Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

Billouk

Member
Μηνύματα
497
Likes
1.628
Αν βαλω τον λογαριασμο των γονιων μου στο my dei το οποιο δεν εχω κατεβασει και επιλεξω προγραμμα, ποσα θα παρω συνολικα? Θα παρω?
Αναλόγως το πρόγραμμα, το "for all" για 2 ακίνητα μου έδωσε 5.000+5.000 στον ίδιο ιδιοκτήτη.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.149
Likes
20.459
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Γιατί να μην πάρεις; Αρκεί να διαλέξεις πρόγραμμα που δίνει μίλια (δεν δίνουν όλα) και ο λογαριασμός miles & bonus είναι στο ίδιο όνομα με το λογαριασμό της ΔΕΗ
 

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
788
Αν βαλω τον λογαριασμο των γονιων μου στο my dei το οποιο δεν εχω κατεβασει και επιλεξω προγραμμα, ποσα θα παρω συνολικα? Θα παρω?
Πρακτικά μπορείς να βάλεις τον αριθμό των γονιών σου στο δικό σου και μετά να βάλεις το δικό σου στους γονείς να πάρεις εσύ τα μίλια κατευθείαν (το κάναμε και έτσι μπορείς να αλλάξεις λογαριασμό).
Θα πάρεις
5000 (μπορεί και 2500) από το for all
1000 από τη πρώτη είσοδο από την εφαρμογή
500 από το εργαλείο Myenergy coach που απαντάς σε 3 λεπτά
1000 από μια πάγια εντολή πληρωμής που απλά βάζεις τη κάρτα και τη βγάζεις σε λίγη ωρα που θα μπουν τα μίλια. Εγώ τα είχα κάνει σε μένα τα έκανα και στου αδερφού μου μάζεψα μάνι μάνι 7500 μίλια Χ2 που είχε δύο ρολόγια και από το δικό μου 5500 το Μάϊο (επειδή μου είχε δώσει 2500).
Δε το λες και άσχημο


Γιατί να μην πάρεις; Αρκεί να διαλέξεις πρόγραμμα που δίνει μίλια (δεν δίνουν όλα) και ο λογαριασμός miles & bonus είναι στο ίδιο όνομα με το λογαριασμό της ΔΕΗ
άκυρο αυτό δε χρειάζεται να είναι στο ίδιο όνομα εγώ το έβαλα και στου αδερφού μου και ο κολλητός και στου μπαμπά του και στου αδερφού του και όλα κομπλέ
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.149
Likes
20.459
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Για λογαριασμό ΔΕΗ στο όνομα του πατέρα μου χρησιμοποίησα δικό μου λογαριαμσό miles & bonus και δεν το δέχτηκε. Μου πετούσε μήνυμα οτι ο λογαριασμός της ΔΕΗ είναι σε διαφορετικό όνομα. Παραπάνω δεν ασχολήθηκα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Πρακτικά μπορείς να βάλεις τον αριθμό των γονιών σου στο δικό σου και μετά να βάλεις το δικό σου στους γονείς να πάρεις εσύ τα μίλια κατευθείαν (το κάναμε και έτσι μπορείς να αλλάξεις λογαριασμό).
Θα πάρεις
5000 (μπορεί και 2500) από το for all
1000 από τη πρώτη είσοδο από την εφαρμογή
500 από το εργαλείο Myenergy coach που απαντάς σε 3 λεπτά
1000 από μια πάγια εντολή πληρωμής που απλά βάζεις τη κάρτα και τη βγάζεις σε λίγη ωρα που θα μπουν τα μίλια. Εγώ τα είχα κάνει σε μένα τα έκανα και στου αδερφού μου μάζεψα μάνι μάνι 7500 μίλια Χ2 που είχε δύο ρολόγια και από το δικό μου 5500 το Μάϊο (επειδή μου είχε δώσει 2500).
Δε το λες και άσχημο



άκυρο αυτό δε χρειάζεται να είναι στο ίδιο όνομα εγώ το έβαλα και στου αδερφού μου και ο κολλητός και στου μπαμπά του και στου αδερφού του και όλα κομπλέ
Μονο με των γονιων μου θα ασχοληθω. Το δικο μου ρολοι δεν ειναι στο ονομα μου. Παγια εντολη εχουν ηδη. Ο,τι πιασω απο τα welcome.
@Sassenach77 μπορει να συνδεσω τον λογαριασμο του πατερα μου με τον λογαριασμο του miles and bonus να παρει αυτος τα μιλια. Θα δω τι μπορω.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.149
Likes
20.459
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Μονο με των γονιων μου θα ασχοληθω. Το δικο μου ρολοι δεν ειναι στο ονομα μου. Παγια εντολη εχουν ηδη. Ο,τι πιασω απο τα welcome.
@Sassenach77 μπορει να συνδεσω τον λογαριασμο του πατερα μου με τον λογαριασμο του miles and bonus να παρει αυτος τα μιλια. Θα δω τι μπορω.
Απορώ που δεν το έχεις κάνει ήδη!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.149
Likes
20.459
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
@Sassenach77 μπορει να συνδεσω τον λογαριασμο του πατερα μου με τον λογαριασμο του miles and bonus να παρει αυτος τα μιλια. Θα δω τι μπορω.
Το έκανα σε 3 λογαριασμούς ΔΕΗ (στους δύο δοκίμασα να βάλω δικό μου λογαριασμό Miles & bonus και δεν πέτυχε). Τελικά τα μίλια πιστώθηκαν στο λογαριασμό του καθένα (ταύτιση). Μπορείς να το κάνεις εννοείται.
 

reisender

Member
Μηνύματα
62
Likes
64
να ρωτήσω κάτι πολύ basic για το πρόγραμμα μιλιων ως εντελώς άσχετως.

Κάνω 20+ πτήσεις το χρόνο, κυρίως με εταιρίες έχουν φτηνά ναύλα αλλά δεν έχουν πρόγραμμα μιλίων (παρά μόνο αν έχεις checked-in baggage που δεν παίρνω ποτε).

Είναι τόσο συμφέρουσα η χρήση μιλίων της ετζίαν ώστε να αξίζει να πληρώνω τη διαφορά; Και να υποθέσω το πλεον συμφέρον είναι το πρόγραμμα με την κάρτας της άλφα μπανκ;
 

domino

Member
Μηνύματα
303
Likes
283
να ρωτήσω κάτι πολύ basic για το πρόγραμμα μιλιων ως εντελώς άσχετως.

Κάνω 20+ πτήσεις το χρόνο, κυρίως με εταιρίες έχουν φτηνά ναύλα αλλά δεν έχουν πρόγραμμα μιλίων (παρά μόνο αν έχεις checked-in baggage που δεν παίρνω ποτε).

Είναι τόσο συμφέρουσα η χρήση μιλίων της ετζίαν ώστε να αξίζει να πληρώνω τη διαφορά; Και να υποθέσω το πλεον συμφέρον είναι το πρόγραμμα με την κάρτας της άλφα μπανκ;

Αγαπητε θελεις διαβασμα (οχι παπα , το κλασικο )

Ξεκινα απο Google και travelstories με (Alpha Bank bonus )
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom