Πρώτη εκδρομή του Travelstories

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Αν ,ξαναλέω αν ,διοργανωνόταν μια εκδρομή απο το Travelstories για τα μέλη και για τα μη μέλη του ,ποιούς πιθανούς προορισμούς θα προτείνατε ?Μάλιστα θα έλεγα να υπάρχουν προτάσεις για Ελλάδα για Ευρώπη και για εκτός Ευρώπης.
Ποιός ξέρει ?Ίσως κάποια μέρα να μπορέσουμε να οργανώσουμε μια τέτοια εκδρομή .Αλλά ακόμη και να μην τα καταφέρουμε θα υπάρξουν πιστεύω αρκετές ενδιαφέρουσες προτάσεις ώστε να υλοποιηθούν και μεμονομένα.
Ξεκινάω προτείνοντας :
Ελλάδα:Εθνικό πάρκο Ολύμπου (ανάβαση στον Μυτικα με ενδιαμεση διανυκτερευση στο καταφυγιο)
Ευρώπη:κεντρική Ευρώπη και συγκεκριμένα Αλσατια,Μέλα Δρυμό και λίμνη Κονστάνζας.
Εκτός Ευρώπης:Κατάβαση ποταμού Σέπικ στην Παπούα νέα Γουινέα και συμετοχή στην γιορτή τραγουδιών των φυλών του νησιου (και απο εκεί πεταγόμαστε και για τα Trobriand Islands για την Rosa).
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Ω, είδα Trobriand ή με γελάνε τα ματάκια μου?????? Τι ωραίες ιδέες είναι αυτές????? Βρε...λες???? Για να πέφτουν οι προτάσεις!!!!
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Ω, είδα Trobriand ή με γελάνε τα ματάκια μου?????? Τι ωραίες ιδέες είναι αυτές????? Βρε...λες???? Για να πέφτουν οι προτάσεις!!!!
Δηλαδή να θεωρησω ότι βρήκαμε ξεναγό για Trobriand ?
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Κατ'αρχήν να διορθώσω λίγο λέγοντας ότι το travelstories δε μπορεί και δε θα διοργανώσει καμία εκδρομή και κανένα ταξίδι. Ότι κανονίζεται είναι ξεκάθαρο ότι προκύπτει ατομικά από το μέλος ή τα μέλη που το προτείνουν/αναλαμβάνουν, χωρίς καμία εμπλοκή ή ευθύνη του TravelStories.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.861
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
ωραιο τόπικ!!!:clap:

Ως μια δεύτερη πρόταση
εχω να προτείνω τα εξής:

ΕΛΛΑΔΑ: διήμερο Σαββατοκύριακου στην Πελοπόννησο, με επίσκεψη σε αρχαία Ολυμπία και διανυκτέρευση στη Μονεμβασιά
ΕΥΡΩΠΗ: Βιέννη σε συνδυασμό με Βουδαπέστη η Πράγα, δηλαδη 3 μέρες στην Βιέννη και αλλες 3 στην Βουδαπέστη/Πράγα
ΕΚΤΟΣ ΕΥΡΩΠΗΣ: Αργεντινή!
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Δηλαδή να θεωρησω ότι βρήκαμε ξεναγό για Trobriand ?

Όχι, δεν έχω πάει, αλλά αν θέλετε ξεναγό για Αργεντινή, που λέει ο Θάνος...ευχαρίστως!

(Κι όπως λέει ο capo, δε θα πρόκειται για οργανωμένη εκδρομή γκρουπ! Το γκρουπ θα αποτελείται από μεμονωμένους!)
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Κατ'αρχήν να διορθώσω λίγο λέγοντας ότι το travelstories δε μπορεί και δε θα διοργανώσει καμία εκδρομή και κανένα ταξίδι. Ότι κανονίζεται είναι ξεκάθαρο ότι προκύπτει ατομικά από το μέλος ή τα μέλη που το προτείνουν/αναλαμβάνουν, χωρίς καμία εμπλοκή ή ευθύνη του TravelStories.
Σωστά Admin γιαυτο ξεκίνησα με την υπόθεση αν.
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Όχι, δεν έχω πάει, αλλά αν θέλετε ξεναγό για Αργεντινή, που λέει ο Θάνος...ευχαρίστως!

(Κι όπως λέει ο capo, δε θα πρόκειται για οργανωμένη εκδρομή γκρουπ! Το γκρουπ θα αποτελείται από μεμονωμένους!)
Αργεντινή Rosa μου θα έχεις και βοηθό (εμένα).
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Όχι, δεν έχω πάει, αλλά αν θέλετε ξεναγό για Αργεντινή, που λέει ο Θάνος...ευχαρίστως!

(Κι όπως λέει ο capo, δε θα πρόκειται για οργανωμένη εκδρομή γκρουπ! Το γκρουπ θα αποτελείται από μεμονωμένους!)
Πάντως πολλές φορές γνωρζουμε πολύ καλά ένα μερος ακόμα και αν δεν το έχουμε ακομα επισκεφθεί (θα μπορούσαμε πχ να μιλάμε ώρες γιαυτο με απίστευτες λεπτομερειες)
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
κανονιστε πρωτα να συναντηθουμε στα πατρια για κανα καφε και μετα παμε και εκδρομη!!rosa,για σενα το λεω που ολο την σκαπουλαρεις!!!!:haha::haha::haha:
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
κανονιστε πρωτα να συναντηθουμε στα πατρια για κανα καφε και μετα παμε και εκδρομη!!rosa,για σενα το λεω που ολο την σκαπουλαρεις!!!!:haha::haha::haha:
Νομίζωπως εξωτερικό έχουμε περισσότερες πιθανότητες να βρεθούμε ?:haha::haha::haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.387
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom