Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

dimtze

Member
Μηνύματα
91
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Syros, Crete, Sardenia
Ταξίδι-Όνειρο
Patagonia !!!
Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους !!! Από Απρίλιο και μετά περιμένω νέα κουπόνια για business
Αν θυμάμαι καλά αναβαθμίζεται μόνο η κατηγορία flex και όχι η light? Ευχαριστώ εκ των προτέρων, χρόνια πολλά σε όλους !!!
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους !!! Από Απρίλιο και μετά περιμένω νέα κουπόνια για business
Αν θυμάμαι καλά αναβαθμίζεται μόνο η κατηγορία flex και όχι η light? Ευχαριστώ εκ των προτέρων, χρόνια πολλά σε όλους !!!
Yes, μόνο τα flex.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.024
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους !!! Από Απρίλιο και μετά περιμένω νέα κουπόνια για business
Αν θυμάμαι καλά αναβαθμίζεται μόνο η κατηγορία flex και όχι η light? Ευχαριστώ εκ των προτέρων, χρόνια πολλά σε όλους !!!
Και η light, αλλά όχι στους φθηνούς ναύλους U, T, P, E.
 

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
788
Ενημερωτικά, ήμουν στο Myhome4all της ΔΕΗ, είχα πάρει τα μίλια το καλοκαίρι, τον Δεκέμβριο δεν διάλεξα κάποιο πρόγραμμα, 01/01 με έριξαν στο πράσινο τιμολόγιο, χθες ξαναέκανα online το myhome4all και πήρα 5000 μίλια στην Aegean.

Θέλω να δω τους όρους στα λοιπά προγράμματα (σταθερά και κυμαινόμενα) να δω τι ρήτρες έχουν, μήπως κάνω ένα πέρασμα από όλα και πάρω ξανά 5000 μίλια από το καθένα (σαν νέο πρόγραμμα - ανανέωση δίνει 2500 μίλια νομίζω)
Τελικά υπήρξε κάποιος πού είχε πάρει μίλια για το forall και νά ξαναέκανε αίτημα με τη νέα χρονιά και να πήρε πάλι τα μίλια; σε μένα σε δύο ξεχωριστους λογαριασμούς μίλια δε ξαναμπήκαν οπότε πιθανολογω ότι έγινε κάποιο μπέρδεμα που έφτιαξαν. Αλλά αν κάποιος άλλος έκανε εκ νέου αίτημα και πήρε ξανά μίλια ας μας ενημερώσει
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.086
Likes
1.955
Ας μεταφερθει αν δεν ειμαι στο σωστο τοπικ..θελω να εκδωσω με εκπτωτικο κωδικο εισιτηριο απο προφιλ miles n bonus συγγενικου προσωπου μου..αν δε ταξιδεψει ο ιδιος ,μπορω να κανω αλλαγη στο ονομα και να βαλω το δικο μου πχ?και αν ναι ξερουμε σε τι κοστος ειναι περιπου?ευχαριστω!
 

giota235

Member
Μηνύματα
141
Likes
366
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Ας μεταφερθει αν δεν ειμαι στο σωστο τοπικ..θελω να εκδωσω με εκπτωτικο κωδικο εισιτηριο απο προφιλ miles n bonus συγγενικου προσωπου μου..αν δε ταξιδεψει ο ιδιος ,μπορω να κανω αλλαγη στο ονομα και να βαλω το δικο μου πχ?και αν ναι ξερουμε σε τι κοστος ειναι περιπου?ευχαριστω!
Ναι, μπορείς! Το κόστος είναι οι φόροι του αεροδρομίου
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.423
Ας μεταφερθει αν δεν ειμαι στο σωστο τοπικ..θελω να εκδωσω με εκπτωτικο κωδικο εισιτηριο απο προφιλ miles n bonus συγγενικου προσωπου μου..αν δε ταξιδεψει ο ιδιος ,μπορω να κανω αλλαγη στο ονομα και να βαλω το δικο μου πχ?και αν ναι ξερουμε σε τι κοστος ειναι περιπου?ευχαριστω!
Τι εκπτωτικό κωδικό?
Συνήθως είναι προσωπικός και το μέλος θα πρέπει να είναι μεταξύ των ατόμων που περιλαμβάνονται στην κράτηση που θέλεις να κάνεις.
Θα το γράφει στους όρους
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.086
Likes
1.955
Τι εκπτωτικό κωδικό?
Συνήθως είναι προσωπικός και το μέλος θα πρέπει να είναι μεταξύ των ατόμων που περιλαμβάνονται στην κράτηση που θέλεις να κάνεις.
Θα το γράφει στους όρους
Απο ενα προμοτιον ενα 100ε αλλα το συγγενικο προσωπο σιγουρα δε θα το αξιοποιησει κ ελεγα μηπως το εκμεταλευτω αλλα μαλλον τζιφος!
 

steisy

Member
Μηνύματα
35
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ-ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
Καλημέρα σας! Θα ήθελα μια βοήθεια με τον mile+bonus λογαριασμό μου και το mydei. Εγώ είχα λογαριασμό mile+bonus από παλιά και λόγω του οικογενειακού ταξιδιού που θα κάνουμε σε 4 μήνες, δημιούργησα Together λογαριασμό και πρόσθεσα ως νέα μέλη τα παιδιά και τον σύζυγο. Η ΔΕΗ είναι στο όνομα του συζύγου και επειδή δεν είναι εκείνος επικεφαλής δε μπορεί να συνδέσει τον αριθμό του ρολογιού με τον Miles+Bonus λογαριασμό του... Πήρα στην Aegean και μου είπαν ότι θα πρέπει να έχει μόνος του λογαριασμό για να παίρνει τα μίλια και ότι θα πρέπει να δούμε τί μας συμφέρει. Είτε να τον βγάλω απ τον Together λογαριασμό και να πάρει τα μίλια ή να μείνει στο Together με ότι προνόμια έχει. Η πρώτη του πτήση θα είναι σε 4 μήνες. Μήπως δεν του δώσει τα μίλια το mydei?
 

Travel4Fun

Member
Μηνύματα
143
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Χαϊδελβέργη
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Καλημέρα!

Είδα πιο πάνω μια ερώτηση για αίτηση καταχώρησης μιλίων για πτήση άλλη αεροπορική star alliance.

Παρότι ο ναύλος είναι μέσα σε αυτούς που αναφέρονται στην aegean δεν μου το αναγνωρίζει. Γνωρίζετε εαν μπορώ να κάνω κάτι?

Συγκεκριμένα είναι πτήση της Turkish από Θεσσαλονίκη-Λονδίνο μέσω Κωνσταντινούπολης και ο ναύλος ειναι Y.
 

Attachments

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.423
Αν θυμάμαι καλά, σε περίπτωση αναβάθμισης σε Business με χρήση κουπονιού, εφόσον αργότερα θελήσουμε να αλλάξουμε πτήση (σε επόμενη μέρα ή ώρα), δεν υπάρχει χρέωση διαφοράς ναύλου, αλλά η αλλαγή γίνεται μόνο μέσω τηλεφωνικού κέντρου. Χρεώνεται 23άρι γι'αυτό?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.934
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom