Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις, θα κάνω 2 ξεχωριστές κρατησεις ελπίζωντας σε τουλάχιστον μια αλλαγή για πτήση με λιγότερους φόρους (united, lot κτλ)
 

Яна

Member
Μηνύματα
262
Likes
288
@Sassenach77 η ακυρωση με bonus εχει ιδια ακυρωτικα, 23 ευρω. Αλλα δεν νομιζω οτι χρειαζεται να ακυρωσει καποιος για Ευρωπη. Απλα μετακινει το εισιτηριο σε αλλη ημερομηνια, κατα προτιμηση την περιοδο που το προγραμμα της Aegean ειναι υπο διαμορφωση και γινονται ακυρωσεις μετα, ωστε να παρει πισω bonus και φορους χωρις να πληρωσει τα 23 ευρω αν ακυρωθει :D. Το εχω κανει 3 φορες αυτο.
Κι εγώ 2 φορές και έχει πιάσει.
 

pan82

Member
Μηνύματα
628
Likes
785
Για να ξεκαθαρίσουμε το τοπίο με τις εξαργυρώσεις bonus και δεν μπορείς να αλλάξεις τις ημερομηνίες πτήσης διαδικτυακά και χρεώνεσαι ακυρωτικά 23e ανά σκέλος πτήσης και όχι ανά κράτηση (πχ αν έχεις 4 πτήσεις για 2 άτομα σε μια κράτηση χρεώνεσαι 92e σε περίπτωση ακύρωσης).
Είσαι σίγουρος για αυτό; Γιατί πρίν μια 5ετια βέβαια είχα ακυρώσει εισιτήρια με bonus πόντους και είχα πληρώσει 20€ ανά εισιτήριο (πήγαινε έλα), είχα στη κράτηση δύο εισιτήρια πήγαινε έλα οποτε 40€ έχει αλλάξει πλέον σε ανά σκέλος;
 

Anastasis06

Member
Μηνύματα
50
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Bιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Μελβούρνη
Καλησπέρα σε όλους,

Μου λείπουν 4000 μίλια για αναβάθμιση σε gold στις επόμενες 15 μέρες. Μπορείτε να προτείνετε έναν τρόπο να τα μαζέψω σχετικά σύντομα; Ποια γραμμή θα βόλευε για το καλύτερο ratio μιλίων κόστους (πετάω από Θεσσαλονίκη).
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.672
Likes
50.523
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπέρα σε όλους,

Μου λείπουν 4000 μίλια για αναβάθμιση σε gold στις επόμενες 15 μέρες. Μπορείτε να προτείνετε έναν τρόπο να τα μαζέψω σχετικά σύντομα; Ποια γραμμή θα βόλευε για το καλύτερο ratio μιλίων κόστους (πετάω από Θεσσαλονίκη).
Δεν ξέρω αν ως silver δικαιούσαι να αγοράσεις κάποια.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
μπορει με 200ευρώ να αγορασει 2000 μιλια αναβαθμισης, τόσα παίρνεις κι αμα πεταξεις... πρέπει να ξοδεψει περιπου400ευρω σε εισητηριο για 4000μίλια
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
μια ρωμη flex μέσω αθηνων δινει 3200 καλος αριθμος για περιπου 190ευρώ
 

dimtze

Member
Μηνύματα
90
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Syros, Crete, Sardenia
Ταξίδι-Όνειρο
Patagonia !!!
Δεν ξέρω αν ως silver δικαιούσαι να αγοράσεις κάποια.
Ίσως μία νέα κάρτα χρεωστική? αν έχεις ακυρωσε την παλιά και βγάλε μία καινούρια
ίσως αυτό να έκανα εγώ για 3000 και θα αγόραζα αλλά 1000
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.221
Likes
5.754
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Και εγώ δυσκολεύομαι σε αυτό, αλλά στα award εισιτήρια με μίλια μπορείς να κάνεις αλλαγές on line (πάλι έγκαιρα για να βρεις αυτο που θέλεις) χωρίς χρέωση. Παίρνω το ρίσκο ώστε και να μην πάω τελικά, θα τα ακυρώσω με 23€ ανα εισιτήριο (άσχετα πόσα σκέλη είναι το καθένα) και επιστρέφονται τα μίλια, δεν τα χάνεις. Θα μάθεις με το καιρό να το χειρίζεσαι :)
Award εισιτήρια με εταιρείες της συμμαχίας δεν έχουν δυνατότητα αλλαγής on line. Τουλάχιστον σε εισιτήριο που έχω τώρα δεν μπορώ να κάνω καμία αλλαγή. Όλα πρέπει να γίνουν από το τηλεφωνικό κέντρο της Aegean.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.033
Likes
41.034
Ίσως μία νέα κάρτα χρεωστική? αν έχεις ακυρωσε την παλιά και βγάλε μία καινούρια
ίσως αυτό να έκανα εγώ για 3000 και θα αγόραζα αλλά 1000
Πρεπει να περιμενει 6 μηνες για να παρει τα μιλια. Δεν δινουν τα προνομια των μιλιων για ακυρωση παρα μονο αν γινει νεα αιτηση 6 μηνες μετα την ακυρωση.
 
Last edited:

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.148
Likes
20.454
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Award εισιτήρια με εταιρείες της συμμαχίας δεν έχουν δυνατότητα αλλαγής on line. Τουλάχιστον σε εισιτήριο που έχω τώρα δεν μπορώ να κάνω καμία αλλαγή. Όλα πρέπει να γίνουν από το τηλεφωνικό κέντρο της Aegean.
Στο award που έχω κλείσει τώρα μου δίνει δυνατότητα αλλαγής on line. Όλα τα σκέλη είναι με Turkish.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.677
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom