Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

kasiotis

Member
Μηνύματα
117
Likes
165
Ταξίδι-Όνειρο
Roadtrip στις Η.Π.Α.
Καμία συμβουλή από Silver για Gold, εσείς οι έμπειροι;

Αν δεν ταξιδεύεις συχνά μπορεί να γίνει στοχευμένα. Να εκδώσεις την κάρτα Aegean Bonus Visa Premium που δίνει 8000 μίλια αναβάθμισης και να κλείσεις και τα ταξίδια που θα σου δώσουν τα υπόλοιπα μίλια για αναβάθμιση.

Αν θες να γίνεις με 1 μεγάλο ταξίδι με εταιρεία Star Alliance, θα πρέπει να κλείσεις ακριβό ναύλο που δίνει μίλια στην Aegean.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Καμία συμβουλή από Silver για Gold, εσείς οι έμπειροι;
Ο πρώτος χρόνος της αναβάθμισης με τα 24000 μίλια σε 1 χρόνο θέλει σίγουρα ένα ταξίδι εκτός Ευρώπης με star alliance σε ναύλο που θα δίνει μίλια. Η καλύτερη εταιρεία σε αυτά ακόμα είναι η SAS σε όλα τα ναύλα εκτός GoLight.

Μόλις το πιάσεις, μετά τα 12000 το χρόνο είναι αρκετά πιο εφικτά. Άμα έχεις πτήσεις εντός Ελλάδας που ξέρεις ότι τις κάνεις κάθε χρόνο στάνταρ, τότε πάρε Aegean Pass που δίνουν 800 μίλια την πτήση και έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο για αλλαγές.
 

anestispro

Member
Μηνύματα
59
Likes
86
Καλές και ευλογημένες διακοπές σε όλους μας, γιατι η νεα σεζόν δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει με τον γκαντέμη. Ερωτησούλα, προσπαθώ να προσθέσω κουπόνι βαλίτσας απο την bonus visa σε εισιτήριο απο μίλια αλλα δεν το δέχεται. Γίνεται να το περάσω με κάποιο τρόπο ή προσπαθώ μάταια?
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Στη διαχείριση της κράτησης θα βάλεις το κουπόνι. Σε εμένα το δέχτηκε κανονικά.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.493
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
εκεί πάω αλλά δεν το δέχεται, το έχεις δοκιμάσει σε εισητηρίο απο μίλια και το πήρε?
Σύμφωνα με τους όρους του κουπονιου δεν ισχύει για εισιτήριο από εξαργύρωση με μίλια, μόνο σε κανονική κράτηση. Να σου πω, δεν το έχω προσπαθήσει για να σου πω πρακτικα τι συμβαινει, αλλά αυτοί ειναι οι όροι
 
Last edited:

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Το δοκίμασα σε 1+1 εισιτήριο της premium και το πήρε και όχι σε εισιτήριο με μίλια.
 
Last edited:

Porfyria

Member
Μηνύματα
76
Likes
141
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού
Πολύ χρήσιμα όλα αυτά κι ανυπομονώ να διαβάσω το θέμα "Πτήσεις με μίλια-παραδείγματα και προτάσεις".
Αλλά θα ήθελα να κάνω ήδη μια ερώτηση στους έμπειρους του φόρουμ. Σε γενικές γραμμές, πού είναι πιο συμφέρον να ξοδευτούν τα μίλια; Πέρα από τις πτήσεις που θα διαβάσω, αξίζει να ξοδευτούν σε ξενοδοχεία, ενοικίαση αυτοκινήτου, αγορές ή πχ άλλες εμπειρίες ή είναι ασύμφορο;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.685
Likes
50.567
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πολύ χρήσιμα όλα αυτά κι ανυπομονώ να διαβάσω το θέμα "Πτήσεις με μίλια-παραδείγματα και προτάσεις".
Αλλά θα ήθελα να κάνω ήδη μια ερώτηση στους έμπειρους του φόρουμ. Σε γενικές γραμμές, πού είναι πιο συμφέρον να ξοδευτούν τα μίλια; Πέρα από τις πτήσεις που θα διαβάσω, αξίζει να ξοδευτούν σε ξενοδοχεία, ενοικίαση αυτοκινήτου, αγορές ή πχ άλλες εμπειρίες ή είναι ασύμφορο;
Πτήσεις και μάλιστα μακρινές.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Έχω ένα εισιτήριο εξαργύρωσης που αφορά 2 άτομα σε πτήση με επιστροφή.
Θέλω να το ακυρώσω, γνωρίζω ότι επιστρέφονται μίλια και οι φόροι αφού αφαιρεθούν 23 ως έξοδα ακύρωσης μέσω τηλεφωνικού κέντρου.
Η ερώτηση μου είναι, θα χρεωθώ 23 ευρώ για την κράτηση όπως αναφέρεται στους όρους της aegean εφόσον πρόκειται για ένα εισιτήριο ή 23 ευρώ για κάθε άτομο για κάθε διαδρομή;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.079
Έχω ένα εισιτήριο εξαργύρωσης που αφορά 2 άτομα σε πτήση με επιστροφή.
Θέλω να το ακυρώσω, γνωρίζω ότι επιστρέφονται μίλια και οι φόροι αφού αφαιρεθούν 23 ως έξοδα ακύρωσης μέσω τηλεφωνικού κέντρου.
Η ερώτηση μου είναι, θα χρεωθώ 23 ευρώ για την κράτηση όπως αναφέρεται στους όρους της aegean εφόσον πρόκειται για ένα εισιτήριο ή 23 ευρώ για κάθε άτομο για κάθε διαδρομή;
23 ευρω για καθε ατομο, ειτε ειναι μονο μια διαδρομη ειτε με επιστροφη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom