Γενικά Πρόταση για οικονομικό road trip εξωτερικού

Bosporos

Member
Μηνύματα
131
Likes
191
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλανδη Καμποτζη
Ταξίδι-Όνειρο
Μπουένος Άιρες
Καλημέρα σε όλους,
παρακαλώ τα φώτα σας. Θέλω να οργανώσω ένα οικονομικό road trip στο εξωτερικό για μία εβδομάδα το Πάσχα. Οι ταξιδιώτες θα είμαστε εγώ, ο άντρας μου και η κόρη μου που είναι 4.5 ετών. Κοίταξα για Νότια Γαλλία που βρήκα καλές πτήσεις αλλά τα ξενοδοχεία της Προβηγκίας ήταν πανάκριβα. Τι έχετε να προτίνετε??
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
για roadtrip τελεια εκει,εμεις ειχαμε πεταξει για μιλανο,νοικιασαμε αυτοκινητο απο το αεροδρομιο,πηγαμε como,milan,genova,Nice,Cannes,Monte Carlo κ παλι πισω Μιλανο..Πραγματι ειναι ακριβα τα ξενοδοχεια,ισως αν μενετε εξω απο τις πολεις εφοσον θα εχετε κ αυτοκινητο βολευεει,κοιταξε κ στην wimdu μπορει να βρεις κατι πιο οικονομικο..
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Οικονομικό roadtrip βλέπω, και μου έρχεται στο νου το αντίστοιχο που έκανα σχεδόν δύο χρόνια πριν στα παράλια στης Μικράς Ασίας και μέχρι το Pammykale. Δεν ξέρω βέβαια τι στόχους έχετε, αν θέλετε οπωσδήποτε κεντρικά στην Ευρώπη, ανατολική Ευρώπη, Βαλκάνια κτλ. Η Τουρκία πάντως είναι φθηνή επιλογή, με σύγχρονες υποδομές στα παράλιά της, και φοβερές ευκαιρίες διαμονής την περίοδο που θα πάτε εσείς. Αν θέλεις ρίξε μια ματιά στην ιστορία μου, εμείς αρχές Απριλίου είχαμε πάει.
http://www.travelstories.gr/communi...-Χίος-candarli-canakkale-ipsala-Λάρισα.50181/
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Καλημέρα σε όλους,
παρακαλώ τα φώτα σας. Θέλω να οργανώσω ένα οικονομικό road trip στο εξωτερικό για μία εβδομάδα το Πάσχα. Οι ταξιδιώτες θα είμαστε εγώ, ο άντρας μου και η κόρη μου που είναι 4.5 ετών. Κοίταξα για Νότια Γαλλία που βρήκα καλές πτήσεις αλλά τα ξενοδοχεία της Προβηγκίας ήταν πανάκριβα. Τι έχετε να προτίνετε??
Κοίτα αυτά τα θέματα...
http://www.travelstories.gr/community/search/2771435/?q=Road+trip&t=post&o=date&c[title_only]=1
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.579
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Βόρεια Ισπανία
Ρουμανία
κι η Γερμανία δεν είναι τόσο ακριβή ανάλογα με το πού θα πας
 

Amplified

Member
Μηνύματα
86
Likes
70
Επόμενο Ταξίδι
Δυτική ακτή ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Utopia Planitia
Για την περίοδο που λέτε, η Ιταλία είναι καταπληκτική επιλογή. Πετάς Ρώμη, νοικιάζεις 30 ευρώ ημερήσιο και κάνεις Τοσκάνη, έως Bolgheri αν σας φτάνει ο χρόνος. Είναι πολύ ενδιαφέρον να δεις το agrotourismo στην άρτια μορφή του. Η άλλη λύση που έχω κάνει είναι : Milano - Alba - Barolo/Barbaresko - Genova - Monaco - Cinque Terre - Parma - Milano. Αν δεν πας Μονακό, γλυτώνεις μία μέρα.
Άλλη πρόταση, Τίρανα - Κοτορ - Ντουμπρόβνικ κι επιστροφή από Fyrom. Τέλος, Ντίσελντορφ με ryanair και roadtrip Κολωνία, Άαχεν, Μάαστριχτ κι όπου αλλού μπορέσεις ανάλογα με budget και χρήμα. Έχει πολλά φτηνά μέρη να μείνεις στη διαδρομή και βλέπεις και 3 χώρες.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.012
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom