια.

View attachment 435788
ρε παιδιά είνα ωραίες οι ιδέες σας. Σίγουρα τώρα βλέπουμε για Ευρώπη καθώς είναι τα πράγματα λίγο συγκεκριμένα με τις ημέρες και με το budget καθώς τον Απρίλη πήγαμε Ν Υορκη και χαλάσαμε αρκετά χρήματα. Ωστόσο το σίγουρο είναι πως θα εκδώσουμε και πιστωτική, αξίζει πάρα πολύ προφανώς και θα είναι ευκαιρία για Ασία που δεν έχουμε πάει ξανά....
 

tzenipan

Member
Μηνύματα
252
Likes
1.040
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινη
Γιαυτό νομίζω είπα και παραπάνω ότι είναι θέμα προτεραιοτήτων και επιλογών.

Άσε να ρωτάει εσένα που κατέχεις την Ευρώπη και άσε αυτούς που πάνε στα διηπειρωτικά να της τα προτείνουν σε περίπτωση που της έρθει να πάρει samsung ή καμια λευκή συσκευή και δε θα ξέρει τι να τα κάνει 200 χιλιάδες μίλια.

View attachment 435788
Μπορείς να μου παραθέσεις το λινκ από την συγκεκριμένη προσφορά;
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.268
Μπορείς να μου παραθέσεις το λινκ από την συγκεκριμένη προσφορά;
Η επόμενη κίνηση είναι Bonus!
https://www.kotsovolos.gr/mobile-ph...1792-smartphone-samsung-galz-fold-4-512gb-blk

Χωρίς πιστωτική είναι δώρο άδωρο. Μην δοκιμάσεις καν.
Η χρεωστική έχει περιορισμούς και στη συλλογή ποντών και στη μετατροπή.
Τέτοιες πρόσφορες βγαίνουν συχνά πυκνά. Τόσο μεγάλη πρώτη φορά βλέπω.
(Σε αυτό το εύρος τιμής.)
 
Last edited:

croce

Member
Μηνύματα
226
Likes
404
Αναχώρηση παρασκευή στις 6 το πρωί και επιστροφή δεύτερα στις 22:45 το βράδυ.
Ένα από τα καλύτερα δρομολόγια. θα το τιμήσουμε. Το Κάιρο είναι πάντα ευχάριστο για επίσκεψη.
Ενώ την απόσταση SKG-CAI τη βλέπω 860 < 1300 μίλια, η Α3 τη χρεώνει με 22.500/35.000, αντί 16.000/27.500 πόντους.
1689959130681.png
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.733
Μέλη
38.901
Νεότερο μέλος
udemeetim036

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom