Ινδία Πτήση για Ινδία

surlulu

Banned
Μηνύματα
11
Likes
16
Τελικό πρόγραμμα 9-11 Goa 11-15 Cochin 15-18 Μumbai. Σε ποιά περιοχή θα μείνεις στη Γκόα? Έχω προβληματιστεί πολύ σε πιό σήμείο να κλείσω ξενοδοχείο, να κλείσω στο Panaji μιας και δεν μας ενδιαφέρει τόσο η θάλασσα όσο τα αξιοθέατα.
Ενώ στο Cochin σύμφωνα με την ιστορία της Renata θα μείνουμε στο Fort Cochin.
Στην Βομβάη μάλλον στην Colaba.
Τέσσερα βράδυα στη Μumbai είναι πολλά, χάσιμο χρόνου για μένα. Καλύτερα θα εκμεταλλευτείτε το χρόνο σας αν επισκεφθείτε αυτό

Ellora Caves - Wikipedia, the free encyclopedia

και αυτό

Ajanta Caves - Wikipedia, the free encyclopedia

που είναι μνημεία παγκόσμιας πολιτιστικής κληρονομιάς της UNESCO και αξίζουν με το παραπάνω.

Μπορείτε να μείνετε την πρώτη και την τελευταία βραδυά στη Mumbai και τις δύο ενδιάμεσες να πάτε αεροπορικώς στο Aurangabad για να τα επισκεφθείτε. Το κόστος του εισιτηρίου θα το εξοικονομήσετε από τη φθηνότερη διαμονή. Στη Mumbai τα ξενοδοχεία είναι πανάκριβα σε σύγκριση με την υπόλοιπη Ινδία.

Όσο για το Panaji, τα αξιοθέατά του εξαντλούνται με μια ημερήσια βόλτα λίγων ωρών. Υπάρχουν κι άλλα αξιοθέατα διάσπαρτα στη Γκόα αλλά το βασικό ατού της περιοχής είναι η φύση και - φυσικά - οι παραλίες.
 

katy

Member
Μηνύματα
25
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Ιράν
Ταξίδι-Όνειρο
Ταίτή
Τελικό πρόγραμμα 9-11 Goa 11-15 Cochin 15-18 Μumbai. Σε ποιά περιοχή θα μείνεις στη Γκόα? Έχω προβληματιστεί πολύ σε πιό σήμείο να κλείσω ξενοδοχείο, να κλείσω στο Panaji μιας και δεν μας ενδιαφέρει τόσο η θάλασσα όσο τα αξιοθέατα.
Ενώ στο Cochin σύμφωνα με την ιστορία της Renata θα μείνουμε στο Fort Cochin.
Στην Βομβάη μάλλον στην Colaba.
Θα βρίσκομαι εκεί απο 13 έως 24. Θα μείνω στην Anjuna. Δυστυχώς πολλές προτάσεις δε μπορώ να δώσω μιας και το πρόγραμμα μου είναι ήδη εξασφαλισμένο από την εκεί παρέα. Σίγουρα θα επισκεφθώ Palolem, Hampi και Panaji. Μια διαμονή δίπλα στη θάλασσα πάντως θα την πρότεινα. Γιατί όχι 2 μέρες χαλάρωσης δίπλα στη θάλασσα;; Αν ενδιαφέρεσαι πες μου να ζητήσω πληροφορίες από τους ανθρώπους μου εκεί!
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Πρώτη φαίνεται ότι γύρισα από Ινδία. Πολλές εικόνες πολλές εμπειρίες, πολλά διαφορετικά πράγματα μέσα σε λίγες ημέρες. Μπορώ πιά να δώσω πολλές πληροφορίες για όποιον θέλει να ταξιδέψει σε αυτή την μακρινή χώρα της Ανατολής.
Μόλις συνέλθω θα ξεκινήσω ιστορία για το ταξίδι μου.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.728
Likes
14.916
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
καλώς όρισες και καλή προσαρμογή στην πραγματικότητα.περιμένουμε.....
 

katy

Member
Μηνύματα
25
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Ιράν
Ταξίδι-Όνειρο
Ταίτή
Μόλις επέστρεψα και εγώ! Εντυπώσεις προσεχώς!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.728
Likes
14.916
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
καλώς όρισες και εσύ katy.
 

mairi5

Member
Μηνύματα
66
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Αγιος Δομινικος
Νεο Δελχι,Αγκρα,Βαρανασι,Τζαιπουρ,Φατεχπουρ Σικρι.
 

katy

Member
Μηνύματα
25
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Ιράν
Ταξίδι-Όνειρο
Ταίτή
Χαχαχα μάλλον εφαρμόζονται καινούργιοι κανόνες στο φόρουμ!
 

mairi5

Member
Μηνύματα
66
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Αγιος Δομινικος
Κάποτε νομίζω πως μπορούσες να επεξεργαστεις τα μηνύματα σου,να τα διορθώσεις η και να τα διαγραψεις ίσως,τωρα τι έγινε που πήγε αυτό βρε παιδιά;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.972
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom