Aegean Airlines Γενικά Πτήσεις με μίλια-παραδείγματα και προτάσεις

Gioref

Member
Μηνύματα
165
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Βρίσκω 16/4 Αθήνα Τόκυο με 45.000 μίλια και 222€ περίπου. Πρώτη ερώτηση πώς σας φαίνεται σαν τιμή, και δεύτερη επειδή τα μίλια μου δεν επαρκούν για 2 εισιτήρια και πρέπει να κλειστεί το ένα από την σύζυγό, υπάρχει πιθανότητα να υπάρχει π.χ. μόνο ένα award εισιτήριο και να την πατήσουμε;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.020
Likes
40.999
Βρίσκω 16/4 Αθήνα Τόκυο με 45.000 μίλια και 222€ περίπου. Πρώτη ερώτηση πώς σας φαίνεται σαν τιμή, και δεύτερη επειδή τα μίλια μου δεν επαρκούν για 2 εισιτήρια και πρέπει να κλειστεί το ένα από την σύζυγό, υπάρχει πιθανότητα να υπάρχει π.χ. μόνο ένα award εισιτήριο και να την πατήσουμε;
Ναι. Δωστε τα 20ευρα στην εξυπηρετηση πελατων και καντε τη δουλεια σας πριν τα τσιμπησει αλλος.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Βρίσκω 16/4 Αθήνα Τόκυο με 45.000 μίλια και 222€ περίπου. Πρώτη ερώτηση πώς σας φαίνεται σαν τιμή, και δεύτερη επειδή τα μίλια μου δεν επαρκούν για 2 εισιτήρια και πρέπει να κλειστεί το ένα από την σύζυγό, υπάρχει πιθανότητα να υπάρχει π.χ. μόνο ένα award εισιτήριο και να την πατήσουμε;
Για εκείνη την εποχή κάνουν όλα τα εισιτήρια 1000+ ευρώ. Επιστροφή βρίσκεις;

Τα 222 είναι πολλά η αλήθεια είναι, άμα και η επιστροφή είναι περίπου το ίδιο τότε είναι 90000 μίλια το άτομο και σχεδόν 450 ευρώ..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.020
Likes
40.999
Αν κάνω μεταφορά μιλίων;
Συγγνωμη αν κλεισετε με τοσα μιλια μονο μεταβαση, εχεις υπολογισει ποσα θα πληρωσετε για την επιστροφη κανονικη τιμη?
Δεν ειναι καλος τροπος να τα φατε ετσι αν βαλετε τοσο βαθια το χερι στην τσεπη για μια μικρη εκπτωση.
Δεν κλεινεις κατι με 70.000 πηγαινε ελα ο καθενας να σου βγει δωρεαν ολο το ταξιδι? Πχ ΗΠΑ?
 

Gioref

Member
Μηνύματα
165
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Για εκείνη την εποχή κάνουν όλα τα εισιτήρια 1000+ ευρώ. Επιστροφή βρίσκεις;

Τα 222 είναι πολλά η αλήθεια είναι, άμα και η επιστροφή είναι περίπου το ίδιο τότε είναι 90000 μίλια το άτομο και σχεδόν 450 ευρώ..
Συγγνωμη αν κλεισετε με τοσα μιλια μονο μεταβαση, εχεις υπολογισει ποσα θα πληρωσετε για την επιστροφη κανονικη τιμη?
Δεν ειναι καλος τροπος να τα φατε ετσι αν βαλετε τοσο βαθια το χερι στην τσεπη για μια μικρη εκπτωση.
Δεν κλεινεις κατι με 70.000 πηγαινε ελα ο καθενας να σου βγει δωρεαν ολο το ταξιδι? Πχ ΗΠΑ?
Ειμαι στο ψάξιμο ακόμα, βρίσκω επιστροφή με άλλη εταιρεία περίπου στα 280€ το άτομο.
Θα κοιτάξω και τις ΗΠΑ..
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Ειμαι στο ψάξιμο ακόμα, βρίσκω επιστροφή με άλλη εταιρεία περίπου στα 280€ το άτομο.
Θα κοιτάξω και τις ΗΠΑ..
Τώρα βρίσκω για Μάιο Αθήνα Νέα Υόρκη με 70.000 μίλια και 230€ το άτομο.. Δεν είναι κακό....
Γενικά όταν η αναλογία μίλια προς κανονικό εισιτήριο πλησιάζει το 100 προς 1, το θεωρώ καλή αναλογία. Για εσένα έτσι όπως είναι οι φόροι για Τόκιο τότε βγαίνει περίπου 200 μίλια προς 1 ευρώ που το βλέπω μέτριο. Εκείνη την περίοδο έχει ανθισμένες κερασιές ή είναι τέλος Μαρτίου το πικ του; Δεν έχω πάει προς τα εκεί και δε ξέρω.

Για Νέα Υόρκη για παράδειγμα που βρίσκεις εισιτήριο με 350-400 ευρώ και απευθείας πτήση με 500, το να δώσεις 70000 μίλια και 230 ευρώ το άτομο στους φόρους είναι πολύ μέτριο..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.020
Likes
40.999

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.368
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom