Τουρκία Πρόσβαση από/προς το (νέο) αεροδρόμιο της Κωνσταντινούπολης

LOULOUTGAL

Member
Μηνύματα
141
Likes
99
Ονειρεμένο Ταξίδι
γαλλικη πολυνησια
Επειδή θα φτασω αργα το βραδυ με μωρο,με καρτα της Εθνικης mastercard πληρωνω κανονικα μεσα στο λεωφορειο και παω Σουλταναχμετ από το αεροδρομιο.Σωστα?
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
Υπαρχει τρόπος να προσεγγισει καποιος οδικως το Νεο Αεροδρομιο με απευθειας γραμμη λεωφορείου πριν την Κωνπολη? ( π.χ. Συλιβρια ή Ραιδεστο)
ξερεις κανεις αν εχει γραμμες για αεροδρομιο χωρις να μπεις στο κεντρο?
 

japetus

Member
Μηνύματα
579
Likes
1.071
Υπάρχουν δρομολόγια από Ραιδεστό μέσω Τσορλού (Τυρολόης) για αεροδρόμιο, νομίζω από την Istanbul seyahat, δεν ξέρω όμως τη συχνότητά τους. Κατασκευάζεται και νέο τμήμα αυτοκινητοδρόμου από το αεροδρόμιο για δυτικά, από Τσατάλτζα μέχρι Συληβρία, οπότε όταν περατωθεί ίσως είναι πιο εύκολη η σύνδεση και περισσότερες οι επιλογές δρομολογίων.
Η πιο εύκολη σύνδεση εξακολουθεί να παραμένει μέσω της Πόλης και των havaist, χωρίς να χρειάζεται να μπεις κέντρο, παίρνοντας το havaist από την Τσατάλτζα, το buyukcemece ή και κάπου αλλού δυτικά, ή αν έρχεσαι με λεωφορείο, μέσα από τον ίδιο τον ότογκαρ.
 

korina93

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλημέρα ! Για να πάω από το αεροδρόμιο στην περιοχή Fatih ποια γραμμή πρέπει να πάρω?
Ευχαριστώ!
 

spyroskara

Member
Μηνύματα
17
Likes
4
Προσπαθω να το βρω με την αναζητηση γιατι νομιζω το ειχε παρει το ματι μου εδω αλλα μηπως μπορει να μου επιβεβαιώσει καποιος αν στο αεροδρομιο υπαρχει μηχανημα για την καρτα των συγκοινωνιών στα οποια μπορεις να χρησιμοποιήσεις και καρτα για την αποκτηση της και για το γεμισμα της?
Ευχαριστώ.
 

connosp

Member
Μηνύματα
377
Likes
812
Προσπαθω να το βρω με την αναζητηση γιατι νομιζω το ειχε παρει το ματι μου εδω αλλα μηπως μπορει να μου επιβεβαιώσει καποιος αν στο αεροδρομιο υπαρχει μηχανημα για την καρτα των συγκοινωνιών στα οποια μπορεις να χρησιμοποιήσεις και καρτα για την αποκτηση της και για το γεμισμα της?
Ευχαριστώ.
Δεν έχω περάσει από το νέο αεροδρόμιο, αλλά πιστεύω ότι θα υπάρχει οπωσδήποτε.
 

Attachments

japetus

Member
Μηνύματα
579
Likes
1.071
Μακάρι να δέχεται και καρτα , ετσι ωστε να τη βγαλω και να ξεμπερδεψω με αυτο.
Όπως σου είπα και στο tripadvisor τα biletmatik παίρνουν μόνο μετρητά και υπάρχουν φυσικά τέτοια μηχανήματα και στο αεροδρόμιο όπως και σε πάρα πολλά άλλα μέρη. Υπήρξαν κάποιες σκέψεις για πιλοτική λειτουργία κάποιων που να δέχονται κάρτα που θα έμπαιναν μόνο στο αεροδρόμιο, δεν ξέρω όμως αν προχώρησε το έργο.. Προς το παρόν με κάρτα μπορείς να φορτίσεις την istanbulkart μόνο μέσα από την σχετική εφαρμογή για κινητό, πρέπει όμως να έχεις εκδώσει ήδη istanbulkart και να είσαι κάτοικος ή να έχεις άδεια παραμονής στη χώρα..
Με κάρτα μπορείς να πληρώσεις κανονικά στο havaist και να εκδώσεις την istanbulkart στην πόλη αν δεν θέλεις να αλλάξεις χρήματα στο αεροδρόμιο..
 

christosk_7

Member
Μηνύματα
106
Likes
162
Μια ερωτηση ακόμα. Απο το Αεροδρόμιο Ατατουρκ έως το κέντρο της Πόλης, προτείνετε ταξί ή κάποιο ιδιωτικό μέσω (βαν, αυτοκίνητο κλπ) ? Δεν ξέρω τι τιμες παιζουν στα ταξί, απλα για 2 άτομα εχω βρει 35ε για να μας πάει στο κέντρο.
 
D

Delmem37668

Guest
το αεροδρόμιο Ατατούρκ δεν είναι ενεργό πια. από το καινουριο παίρνεις λεωφορείο βγάζοντας όμως πριν την ιστανμουλ κάρτα.
 

EviTan

Member
Μηνύματα
424
Likes
2.884
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Με αυτή την κάρτα θα πηγαίνεις παντού στην Κωνσταντινούπολη, τα ταξί δεν είναι πολύ αξιόπιστα στο τι χρεώνουν πάντα. Θα φορτώνεις την κάρτα με χρήματα στα αντίστοιχα μηχανήματα, υπάρχουν παντού, και θα την ακυρώνεις στις διαδρομές.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.533
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom