Πτήσεις απο Θεσ/νικη

nikos_top

Member
Μηνύματα
65
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Rome
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Τα ταξίδια μου αρέσουν πάρα πολυ και όταν μπορω(οικονομικά, οικογενειακες υποχρεωσεις-παιδια) κανω ενα ταξιδι το χειμωνα στο εξωτερικό. Πάντα όμως λαμβάνω υποψη μου οι πτησεις να ξεκινούν απο Θεσ/νικη για κανενα αλλο λογο απλα γιατι μενω στη Δράμα και δεν συμφέρει καθόλου οικονομικά να κατεβαίνω στην Αθηνα. Δυστιχώς καθε χρονο και χειρότερα γινονται τα πραγματα ολο και λιγοτεροι είναι οι προορισμοί και οι πτησεις απο το αεροδρομιο Μακεδονία. Φαντάζομαι πως το θεμα αφορά πολλους και θα ήθελα την γνώμη σας
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Κοιτα πολυ κατοικοι της βορειας ελλαδας προτιμουν να φευγουν απο το αεροδρομιο της Κωνσταντινουπολης Kemal Attaturk. Μπορει να ειναι λιγο μεγαλυτερη ταλαιπωρια, αλλα αν προκειται για υπερποντιο ταξιδι οι διαφορες στις τιμες μπορει να ειναι μεγαλες. Κανεις μιαμιση ωρα περιπου για να ερθεις θεσσαλονικη, να πεταξεις Αθηνα, να περιμενεις το αεροπλανο κλπ. Ισως στο ιδιο διαστημα να εφτανες στην Πολη και να ειχες και σημαντικα φθηνοτερο ναυλο. Προσοχη ομως: Δε μπορεις να πεταξεις απο Τουρκια εφοσον εχεις αφησει σε τουρκικο εδαφος δικο σου αυτοκινητο. Ειτε λοιπον θα αγκαρεψεις καποιον να σε παει και να γυρισει μονος του, ειτε πιο λογικο, θα πας με πουλμαν.
 

mairi5

Member
Μηνύματα
66
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Αγιος Δομινικος
Όντως την Θεσσαλονίκη την έχουν πολύ παραμελημένη.Και ακτοπλοικώς και αεροπορικώς.Πτήσεις ελάχιστων προορισμών τον χειμώνα.Το καλοκαίρι ανοίγουν λίγο αλλά και πάλι πολύ συγκεκριμένα πράγματα.
 

nikos_top

Member
Μηνύματα
65
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Rome
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Δεν νομίζεις οτι πρεπει κατι τελικά να αλλάξει οχι μονο για την θεσ/νικη αλλα για ολη την Βορεια Ελλάδα που εξυπηρετητε απο το αεροδρόμιο Μακεδονια...

και μια παρατηρηση εντελως συμπτωματική και οι τρεις παμε Βερολινο.
 

GeorgeD

Member
Μηνύματα
240
Likes
44
Καθότι και εγώ Δραμινός και έχοντας σχεδόν πάντα ως εκκίνηση των ταξιδιών το αεροδρόμιο Μακεδονία της Θεσσαλονίκης, ελπίζω πως με την νέα αεροπορική εταιρία "Μακεδονικές Αερογραμμές" και τις απευθείας πτήσεις τους σε μεγάλα αεροδρόμια του εξωτερικού, θα ωφεληθούμε ιδιαίτερα όλοι εμείς που πρέπει να έχουμε ενδιάμεσο σταθμό το Ελευθέριος Βενιζέλος για τα ταξίδια μας.
Βέβαια υπολογίζουμε και στην ταυτόχρονη αύξηση και μεγαλύτερη απευθείας κάλυψη προορισμών από το αεροδρόμιο Μακεδονία και από τις υπάρχουσες εταιρίες.
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
Γεια σας και από μένα που είμαι ολοκαίνουργιος στο foroum.
Από την μικρή μου εμπειρία στα ταξίδια (φέτος κατάφερα κάποια), αν δεν προσθέσει η Easyjet από Θεσσαλονίκη μιλάμε πάντα Παρίση,Ρώμη,Βαρκελώνη τουλάχιστον δεν βλέπω και πολύ φως και θα ψάχνουμε τις προσφορές των άλλων γνωστών εταιρειών με στάσεις και τρένα..
 

achilef

Member
Μηνύματα
16
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΜΠΡΑΤΙΣΛΑΒΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Παιδιά, οι Βορειοελλαδίτες ρίξτε μια ματιά και στις πτήσεις απο Σόφια.
Νομίζω ότι έχουν ενδιαφέρον και η απόσταση παίζεται...
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.371
Likes
6.868
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Παιδιά, οι Βορειοελλαδίτες ρίξτε μια ματιά και στις πτήσεις απο Σόφια.
Νομίζω ότι έχουν ενδιαφέρον και η απόσταση παίζεται...
ευχαριστώ φίλε!

με μια προχειρη ματια ειδα οτι υπαρχουν αρκετοι προορισμοί με ταξιδιωτικό ενδιαφέρον...

πχ Σοφια-Mαδρίτη με 93Ε για την ανοιξη του 2010 πηγαινε ελα με ολους τους φόρους με Easy jet!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.213
Μηνύματα
883.816
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom