Πρόταση για τριήμερο.

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Καλησπέρα και από μένα

Η Βαρκελώνη είναι καλή φάση γιατί, εκτός των άλλων, έχεις τις περισσότερες πιθανότητες να βρεις παρέα.. ;) Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις τη διαφορά και να επισκεφτείς κάποια κοντινή πόλη όπως πχ. τη Λιουμπλιάνα, τη Μπρατισλάβα ή την Κρακοβία. Γραφικότατες, κουκλίστικες, μικρούλες, και κυρίως ΑΚΟΜΑ ΑΓΝΩΣΤΕΣ στα πλήθη!
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Εγω πηγα Μαλτα και δεν εχω και τις καλυτερες εμπειριες:D. Ειχε αφορητη ζεστη και γενικα οι ντοπιοι μας εσπασαν λιγο τα νευρα. Παντως αν θελεις να συνδυασεις μπανια και αξιοθεατα αξιζει!
Θα συμφωνησω με τον Ταβερ για το Αμστερνταμ και θα προτεινω Μοναχο η Κολωνια (που εχει πολυ φθηνες πτησεις, τουλαχιστον απο Θεσσαλονικη). Επισης η Βουδαπεστη ειναι μια καλη λυση (εχω τριγυρισει και εγω μονη εκει, χωρις κανενα προβλημα).
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια.
Τελικά η λίστα μου περιλαμβάνει Βαρκελώνη, Μαδρίτη, Ρώμη, και Βουδαπέστη. Θα το ψάξω περισσότερο και θα διαλέξω κάποια από αυτές. Βέβαια όπως μου επισήμανε και ο taver, λόγω ευροεκλογών, ίσως μεταθέσω το τετραήμερο για πιο μετά, οπότε αν γίνει αυτό, επικρατέστερη είναι η Βαρκελώνη λόγω motogp (ε, θα πάω που θα πάω, να μη δω κι έναν αγώνα? ;)).
Thanks again! :D
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.502
Likes
8.023
Γιατί όχι Λονδίνο? Έχει πάρα πολλά πράγματα να κάνεις.....
Καταρχάς έχει εξαιρετικά μουσεία (Βρετανικό, Τεχνολογικό, Φυσικών Επιστημών) με δωρεάν είσοδο.
Επιπλέον, έχεις πάρα πολλές επιλογές διασκέδασης: ωραίες παραστάσεις, πολύ μοδάτα στέκια για να απολαύσεις το φαγητό και τον καφέ σου, άπειρες προτάσεις για ποτό ή clubbing.
Τέλος, είναι μέρος που μπορείς να κάνεις εύκολα γνωριμίες! Τουλάχιστον εμένα αυτό μου έχει συμβεί όλες τις φορές που έχω βρεθεί εκεί......
 

eliasraft

Member
Μηνύματα
27
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Βόρεια Βαυαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Αυτό ακριβώς θα σου έλεγα:Μάλτα!Πολύ όμορφο,φιλήσυχο νησάκι και η ιδανική εποχή να την επισκεφθείς.Πριν πλακώσουν όλοι οι τουρίστες...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Sorry για να καταλάβω... δεν έχεις πάει Λονδίνο, Βαρκελώνη, Παρίσι και σου προτείνουν να πας στη Μάλτα? Ποτέ δεν πλήτεις σε αυτό το φόρουμ...
γιατί γκρινιάζεις πάλι? ωραία είναι η Μάλτα.για να περάσεις ένα ωραιότατο τρίωρο από Κατάνια κάνοντας τη βόλτα σου με ταχύπλοο.
έλα τώρα και βέβαια Ρώμη που έχεις και το Mugello (31/5 ετοιμάζομαι εκτός απροόπτου..) σχετικά κοντά και είναι και το καλύτερο (για θεατές) μετα το Assen.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
γιατί γκρινιάζεις πάλι? ωραία είναι η Μάλτα.για να περάσεις ένα ωραιότατο τρίωρο από Κατάνια κάνοντας τη βόλτα σου με ταχύπλοο.
έλα τώρα και βέβαια Ρώμη που έχεις και το Mugello (1/6 ετοιμάζομαι εκτός απροόπτου..) σχετικά κοντά και είναι και το καλύτερο (για θεατές) μετα το Assen.
άμα μεγαλώσει ο άνθρωπος αυτά έχει τι να κάνουμε.. υπομονή
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Samion γράψε σε παρακαλώ περισσότερες πληροφορίες για Κατάνια -Μάλτα στο post με τα ακτοπολοικά μια και εδώ δεν είναι του παρόντος.Δεν νομίζω ότι υπαρχει κατι, εκτός και δεν το πρόσεξα.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Samion γράψε κάτι για το Κατάνια-Μάλτα με πλοίο τώρα... Τι σκυλοπνίχτης πάει στη Μάλτα samion πέσμου, φλέγομαι από αρρωστημένη περιέργεια... να δούμε ρε ψώνιο τι διάολο κουιμπέκα πάει στο φανταστικό νησί της Μάλτας...
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
awww.recipeapart.com_wp_content_uploads_2008_03_funny_donkey_in_boat.jpg

προσφορά!! κατάνια-μάλτα (όχι δεν είναι ο samion πάνω κακοπροαίρετοι)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.915
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom