ΗΠΑ Πρόταση γάμου στη Νέα Υόρκη!

et13

Member
Μηνύματα
8
Likes
7
Καλησπέρα παιδιά και καλώς σας βρήκα.

Έχω ξεκοκκαλίσει το forum τις τελευταίες μέρες διότι πηγαίνω Νέα Υόρκη για τα Χριστούγεννα... 14 - 27 Δεκεμβρίου

Σκεφτόμουν ότι είναι μία καλή ευκαιρία να κάνω πρόταση γάμου στην κοπέλα μου... μιας και την απόφαση την έχω πάρει!

Έχει κανείς να προτείνει κάποιο ρομαντικό σημείο / μέρος;

Επίσης σκέφτομαι πώς να πάρω το δαχτυλίδι μαζί μου! Δεν θέλω να το βάλω στις αποσκευές γιατί φοβάμαι μη γίνει καμία στραβή, αλλά αν το έχω πάνω μου δεν θα πρέπει να το δείξω στον έλεγχο; Αν ναι, πάει η έκπληξη!!!
Μήπως να αγόραζα εκεί;;;
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
δεν εχω να προτεινω καποια λυση μιας και δεν εχω ταξιδεψει προς Αμερικη και δεν ειμαι familiar με τα μετρα ασφαλειας στα αεροδρομια τους το μονο που εχω να πω ειναι η ωρα η καλη :D :D
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Μην κλείσεις τραπέζι σε εστιατόριο .... Είναι πολύ προβλέψιμο ...
Φροντισε να περπατησετε την γέφυρα του Brooklyn στη Δύση του ήλιου...
Την ώρα που θ σταθειτε να θαυμάσετε το skyline ,εσυ βγάζεις την κοτρωνα και ρίχνεις την πρόταση!
Μετά το «ναι » φευγετε κατευθείαν για το θρυλικο Monkey bar
The Monkey Bar | New York, New York
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.961
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπέρα παιδιά και καλώς σας βρήκα.

Έχω ξεκοκκαλίσει το forum τις τελευταίες μέρες διότι πηγαίνω Νέα Υόρκη για τα Χριστούγεννα... 14 - 27 Δεκεμβρίου

Σκεφτόμουν ότι είναι μία καλή ευκαιρία να κάνω πρόταση γάμου στην κοπέλα μου... μιας και την απόφαση την έχω πάρει!

Έχει κανείς να προτείνει κάποιο ρομαντικό σημείο / μέρος;

Επίσης σκέφτομαι πώς να πάρω το δαχτυλίδι μαζί μου! Δεν θέλω να το βάλω στις αποσκευές γιατί φοβάμαι μη γίνει καμία στραβή, αλλά αν το έχω πάνω μου δεν θα πρέπει να το δείξω στον έλεγχο; Αν ναι, πάει η έκπληξη!!!
Μήπως να αγόραζα εκεί;;;
Σκάστα για πριβέ βόλτα με ελικόπτερο:
Liberty Helicopter Tours New York City, NYC
και κάνε πρόταση εκεί...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.422
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Το έχω κάνει το ελικόπτερο και δεν τρελλάθηκα κιόλας! (είμαι και υψοφοβική!) Άσε που έχει τρελό θόρυβο! Θα καταλάβει μεν την κίνηση η κοπέλα βλέποντας το πετράδι, αρκεί να είναι ευμεγέθες, αλλά ο ενδιαφερόμενος δε πρόκειται να ακούσει το ναι. Εμένα πιο πολύ με εντυπωσίασε η όψη της Νέας Υόρκης από το επίπεδο θάλασσας! Νομίζω οτι υπάρχουν κάποια καραβάκια ακόμη που κάνουν τον γύρο του Μανχάταν!
 

et13

Member
Μηνύματα
8
Likes
7
ΕΡΣΗ σε ευχαριστώ για την ιδέα αλλά λίγο δύσκολο το βλέπω!!!
12.000 ευρώ για ένα δαχτυλίδι;!
Ήδη η εκδρομή αυτή καθ' αυτή με έχει πιέσει οικονομικά...

Τείνω προς την ιδέα της Ευαγγελίας. Κάτι τέτοιο είχα κατά νου... και είναι και οικονομικό!:D

Δεν ξέρω βέβαια αν πρέπει να πάρω δαχτυλίδι εκεί...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Επίσης σκέφτομαι πώς να πάρω το δαχτυλίδι μαζί μου! Δεν θέλω να το βάλω στις αποσκευές γιατί φοβάμαι μη γίνει καμία στραβή, αλλά αν το έχω πάνω μου δεν θα πρέπει να το δείξω στον έλεγχο; Αν ναι, πάει η έκπληξη!!!
Aν σου κάνει φόρα το, νομίζω δε θα έχεις πρόβλημα να το περάσεις έτσι.

12.000 ευρώ για ένα δαχτυλίδι;!
Ήδη η εκδρομή αυτή καθ' αυτή με έχει πιέσει οικονομικά...
Δε θέλω να σε ρίξω ψυχολογικά αλλά τόσα χρήματα δε θα πρέπει να τα δίνει κάποιος που πιέζεται οικονομικά αλλά κάποιος που μπορεί να τα δώσει. Άλλωστε η κίνηση μετράει.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Aν σου κάνει φόρα το, νομίζω δε θα έχεις πρόβλημα να το περάσεις έτσι.
Θα φορέσει μονόπετρο κοτζάμ άντρας; Και στην κοπέλα του που θα τον κοιτάει περίεργα τι θα πει; Νέα μόδα;
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Θα φορέσει μονόπετρο κοτζάμ άντρας; Και στην κοπέλα του που θα τον κοιτάει περίεργα τι θα πει; Νέα μόδα;
Μπορεί να το περιστρέψει και το πετράδι να κάθεται εσωτερικά. Στο σωματικό έλεγχο θα πρέπει να βρει κατάλληλη δικαιολογία να χρησιμοποιήσει διαφορετικό διάδρομο απ' τη μέλλουσα σύζυγο ώστε να μην αποκαλυφθεί το βαρύτιμο δαχτυλίδι.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.516
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom