Πτήση για Μπανγκόκ με Egypt Air

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Σκεφτόμαστε να πετάξουμε με Egypt μέσω Καίρου για Μπανγκόκ το καλοκαίρι. Οι μόνες μου επιφυλάξεις είναι για τη συγκεκριμένη εταιρεία γιατί δε τη ξέρω καθόλου και δε γνωρίζω σε τι κατάσταση βρίσκεται. Επίσης είδα πολύ ευνοικούς όρους αγοράς του εισητηρίου : αλλάζει ανα πάσα στιγμή με 20? πριν η μετά την ημερομηνία που θα κλείσουμε, ακυρώνεται με πλήρη επιστροφή χρημάτων με 40? επίσης πριν ή μετά την ημερομηνία πτήσης. Και με 50 ? χρεώνεται το no-show με τους ίδιους όρους. Είναι φυσιολογικά όλα αυτά?
 

vilma

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπαι
Ταξίδι-Όνειρο
Μπορα-Μπορα
Εχω πεταξει με Egypt Air δυο φορες,για την El Gouna και το Sharm el Seikh αντιστοιχα μεσον Καιρου.Ολα ηταν μια χαρα,τα αεροπλανα μεχρι την Καιρο ηταν καινουρια,σερβις αρκετα καλο,βεβαια δεν υπηρχε πολυτελια τις Emirates η τις Qatar.Στις αρχες του Ιανουαριου χρειαςτηκε να ακυροσουμε ενα ταξιδι για Bali με τιν Qatar και για αλαγη εισιτηριων μας κρατησαν 50 ευρω για τον καφε ενα και οταν τα ακυροσαμε μας επιστρεπσανε τα χρηματα αλα κρατησαν απο 75 ευρω για καφε ενα.
 

marikaki

Member
Μηνύματα
131
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
νησια ειρηνικου
ποσο σου βγαινει δηλαδη το εισιτηριο με egypt?
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Είναι σε πολύ καλή τιμή ?580 και βολικές ανταποκρίσεις
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Πρόσεχε τι θα φας. Στην επιστροφή από το Κάιρο τόλμησα και έφαγα τη σαλάτα. Ευτυχώς πρόλαβα να φθάσω σπίτι μου.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.685
Likes
50.569
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μια χαρά είναι η εταιρεία, όταν την είχα πάρει για Μπανγκόκ μας πληρώσανε και τη διαμονή στο Κάιρο και μάλιστα το επόμενο πρωί μερικοί επιβάτες που δεν είχαν πάει ποτέ στις πυραμίδες πήγαν και για μια γρήγορη επίσκεψη.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.040
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Σκεφτόμαστε να πετάξουμε με Egypt μέσω Καίρου για Μπανγκόκ το καλοκαίρι. Οι μόνες μου επιφυλάξεις είναι για τη συγκεκριμένη εταιρεία γιατί δε τη ξέρω καθόλου και δε γνωρίζω σε τι κατάσταση βρίσκεται. Επίσης είδα πολύ ευνοικούς όρους αγοράς του εισητηρίου : αλλάζει ανα πάσα στιγμή με 20? πριν η μετά την ημερομηνία που θα κλείσουμε, ακυρώνεται με πλήρη επιστροφή χρημάτων με 40? επίσης πριν ή μετά την ημερομηνία πτήσης. Και με 50 ? χρεώνεται το no-show με τους ίδιους όρους. Είναι φυσιολογικά όλα αυτά?
Μια χαρά εταιρία είναι η Egyptair, μπήκε πρόσφατα και στο Star Alliance.

Πράγματα που θυμάμαι χαρακτηριστικά από ένα ταξίδι πριν από 4 χρόνια:
- Το κτήριο των αφίξεων στο Κάιρο, παρακμιακότατο. Αντίθετα, οι αναχωρήσεις, μέσα στη χλιδή και την καθαριότητα (μέχρι και το κάπνισμα απαγορευόταν!)
- Τα γραφεία τους στην Αθήνα δεν δέχονταν πληρωμή με πιστωτική κάρτα, μόνο μετρητά (βγήκα κι έψαχνα για ATM στη Βουλιαγμένης...)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.295
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μια χαρά εταιρία είναι η Egyptair, μπήκε πρόσφατα και στο Star Alliance.

Πράγματα που θυμάμαι χαρακτηριστικά από ένα ταξίδι πριν από 4 χρόνια:
- Το κτήριο των αφίξεων στο Κάιρο, παρακμιακότατο. Αντίθετα, οι αναχωρήσεις, μέσα στη χλιδή και την καθαριότητα (μέχρι και το κάπνισμα απαγορευόταν!)
- Τα γραφεία τους στην Αθήνα δεν δέχονταν πληρωμή με πιστωτική κάρτα, μόνο μετρητά (βγήκα κι έψαχνα για ATM στη Βουλιαγμένης...)
εγώ θυμάμαι ταξίδι για Μόναχο με ασφάλεια οπλισμένη, τύπου El Al, μέσα..ποιος ξέρει αν είναι ακόμα έτσι...
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Για επίσκεψη στις πυραμίδες δε μας βλέπω να προλαβαίνουμε (η αναμονή ειναι 7 ώρες στο πήγαινε και 5 στο έλα) αλλά δε πολυπειράζει. Το θέμα είναι ότι θα πετάξουμε τις μέρες που θέλουμε και με καλούτσικη τιμή. Η qatar τις ίδιες μέρες είναι στα 700, η Turkish στα 850 και η Thai στα 1000
 

madman

Banned
Μηνύματα
110
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Ανδρος{ΠΣΚ}
Ταξίδι-Όνειρο
Σιβηρία,Ανταρτική,Σαχάρα.
Προτίμησε τη εφόσον βρήκες για Ταυλάνδη με 580 ευρώ.
Συγνώμη που είμαι πολύ αδιάκριτος αλλά θα πάτε ανδροπαρέα?
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Η qatar τις ίδιες μέρες είναι στα 700, η Turkish στα 850 και η Thai στα 1000
Ωραία... δώσε τώρα 120? παραπάνω και πήγαινε σαν άνθρωπος με την Qatar... 7 ώρες αναμονή στο πήγαινε και 5 ώρες στο έλα δεν βγαίνουν στο αεροδρόμιο του Καϊρου...

Η διαφορά των 120? σε σχέση τιμής απόδοσης είναι ελάχιστη για το τι προσφέρει η κάθε εταιρία και για τις ατελείωτες ώρες που θα περάσεις στο αεροδρόμιο του Καϊρου...
 

madman

Banned
Μηνύματα
110
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Ανδρος{ΠΣΚ}
Ταξίδι-Όνειρο
Σιβηρία,Ανταρτική,Σαχάρα.
Τόσο δραματικές στιγμές θα ζήσει κανείς στο αεροδρόμιο του Καϊρου?

Πάντως εγώ όταν ήταν να πάω Ταυλάνδη{ακυρώθηκε}έλεγα να πάω με GULF.Εχει καλή φήμη η εταιρία και καλή τιμή απο όσα θυμάμαι.Παρότι και κει το αεροδρόμιο δε είναι και τίποτα σπουδαίο απο όσα γνωρίζω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom