Πως αναβάλλουμε/ακυρώνουμε ταξίδι λόγω κοροναϊού;

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
Αμφισβήτηση συναλλαγής με πιστωτική της Eurobank γνωρίζει κανείς εάν γίνεται ηλεκτρονικά ή εαν πρέπει να πάω σε καταστημα?
Το είχα ψάξει(λίγο) και δεν βρήκα κάτι.Πήγα σε κατάστημα.Είναι σε εξέλιξη η διαδικασία ακόμη.
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
Ερώτηση: Έχει αποζημιωθεί κανείς απο Ryanair για ακυρωμενη (ες) πτήση(εις) απο Μάρτιο και δώθε?!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.983
Likes
40.871
Μόλις έλαβα mail από το petas ότι επιτέλους έγινε το refund για τα εισιτήρια της Alitalia (αίτημα από 21/3, εισιτήρια για 25/3). Δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο η επίσκεψη από τα γραφεία τους και η συνεργασία μας με το φύλακα των κτιρίων αλλά μάλλον επιτέλους ξεμπερδέψαμε. :clap::clap::clap:
Τι να κερασω τον φυλακα? Πραγματικα μπραβο, νομιζα οτι το ειχαν κλεισει το μαγαζι. Ας περιμενω κι εγω, κοντευω 3 μηνες απο την αιτηση.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.983
Likes
40.871
Πριν κανα δίμηνο είχα κλεισει με IBERIA πτήση από Αθήνα για Μαδρίτη με μίλια+90 ευρώ. Το εισιτήριο είναι flex, που σημαίνει ότι μπορώ να το αλλάξω οποιαδήποτε στιγμή πληρώνοντας τη διαφορά ή να το ακυρώσω παίρνοντας πίσω τα μίλια και τα 90-25=75 ευρώ. Ωστόσο κι ενώ η πτήση μου είναι σε ισχύ, παίρνω μέηλ από την εταιρεία ότι μπορώ να ακυρώσω την πτήση παίρνοντας σε voucher το ποσό που πλήρωσα, ακέραιο. Δε δίνουν όμως περαιτέρω πληροφορίες. Η απορία μου είναι, αν επιλέξω τα vouchers (ξαναλέω το ταξίδι δεν ακυρώθηκε, ακόμη), θα μου πιστωθούν τα μίλια ή έχει γεια;
Απο ποια εταιρεια ηρθε το μειλ? Να το αγνοησεις και να παρεις τηλεφωνο.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Απο ποια εταιρεια ηρθε το μειλ? Να το αγνοησεις και να παρεις τηλεφωνο.
Από την ίδια εταιρεία, την IBERIA. Μπήκα στο λογαριασμό μου και η πτήση φαίνεται σε ισχύ, δηλαδή μπορώ να κάνω τσεκ ιν. Ωστόσο όταν κοιτάω πτήσεις για την ίδια ημερομηνία, δε βγάζει τη δική μου.

Εβγαλα και πολυτεχνείο τρομάρα μου :haha:
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.089
Likes
23.823
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Από την ίδια εταιρεία, την IBERIA. Μπήκα στο λογαριασμό μου και η πτήση φαίνεται σε ισχύ, δηλαδή μπορώ να κάνω τσεκ ιν. Ωστόσο όταν κοιτάω πτήσεις για την ίδια ημερομηνία, δε βγάζει τη δική μου.


Εβγαλα και πολυτεχνείο τρομάρα μου :haha:
Μερικές φορές "κολλάει" το μυαλό μας. :)
 

Thalia!!

Member
Μηνύματα
49
Likes
22
Καλημέρα σας! Μετά από πολύ αγώνα με τη ryanair κ μια αμφισβήτηση συναλλαγής χωρίς λόγο στη Πειραιώς(μετά από όλο αυτό που περάσαμε με τη Πειραιώς σκεφτόμασταν να αλλάξουμε κ τράπεζα) πιστωθηκαν σήμερα τα χρήματα στο λογαριασμό μετά από 2 μήνες!
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Εγώ έκανα ηλεκτρονικά ...κατεβάζεις την φόρμα την συμπληρώνεις υπογράφεις κ την στέλνεις με μειλ
Σου απάντησε κανείς? Εγώ από την eurobank εδώ και 2 μήνες απάντηση δεν έχω λάβει. Τους είχα καλέσει τότε να επιβεβαιώσω ότι το έχουν λάβει επειδή ούτε καν αυτονατοποιημενο email δεν μου είχε έρθει πως έχουν παραλάβει το αίτημά μου.
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.090
Σου απάντησε κανείς? Εγώ από την eurobank εδώ και 2 μήνες απάντηση δεν έχω λάβει. Τους είχα καλέσει τότε να επιβεβαιώσω ότι το έχουν λάβει επειδή ούτε καν αυτονατοποιημενο email δεν μου είχε έρθει πως έχουν παραλάβει το αίτημά μου.
Όχι ακόμα..μου είπαν ότι έναν μήνα κάνουν να το δουν..ότι αργεί η διαδικασία
 

Konstantinoz

Member
Μηνύματα
157
Likes
285
Επόμενο Ταξίδι
Κουβα
Ταξίδι-Όνειρο
Εκουαδορ,περου
Καλησπέρα παιδιά έιχα κλείσει εισιτήριο από το Φεβρουάριο του 20 με την aegean για ταξίδι τον Αύγουστο που ακυρώθηκε. Μπορώ να το.κανω open μέχρι τον επόμενο Αύγουστο του χρονου δηλαδή 18 μήνες μετά την αγορά του εισητηριου, ξέρει κανεισ που παίρνω τηλ μου είπαν ότι μπορώ να πάω και στα εκδοτήρια της aegean στο αεροδρόμιο.ευχαριστω
 
Μηνύματα
67
Likes
145
Επόμενο Ταξίδι
España? We'll see.
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλημέρα σας! Μετά από πολύ αγώνα με τη ryanair κ μια αμφισβήτηση συναλλαγής χωρίς λόγο στη Πειραιώς(μετά από όλο αυτό που περάσαμε με τη Πειραιώς σκεφτόμασταν να αλλάξουμε κ τράπεζα) πιστωθηκαν σήμερα τα χρήματα στο λογαριασμό μετά από 2 μήνες!
Χαίρομαι όταν διαβάζω τέτοιες ιστορίες επιτυχίας αλλά από την άλλη επειδή η δική μου αμφισβήτηση στην Πειραιώς για πτήση με την aegean εκλεισε υπέρ της Aegean δεν μπορώ παρά να εκνευρίζομαι με τα δύο μέτρα και τα δύο σταθμά.
Φαίνεται πως δεν ήταν εύκολη πάντως και η δική σου επικοινωνία με την τράπεζα. Μπορείς να μας πεις λεπτομέρειες; Τι τους είπες, τι σου είπανε, και πως κατεληξαν υπέρ σου;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.431
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom