ΗΠΑ Πρώτο ταξίδι στη Νέα Υόρκη

kateP

Member
Μηνύματα
88
Likes
5
Γεια σας, σας διαβαζω εδω και καιρο και επιτελους ηεθε η στιγμη να γραψω και εγω! Η αφορμη ηταν η προσφορα απο λουτφρανσα για New York! 390euro!!!:D:D:D . Εγω και ο αντρας μου! Δεν ξερω, εχω αρκετες αποριες και δυσταγμους γιατι μεχρι τωρα ταξιδευουμε μονο με γκρουπ.... Αγγλικα εννοειται ξερουμε και ακομα και με τα γκρουπ που παμε δεν ειμαστε κολλημενοι αλλα πηγαινουμε μονοι μας σε πολλα μερη. Εχω αποριες ομως!!!
1. Ειναι ακριβη γενικως η ΝΥ;
2. Θα βρουμε ξενοδοχειο με 70 το πολυ 100 ευρω; ΣΕ ΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ;
3. Το προγραμμα ειναι ευκολο να το φτιαξουμε; (εχω ηδη διαβασει αρκετα οποτε δεν θα ειναι τρομερα δυσκολο φανταζομαι, εξαλλου οπως λετε και στο ταξ. οδηγο εχουν καλο μετρο και θα ειναι ευκολο)
4. Λεμε να παμε 7 μερες (6 νυχτες), μηπως ειναι λιγες για κατι τοσο μακρινο;;; Γιατι τις 2 μερες τις τρως σε αεροπλανο.
5. Λεμε να παμε με το που ξεκιναει η προσφορα, τελη Απριλιου. Ειναι καλη εποχη (νομιζω ναι απο θερμοκρασιες - Το σεντραλ παρκ θα εχει ωραιο τονο πρασινου:bleh:)
6. Η προσφορα ισχυει μεχρι 7 του μηνα ή μπορει να γεμισουν οι πτησεις που θελω;
7. Ειναι καλη η τιμη σιγουρα. Υπαρχει περιπτωση να βγει προσφορα παρομοια για καλοκαιρι που μας βολευει περισσοτερο; Απ οτι εχω παρατηρισει βγηκε και χριστουγενα...
Αυτα προς το παρον, θα ξαναερθω με αποριες...

ΥΓ : Μακαρι να κατσει η δουλεια.... Αν δεν παμε τωρα, δεν νομιζω να ξαναπαμε ποτε....
 

kateP

Member
Μηνύματα
88
Likes
5
Ε, δε το πιστευω, δεν βρισκω τα χθεσινα εισιτηρια αλλα βρισκω με 570 το ατομο.... Δηλαδη τοσα λιγα ηταν; Δεν θες να το σκεφτεις και λιγο...
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Ε, δε το πιστευω, δεν βρισκω τα χθεσινα εισιτηρια αλλα βρισκω με 570 το ατομο.... Δηλαδη τοσα λιγα ηταν; Δεν θες να το σκεφτεις και λιγο...
Εγώ που μόλις τώρα κοίταζα στο ΚΑΥΑΚ για αρχές με μέσα Μαίου, μου δείχνει ότι υπάρχει ακόμα η προσφορά της αλλα επίσης υπάρχει και KLM και Alitalia με 408 και 409 euro αντίστοιχα. Παίξε λίγο με τις ημερομηνίες σου αλλα ναί, θα πρέπει να τα κλείσεις σχετικά γρήγορα.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Tι να σκεφτείς δηλαδή? Αυτές οι προσφορές τώρα είναι αύριο πέταξαν... αν είναι να το ψειρίζεις και να το κουβεντιάζεις το 390? γίνεται 570? και μετά κλαις... σιγά μην περιμένουν εσένα... βάλε μυαλό τώρα και περίμενε για την επόμενη προσφορά από Οκτώβρη μεριά...

Επιγραμματικά...

1. Ναι είναι ακριβή...
2. Όχι δεν θα βρείτε... από 120? το λιγότερο και θα είναι και μέτριο... για διαμονή μόνο Μανχάταν...
3. Ναι είναι ευκολο να το φτιάξεις... διαβασε τα εδώ tips και πάρε και έναν καλό οδηγό με χάρτη...
4. Πάντα είναι λίγο όσο και να μείνεις στη Ν.Υ... τα 6 βράδια καλούτσικα είναι για αρχή...
5. Όποια εποχή και να πας θα είναι υπέροχα...
6. Οι πτήσεις γέμισαν... ας πρόσεχες... πρέπει να είσαι πιο αποφασιστική άλλη φορά...
7. Όχι είναι δύσκολο να βγει τέτοια τιμή το καλοκαίρι... κατά 99% το φτηνότερο θα είναι γύρω στα 600?...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.027
Likes
12.131
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Εχει ακομα φθηνα εισιτηρια... μονο κανε γρηγορα.
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
1) Στον τομέα της ένδυσης μπορώ να πω πως το καλοκαίρι του 2009 που ήμουν εκεί t-shirt Lacoste από την 5η Av. από 80$ έκπτωση 50% έτσι αγόρασα δυο με 80$ και ένα Gant με 45$.
2) Με τίποτα.....
3) Πολύ εύκολα θα το φτιάξετε και θα σας συνιστούσα αν μορέιτε να πάτε μόνοι σας εκεί που θέλετε να πάτε. Με τις 26 γραμμές του subway πάτε όπου θέλετε.
4) Όταν πήγα έμεινα 10 μέρες και θα ήθελα άλλες 2-3.
5) Το central park είναι τέλειο. Ήμουν εκεί Ιούλιο - Άυγουστο και ήταν καταπράσινο μιας και εκεί είναι άλλο το κλίμα. Δεν είναι όπως εδώ που το καλοκαίρι το πράσινο ξερένεται.
7) Το καλοκαίρι του 09 με Ολυμπιακή 740 με επιστροφή.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.027
Likes
12.131
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
1) Στον τομέα της ένδυσης μπορώ να πω πως το καλοκαίρι του 2009 που ήμουν εκεί t-shirt Lacoste από την 5η Av. από 80$ έκπτωση 50% έτσι αγόρασα δυο με 80$ και ένα Gant με 45$.
5) ... Δεν είναι όπως εδώ που το καλοκαίρι το πράσινο ξερένεται.
1) Ναι, για ρουχα και ηλεκτρονικα ειδη, λεει πολυ. Η ζωη ομως ειναι σε γενικες γραμμες ακριβη. Οχι ομως και ο,τι πιο ακριβο υπαρχει.
5) Το πρασινο αμα το φροντιζεις και το ποτιζεις κι εδω δεν ξερενεται το καλοκαιρι. Εκτος κι αν το χτυπαει νταλα ηλιος.
 

kateP

Member
Μηνύματα
88
Likes
5
τι κριμα, νομιζα ειχα περιθώριο μεχρι τις 07. ...
Λετε να βγει καμια αλλη προσφορα; Η delta; τιποτα;

Παντως μου ειπαν οτι λεει να μεινεις και αστορια, και να πηγαινεις μανχαταν (για πιο φτηνα). Λεει; Ή μονο μανχαταν;

Λετε να βγαλει απο θεσ/νικη η Τurkish;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.027
Likes
12.131
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Μανχαταν οπως λεει και ο Traveller, εναλλακτικα μονο Μπρουκλιν ισως να εμενα και παλι δυσκολα.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Αν εξαφανίστηκε η προσφορά από το site της αεροπορικής, ψάξε και σε άλλες μηχανές αναζήτησης πτήσεων, οι οποίες μπορούν να σου δώσουν και συνδυασμούς αεροπορικών στο πήγαινε και στο έλα...
 

kateP

Member
Μηνύματα
88
Likes
5
εμφανιζεται στο σιτε αλλα βγαινει αλλη τιμη σημερα οποτε.... κλαψ! κλαψ! Πραγματικα, νομιζα οτι θα πηγαιναμε αλλα.... δυστυχως δεν προλαβαμε....
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.378
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom