Πως αναβάλλουμε/ακυρώνουμε ταξίδι λόγω κοροναϊού;

martine

Member
Μηνύματα
62
Likes
95
Εχω την εντυπωση πως παιζουν με τα νευρα μας για να αγανακτησουμε και να κανουμε στο τελος οτι θελουν αυτοι !
Περιστατικό με το αγαπημένο μου Pamediakopes...
Ενώ από την πρώτη στιγμή η αεροπορική μου έδινε την επιλογή του voucher, το Pamediakopes δεν μου έδινε αυτή την επιλογή.
Όχι ότι με βόλευε ιδιαίτερα και το voucher, αλλά τουλάχιστον να το έχω σαν επιλογή.
Τελικά και αφού μου βγάλανε την γδάρα πρώτα με τηλέφωνα και emails... και η ημερομηνία του ταξιδιού έχει ήδη φθάσει... μου λένε ότι δίνουν voucher...
Πλέον αυτό πιστεύω και εγώ.. το κάνουν γι'αυτό... να κουραστούμε και να δεχτούμε ότι δίνουν... γιατί εάν δεν επέμενα και είχα δεχτεί το rebooking που μου πάσαραν αρχικά (το οποίο είχε και extra νταβατζιλίκι 60 ευρώ)... τώρα δεν θα είχα την επιλογή του voucher...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Περιμενω το refund οπως με βεβαιωσε με μειλ η εταιρεια οτι καταχωρηθηκε η αιτηση μου. Ο @Samion ειπε οτι πηρε αμεσα.
Στη βδομαδα το πηρα. Κ μαλιστα 2 φορες, σε 2 κρατησεις. Αυτα βεβαια οχι τωρα. Διαβαζω οτι εχει χειροτερεψει το πραγμα για την εταιρεια κ προσφερει πλεον κ voucher.
 

Anna82

Member
Μηνύματα
41
Likes
124
Κάπου διάβασα ότι η Wizz και η Ryan έχουν την περισσότερη ρευστότητα από όλες τις αεροπορικές και μπορούν να αντέξουν περίπου ένα εξάμηνο με καθηλωμένα αεροσκάφη. Δεν ξέρω αν αυτό είναι με ή χωρίς τα refund. Για τη Lufthansa έλεγε ότι αν επιστρέψει όλα τα χρήματα για τα ακυρωμένα εισιτήρια θα αντέξει 25 μέρες.
Σε άλλα νέα, η Aegean ακόμα δεν έχει απαντήσει στο claim που έκανα στο paypal.
 

jlee

Member
Μηνύματα
29
Likes
29
Έχει πάρει κανείς επιστροφή από easyjet? Έχουν περάσει τουλάχιστον 20 ημέρες από το email επιβεβαιώσεις το οποίο ανέφερε 7!
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Άλλαξα κι εγώ πτήση με Aegean για Βαρσοβία, από τέλος Ιουνίου για τέλος Αυγούστου. Απλά, εύκολα, γρήγορα και 4000 μίλια μπόνους (2 εισιτήρια).
Σου χουν πιστωθει ηδη τα μιλια ή πιστωνονται αφου γινουν οι πτησεις;
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
412
Likes
235
Επόμενο Ταξίδι
???
Έχει πάρει κανείς επιστροφή από easyjet? Έχουν περάσει τουλάχιστον 20 ημέρες από το email επιβεβαιώσεις το οποίο ανέφερε 7!
Φίλος μου επίσης περιμένει εδώ και 3 βδομάδες.
Εγώ που δεν ζήτησα τα λεφτά πίσω και σκέφτηκα για λίγο αλλαγή πτήσης έχασα την ευκαιρία για χρήματα. Μόνο voucher πλέον και με 6μηνη διάρκεια, αν είδα καλά...
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
412
Likes
235
Επόμενο Ταξίδι
???
Ξέρει κανείς την πολιτική της British για τις μελλοντικές πτήσεις; Π.χ. αν έχει γίνει κάτι αντίστοιχο με aegean.
Έχω πτήση τέλη Ιουνίου προς Λονδίνο και δεν κατάλαβα αν μπορώ να πάρω κάποιο voucher.
Ευχαριστώ.
 

Sanna1971

Member
Μηνύματα
124
Likes
213
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη
Έχουν δίκιο γιατι η Turkish έχει βγάλει ανακοίνωση τι θα γίνει μέχρι τις 17/04. Οπότε αναμονή για νέα ανακοίνωση.
Η Turkish ακυρωνει ολες τις διεθνεις πτησεις με αναχωρηση μεχρι 20/5/2020

Ενημέρωση για το pamediakopes.gr, για ταξίδι στις ΗΠΑ για τις 24/4/20 με Turkish airlines, η εταιρεία δίνει λέει επιστροφή χρημάτων για πτήσεις μέχρι 17/4/20(!) και όχι μετά από αυτήν την ημερομηνία. Η εναλλακτική είναι το voucher που πρέπει να χρησιμοποιηθεί μέχρι 28/2/20. Μου είπαν αυτή είναι η μόνη σου επιλογή, αν θέλεις ξαναπάρε τηλ κάποιες μέρες αργότερα μήπως και έρθουν καινούριες οδηγίες από την εταιρεία. Ταλαιπωρία...
Καλημερα. Εχω κλεισει κι εγω Turkish airlines για Τοκυο 16/5/2020 απο pamediakopes. Αυτην την απαντηση την πηρατε απο το πρακτορειο η απο την αεροπορικη;
 

martine

Member
Μηνύματα
62
Likes
95

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.722
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom