Πρώτη ημέρα στο γραφείο

pinelopi

Member
Μηνύματα
265
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βρεττάνη , Λίγηρας
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού..αρκεί να φεύγω
Μόλις γύρισα από διακοπές και είναι η πρώτη μου ημέρα στο γραφείο. Δεν χρειάζεται να πώ ότι πρώτη μου δουλειά ήταν να ανοίξω το φόρουμ . Καλό φθινόπωρο να έχουμε ολοι και όσοι πρόκειται να φύγουν το Σεπτέμβριο , καλά να περάσουν .:clap::clap::clap:
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Μόλις γύρισα από διακοπές
Welcome back Pinelopi κι εγώ με τη σειρά μου να ευχηθώ καλό χειμώνα (!) ...
Νοστάλγησα το ψυχρό αεράκι, πότε θα φύγει αυτό το λιοπύρι? Ανυπόφορο...
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
pinelopi έχεις πάθει και σύ αλκοολισμό με το φόρουμ μας εεεεεε?????
άσε τωρα τα κλάματα ,πιάσε δουλειά ,και πές μας τι ομορφα πέρασες !!!!
καλό φθινόπωρο -χειμώνα ...
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Το ειχα γραψει στις ευχες και καταρες........αλλα εδω ταιριαζει καλυτερα.

Καλη συνεχεια διακοπων στους τυχερους που συνεχιζουν τις διακοπες τους,
καλες διακοπες σ`αυτους που δεν πηγαν ακομα,
και στους υπολοιπους που μολις γυρισαν οπως εγω καλη προσαρμογη.

Η καλη προσαρμογη παντα χρειαζεται ειτε εξωτερικο παμε η εσωτερικο, διακοπες ειναι και παντα καλα περναμε,και οταν επιστρεφουμε αρχιζουν τα δυσκολα.
Και μονο που χρειαστηκε να βαλω μακρυ πατελονι,μετα απο 16 μερες,κλειστα παπουτσια,να ξυπνησω πρωι,και μολις ανοιξα την πορτα να με περιμενουν μερικοι λογαριασμοι που ηρθαν ειναι το απoλυτο ξενερωμα,πριν καλα-καλα ξεκινηση η μερα.
Δεν θα συνεχισω τον μακρυ καταλογο με τα αρνητικα της πρωτης μερας γιατι θα γεμιση η οθονη του υπολογιστη μεχρι κατω και θα φταση μεχρι το πατωμα.
Καλη συνεχεια σε ολους......και καλα ταξιδια.!!!:cool:
Εξαλλου η ζεστη καλα κρατει και θα κανουμε μερικα μπανακια ακομα εστω και γυρω απο το κλεινον αστυ.:surf2:
 

kirmis

Member
Μηνύματα
185
Likes
13
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Παιδιά αυτό ισχύει:
Πως όσες μέρες λείψεις σε διακοπές, άλλες τόσες χρειάζεσαι για να προσαρμοστείς πίσω στη δουλειά σου!
 

elpihonmar

Member
Μηνύματα
117
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις
Τί πληγές ανοίγετε ρε παιδια?Τί να πω η γυναίκα, που δε μπρορώ να ΄προσαρμοστώ με τίποτα.Μία μετάφραση παιδεύω εδώ και 3 μέρες και ο νους μου ταξιδεύει σε πάρκα, τρενάκια, πλακόστρωτα ......και να χεις και την κάψα της Θεσ/νικης. Διακόπτω τη δουλειά μου και ψάχνω για οικονομικά εισιτήρια για να την κοπανήσω.
 

XrisAround

Member
Μηνύματα
59
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
.....Κρήτη.....
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ - ΓΡΟΙΛΑΝΔΙΑ
Κ εγώ μόλις επέστρεψα και ο μόνος τρόπος να το αντιμετωπίσω είναι να παραμυθιάζω τον εαυτό μου πώς ήρθα Αθήνα για φθινωπορινές διακοπές!!!!1
Άντε...καλά να περάσουμε!!!!!!

Υ.Γ. Κι εγώ στο γραφείο 2-3 φορές την ημέρα ψάχνω στα κλεφτά για εισιτήρια για τον επόμενο προορισμό!!!!
 
Μηνύματα
74
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
????????
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος λατινικης αμερικης
τι να πω κι εγω που γυρισα στο γραφειο μετα απο ενα μηνα σχεδον αναρρωτικη αδεια? αντι να γραφω τωρα ταξιδιωτικη ιστορια απο τα παραλια της Μ. Ασιας, διαβαζω το ποσο ωραια περασατε το καλοκαιρι σας και προσπαθω να προσαρμοστω μετα απο μια σοβαρη εγχειρηση!
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
τι να πω κι εγω που γυρισα στο γραφειο μετα απο ενα μηνα σχεδον αναρρωτικη αδεια? αντι να γραφω τωρα ταξιδιωτικη ιστορια απο τα παραλια της Μ. Ασιας, διαβαζω το ποσο ωραια περασατε το καλοκαιρι σας και προσπαθω να προσαρμοστω μετα απο μια σοβαρη εγχειρηση!
Περαστικά σου! Ελπίζω να αναρρώσεις γρήγορα ώστε να αναπληρώσεις το καλοκαίρι με πολλα χειμερινα ταξίδια! :xmas_lol:
 

pinelopi

Member
Μηνύματα
265
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βρεττάνη , Λίγηρας
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού..αρκεί να φεύγω
Έχετε ακούσει ότι "ο έρωτας με έρωτα περνάει'. Γι αυτό για να γιατρέψουμε την κατάθλιψη των διακοπών σχεδιάζουμε αμέσως τις επόμενες και ας είναι και μακριά. Ήδη μπήκα στην easy jet για εισιτήρια για βερολίνο αρχές Δεκεμβρίου που το έχω απωθημένο από περυσι.( όλα έτοιμα για το ταξίδι και την προηγούμενη ακυρώθηκε η πτήση λόγω πανελλαδικής απεργίας.Τα λεφτά επιστράφησαν όλα ευτυχώς). Δεν τα έκλεισα ακόμη μήπως κάτσει κάτι για μέσα στα χριστούγεννα. Όχι πως θα με πείραζε να τα κάνω και τα δύο αλλά δεν ξέρω αν μας πέρνει οικονομικά για φέτος. Καλά θα σας πω και κάτι μόνο μη με πάρετε στο ψιλό......κοίταγα λίγο και κάτι για Πάσχα...πέστε μου ότι δεν είμαι η μόνη " ζαβή" στο φόρουμ!
 

fosia

Member
Μηνύματα
36
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
είναι υπό συζήτηση
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Καλησπέρα σε όλους. Κι εγώ στην ίδια κατάσταση είμαι, όχι μόνο γύρισα αλλά κουβαλάω και δουλειά στο σπίτι για να αναπληρώσω τις βδομάδες που έλειψα. Καλή επάνοδο σε όλους και καλά ταξίδια σε όσους φύγουν τώρα.
Πηνελόπη μην ανησυχείς, δεν είσαι η μόνη, εγώ ξέρω ήδη που θα πάω το επόμενο καλοκαίρι!!
 

marakixin

Member
Μηνύματα
148
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
αγια-πετρουπολη
Η επιστροφη παντα πληγωνει. οταν μπροστα σου σε περιμενουν κουτες που πρεπει να ανοιχτουν και αυτες εχουν μεσα ξυστρες γομες μολυβια που πρεπει να αποκτησουν τιμες και το χειροτερο το καθε τεμαχιο δικη του τοτε πως να μην σκεφτεσσαι το Παρισι κα;ι τις βολτες στο Σηκουανα... η την ξαπλα στην Μουρου στην Αμοργο κατω απο ενα καυτο ηλιο και το παγωμενο ρακομελο με λεμονι η πορτοκαλι... κλεινω τα ματια σκεφτομαι τις διακοπες περνω δυναμη και κανω παραλαβες. μεσα μου σκεφτομαι πως να το σκασω αλλο εν ΣΚ καπου. Αλλα εντος νησιου.να η ευτυχια να μενεις Κρητη.. λες θα παω Γραμβουσα Ελαφονησι για να αποχαιρετησω το καλοκαιρι και παρηγοριεσαι για λιγο... καλη δυναμη σε ολους μας καλη επιστροφη σε γραφεια και δουλειες.. και καλες μονοημερες η διήμερες για ελπιδα....διαφυγης...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.508
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom