Aegean Airlines Γενικά Πτήσεις με μίλια-παραδείγματα και προτάσεις

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Κι εγώ το έχω απορία για το σαφάρι.
Αλλά θέλει visa αν βγεις από αεροδρόμιο.

Και να πετάξεις τόσες ώρες για 3-4 μέρες το θεωρώ σκότωμα.

Γιατί μέσω ADD?
Ντουμπάι έχει μέσω ADD νομίζω με 20Κ μίλια, ενώ αν πετάξει κανείς για ADD 40Κ (παίζει ρόλο ο τελικός προορισμός). Αλλά προσωπικά δε θα το έκανα
 

Torero

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Έχει Σαφάρι ναι , στο εθνικό πάρκο Awash, όχι με την δυναμική της Κένυας - Τανζανίας ... Ρωτάω για τελικό προορισμό το Ντουμπάϊ γιατί είναι τσάμπα !!! 40.000 miles και 84ευρω δεν τα λες πολλα !!! αλλά φοβάμαι μην φάω πρόστιμο στον γυρισμό ...αν επιλέξω να πάω μόνο Αιθιοπία κάτω απο 500 δεν βρίσκω ...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Αν επιλέξεις να πας Αιθιοπια μόνο είναι πάλι 40k μίλια κ λίγοι φόροι. Δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς θες να κανεις μάλλον.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.419
Likes
5.232
Έχει Σαφάρι ναι , στο εθνικό πάρκο Awash, όχι με την δυναμική της Κένυας - Τανζανίας ... Ρωτάω για τελικό προορισμό το Ντουμπάϊ γιατί είναι τσάμπα !!! 40.000 miles και 84ευρω δεν τα λες πολλα !!! αλλά φοβάμαι μην φάω πρόστιμο στον γυρισμό ...αν επιλέξω να πάω μόνο Αιθιοπία κάτω απο 500 δεν βρίσκω ...
Θέλεις και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο.
Αθήνα Ντουμπάϊ Αθήνα με τους Αιθίοπες είναι όντως 40Κ με επιστροφή.
Αν βγάλεις εισιτήριο με επιστροφή ( Αθήνα Ντουμπάϊ Αθήνα) και κατέβεις στην Αντίς όλες οι υπόλοιπες πτήσεις ακυρώνονται αυτόματα.
Αν κάνεις δυο κρατήσεις, πάλι δεν θα μπορέσεις να πάρεις τη δεύτερη καθώς δεν θα εμφανιστείς στο Ντουμπάϊ (γιατί θα είσαι Αντίς) με αποτέλεσμα να σου ακυρώσουν όλη την κράτηση.
Ενδέχεται να προκαλέσεις αναστάτωση στο αεροδρόμιο στην αντίς αφού θα έχεις κάνει άφιξη άλλα δεν θα παρουσιαστείς στην επομένη πτήση με αποτέλεσμα να σε ψάχνουν και ίσως να καθυστερήσει η πτήση για Ντουμπάϊ χωρίς εσένα βέβαια άλλα εξ αιτίας σου. Άλλα τι μας νοιάζει η δουλειά μας να γίνει.
Αν δεν με ενδιέφερε να ξαναπατάω με τους Αιθίοπες ίσως και να το έκανα, άλλα πληρώνοντας από την τσέπη μου κανονικό εισιτήριο όχι award.
Από τη στιγμή που οι πτήσεις μου είναι συνδεδεμένες με award εισιτήριο όπου εμπλέκετε και η αιγαίου δεν θα το έκανα, για πολλούς και διάφορους λόγους.
 
Last edited:

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.604
Likes
9.841
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Βασικά, γιατί να καούν 40k μίλια σε πτήση για Ντουμπάι, κατεβαίνοντας μέχρι Αιθιοπία ενώ υπάρχουν απευθείας επιλογές από Αθήνα;

Πήγαινε απευθείας Ντουμπάι χωρίς να κάψεις μίλια και δες στο site της Ethiopian τι επιλογές δίνουν για να κάνεις 3μερο-5μερο stopover στην Αιθιοπία στο γυρισμό. 'Η το ανάποδο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.775
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom