Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

George V

Member
Μηνύματα
82
Likes
31
Σε πρόσφατη χρήση κουπονιού αναβάθμισης, είχα 2 κουπόνια και ζήτησα για 2 άτομα αναβάθμιση στο ένα σκέλος της πτήσης. Έγινε δεκτό στην επιστροφή και βλέπω τώρα στον λογαριασμό μου ότι μου έχουν κρατήσει μόνο το ένα από τα 2 κουπόνια. Δεν θα έπρεπε να ακυρώσουν κι τα 2 από την στιγμή που σε 2 άτομα έγινε η αναβάθμιση;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.047
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Συγκεκριμένα είναι πτήση της Turkish από Θεσσαλονίκη-Λονδίνο μέσω Κωνσταντινούπολης και ο ναύλος ειναι Y.
Αν το πλήρωσες λιγότερο από €1000, ο ναύλος μάλλον δεν είναι Y. Το Y χρησιμοποιείται επίσης για να υποδηλώσει καμπίνα οικονομικής θέσεις έτσι γενικώς, μήπως σε μπέρδεψε αυτό.
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
8.077
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Αν θυμάμαι καλά, σε περίπτωση αναβάθμισης σε Business με χρήση κουπονιού, εφόσον αργότερα θελήσουμε να αλλάξουμε πτήση (σε επόμενη μέρα ή ώρα), δεν υπάρχει χρέωση διαφοράς ναύλου, αλλά η αλλαγή γίνεται μόνο μέσω τηλεφωνικού κέντρου. Χρεώνεται 23άρι γι'αυτό?
... και πάει στράφι, το ΚΟΠΟΝΙ !
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.447
Likes
5.333
Σε πρόσφατη χρήση κουπονιού αναβάθμισης, είχα 2 κουπόνια και ζήτησα για 2 άτομα αναβάθμιση στο ένα σκέλος της πτήσης. Έγινε δεκτό στην επιστροφή και βλέπω τώρα στον λογαριασμό μου ότι μου έχουν κρατήσει μόνο το ένα από τα 2 κουπόνια. Δεν θα έπρεπε να ακυρώσουν κι τα 2 από την στιγμή που σε 2 άτομα έγινε η αναβάθμιση;
Θα αφαιρεθεί και το δεύτερο εφόσον έγινε η πτήση. Αν η αναβάθμιση έγινε στο γκισέ θέλει μερικές μέρες-βδομάδες.
 

Zinoviap

Member
Μηνύματα
53
Likes
62
Καλημέρα σας! Θα ήθελα μια βοήθεια με τον mile+bonus λογαριασμό μου και το mydei. Εγώ είχα λογαριασμό mile+bonus από παλιά και λόγω του οικογενειακού ταξιδιού που θα κάνουμε σε 4 μήνες, δημιούργησα Together λογαριασμό και πρόσθεσα ως νέα μέλη τα παιδιά και τον σύζυγο. Η ΔΕΗ είναι στο όνομα του συζύγου και επειδή δεν είναι εκείνος επικεφαλής δε μπορεί να συνδέσει τον αριθμό του ρολογιού με τον Miles+Bonus λογαριασμό του... Πήρα στην Aegean και μου είπαν ότι θα πρέπει να έχει μόνος του λογαριασμό για να παίρνει τα μίλια και ότι θα πρέπει να δούμε τί μας συμφέρει. Είτε να τον βγάλω απ τον Together λογαριασμό και να πάρει τα μίλια ή να μείνει στο Together με ότι προνόμια έχει. Η πρώτη του πτήση θα είναι σε 4 μήνες. Μήπως δεν του δώσει τα μίλια το mydei?
Μήπως μπορείς να τον βγάλεις απο τον together, να παρει τα μίλια και μετά να τον ξαναπροσθέσεις;
Άκυρο
Προσπάθησα να βγαλω τον δικό μου συζυγο απο τον together μας και δεν μπορω πριν το 12μηνο
Και σε μας ο λογαριασμος δεη είναι στου συζυγου ενω στον together είμαι επικεφαλης εγω
Έβαλα όμως τον δικο μου αριθμό και το δέχτηκε
 
Last edited:

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Έκλεισα κάποια award tickets economy Από Μαδρίτη για Μεξικό και πίσω με Avianca. Ξέρει κανείς τί δικαιούμαι από χειραποσκευή; Γιατί το εισιτήριο λέει απλά ναύλος Χ.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.447
Likes
5.333
Έκλεισα κάποια award tickets economy Από Μαδρίτη για Μεξικό και πίσω με Avianca. Ξέρει κανείς τί δικαιούμαι από χειραποσκευή; Γιατί το εισιτήριο λέει απλά ναύλος Χ.
1X23 + 1 Χειραποσκευή X8kg.
Αν είσαι γκολντ επιπλέον 1Χ23.
Τηλέφωνο στην Αιγαίου να σου στείλει τις αποδείξεις που τα λέει αναλυτικά και δες αν μπορεί να σου κλείσει θέσεις να το ξέρουμε κι εμείς γιατί η αβιανκα δεν επιτρέπει πλέον διαχείρηση κράτησης όταν το εισιτήριο δεν είναι δικό της. Βέβαια εγώ έκανα διαχείρηση από λουφτφαβε αλλά ένα σκέλος ήταν λουφτ. Δες το και πες μας κι εμάς να ξέρουνε. Ο κωδικός κράτησης είναι ενιαίος και για τις 3.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
1X23 + 1 Χειραποσκευή X8kg.
Αν είσαι γκολντ επιπλέον 1Χ23.
Τηλέφωνο στην Αιγαίου να σου στείλει τις αποδείξεις που τα λέει αναλυτικά και δες αν μπορεί να σου κλείσει θέσεις να το ξέρουμε κι εμείς γιατί η αβιανκα δεν επιτρέπει πλέον διαχείρηση κράτησης όταν το εισιτήριο δεν είναι δικό της. Βέβαια εγώ έκανα διαχείρηση από λουφτφαβε αλλά ένα σκέλος ήταν λουφτ. Δες το και πες μας κι εμάς να ξέρουνε. Ο κωδικός κράτησης είναι ενιαίος και για τις 3.
Κράτηση θέσεων μου είπαν μόνο κατά το check in στο αεροδρόμιο. Ούτε ηλεκτρονικά, ούτε τηλεφωνικά γίνεται.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.447
Likes
5.333
Κράτηση θέσεων μου είπαν μόνο κατά το check in στο αεροδρόμιο. Ούτε ηλεκτρονικά, ούτε τηλεφωνικά γίνεται.
Δοκίμασες να κανείς διαχείριση από τη λουφτχανσα; Το έκανα από εκεί, όπως έγραψα και πιο πάνω, αλλά ήταν μπίζνες και το ένα σκέλος ήταν Λουφτβάφε. Δοκίμασε όποτε μπορείς και πες μας. Ευχαριστώ.
 
Last edited:

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δοκίμασες να κανείς διαχείριση από τη λουφτχανσα; Το έκανα από εκεί, όπως έγραψα και πιο πάνω, αλλά ήταν μπίζνες και το ένα σκέλος ήταν Λουφτβάφε. Δοκίμασε όποτε μπορείς και πες μας. Ευχαριστώ.
Πως θα κάνω διαχείριση από LH; Οι πτήσεις είναι όλες με Avianca, η οποία δεν με αφήνει να κάνω διαχείριση. Και το check in θα το κάνω από Α3

Εν τω μεταξύ δεν ξέρω αν θα πρέπει να κάνω και check in στη Μπογκοτα που είναι layover και δεν επιτρέπει mobile check in η θα μπορώ να βγάλω κάρτες επιβίβασης από τα αεροδρόμια αναχώρησης.
 
Last edited:

tatooine

Member
Μηνύματα
1.447
Likes
5.333
Πως θα κάνω διαχείριση από LH; Οι πτήσεις είναι όλες με Avianca, η οποία δεν με αφήνει να κάνω διαχείριση. Και το check in θα το κάνω από Α3
Άπλα βάλε κωδικό κράτησης και όνομα και δες αν μπορείς να το διαχειριστείς. Ο κωδικός κράτησης είναι ενιαίος και για τις 3 εταιρίες.
Το τσεκ ιν δεν θα στο επιτρέψει με την αιγαίου. Θα το κάνεις με την αβιανκα όταν ανοίξει ή εναλλακτικά στο αεροδρόμιο.
https://www.lufthansa.com/gr/el/login?deeplinkRedirect=true
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Άπλα βάλε κωδικό κράτησης και όνομα και δες αν μπορείς να το διαχειριστείς. Ο κωδικός κράτησης είναι ενιαίος και για τις 3 εταιρίες.
Το τσεκ ιν δεν θα στο επιτρέψει με την αιγαίου. Θα το κάνεις με την αβιανκα όταν ανοίξει ή εναλλακτικά στο αεροδρόμιο.
Από το τηλέφωνο μου είπαν πως θα μπορέσω να κάνω mobile check in από την εφαρμογή.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.199
Μέλη
38.914
Νεότερο μέλος
daglas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom