Ιταλία Πρώτη φορά στη Βερόνα

paxinos

Member
Μηνύματα
163
Likes
151
Επόμενο Ταξίδι
Μπρυζ - Βρυξελλες
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
Συμφωνω με την Ελενα πιο πανω ... αν ειστε 4 ατομα συμφερει αυτοκινητο!! Για την λιμνη Γκαρντα η για τα αξιοθεατα της Βερονα εχω γραψει πιο πανω ... επισης μια προταση ειναι η Μαντοβα (Mantua) μικρη και θαυμασια ...
 

elenabi

Member
Μηνύματα
32
Likes
9
Ευχαριστώ . Οι μερες που θα παμε ειναι 14-20 Ιουνίου . 14-17 Βερονα και 17-2 Βενετία. Μπήκα ομως στο Booking και είδα κάτι τρελές τιμές στη Βενετία. Που μπορουμε να μείνουμε πιο οικονομικά πέριξ της Βενετίας ; Επισης είδα ότι υπάρχουν και λεωφορεία για Βενετία , Μαντοβα , Παντοβα. Τι συμφέρει λεωφορείο ή τρενο ; Οικονομικά και απο χρόνο εννοω; Υπαρχει κανενα πρακτορείο που οργανώνει ταξιδια ή μονοήμερες εκδρομες εκει;
 

paxinos

Member
Μηνύματα
163
Likes
151
Επόμενο Ταξίδι
Μπρυζ - Βρυξελλες
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
Ευχαριστώ . Οι μερες που θα παμε ειναι 14-20 Ιουνίου . 14-17 Βερονα και 17-2 Βενετία. Μπήκα ομως στο Booking και είδα κάτι τρελές τιμές στη Βενετία. Που μπορουμε να μείνουμε πιο οικονομικά πέριξ της Βενετίας ; Επισης είδα ότι υπάρχουν και λεωφορεία για Βενετία , Μαντοβα , Παντοβα. Τι συμφέρει λεωφορείο ή τρενο ; Οικονομικά και απο χρόνο εννοω; Υπαρχει κανενα πρακτορείο που οργανώνει ταξιδια ή μονοήμερες εκδρομες εκει;
Καλησπερα πιο φτηνα ξενοδοχεια θα βρεις στην περιοχη του Mestre.. εφοσον δεν εχεις αυτοκινητο καλυτερα να κινηθεις με τρενο ειναι πιο γρηγορο αλλα και πιο ακριβο απο το λεωφορειο.. Για τουριστικο γραφειο που να κανει μονοημερες εκει δεν γνωριζω εγω
 

glantos

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επειδη σκεφτομαστε και εμεις (4μελης οικογενεια) να παμε για καλοκαιρινες διακοπες στη λιμνη Garda, εχετε καποια αγροτουριστικα να μας προτεινετε για διαμονη??? Ευχαριστουμε πολυ
 

paxinos

Member
Μηνύματα
163
Likes
151
Επόμενο Ταξίδι
Μπρυζ - Βρυξελλες
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
Επειδη σκεφτομαστε και εμεις (4μελης οικογενεια) να παμε για καλοκαιρινες διακοπες στη λιμνη Garda, εχετε καποια αγροτουριστικα να μας προτεινετε για διαμονη??? Ευχαριστουμε πολυ
Καλησπερα .. πες μου ημερομηνιες και δωσε μου μια μερα να ρωτησω τους φιλους μου εκει αν ξερουν κατι και να σου πω
 

glantos

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Καλησπερα .. πες μου ημερομηνιες και δωσε μου μια μερα να ρωτησω τους φιλους μου εκει αν ξερουν κατι και να σου πω
Eυχαριστουμε πολυ για τη βοηθεια. Λεμε να παμε 15/7 με 22/7 (αν δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα αυτες τις μερες, μπορειτε να μας δωσετε καποια αλλη επιλογη για τον Ιουλιο?).
 

glantos

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια...θα το κοιταξω!
 

elenabi

Member
Μηνύματα
32
Likes
9
Καλησπερα! η Βερονα ειναι υπεροχη αλλα μικρη σε δυο μερες την εχεις δει σχεδον ολη ... Σημεια που μπορεις να επισκευτεις.. Το σπιτι της Ιουλιετας (casa di Gulietta) την arena di Verona πιστο αντιγραφο του Κολοσσαιου σε πολυ μικροτερη βεβαια κλιμακα .. την piazza Erbe με τα εστιατορια της και το παζαρι της . Το Liston με τα καφε και τα εστιατορια.. μην παραλειψεις να πας μία βόλτα στο κάστρο, αλλά και στο Museo di Castelvecchio, αξίζει να ανεβείτε στον Πύργο των Λαµπέρτι (Torre dei Lamberti) αν και την καλυτρη θεα της πολης θα την δειτε απο την Piazzale Castel San Pietro περνοντας απο την ponte pietra ... Επισης σου συνηστω να πας για ενα κρασακι στο Terrazza Bar al Ponte η αυλη του οποιου ακομπα στα νερα του ποταμου !! Συμβουλη... αφου θα εισαι στην Βερονα να πας μια βολτα στα χωρια της λιμνης Garda ξεκινοντας απο την Γκαρντα και το Gardaland park (υδατινο παρκο) και συνεχιζοντας προς Peschiera και βεβαια το πιο ομορφο χωριο της λιμνης το Sirmione (οπου και η φωτο προφιλ μου) επισης πολυ ωραιο μερος ειναι το Valeggio Sul Mincio στο Borghetto εξω απο την Verona !! Βενετια αν αποφασισεις να πας τελικα μια μονο συμβουλη... παρε μαζι χρημα γιατι ειναι πανακριβα!! και μην παραλειψεις να κανεις μια κρουαζιερα στο Μουρανο αλλα και στο διπλανο Burano ... ελπιζω να βοηθησα και να περασεις καλα...
Σε ευχαριστώ πολύ. Πολύτιμες οι πληροφορίες σου.
 

giorgos t

Member
Μηνύματα
54
Likes
3
έχει κανεις ταξιδέψει σε απευθείας πτήση Βερόνα- Αθήνα;
Να μας πει πληροφορίες για το αεροδρόμιο, και αν είναι εύκολη η πρόσβαση στο αεροδρόμιο?

Ευχαριστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.597
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom