Πως αναβάλλουμε/ακυρώνουμε ταξίδι λόγω κοροναϊού;

Μηνύματα
49
Likes
44
Θα προτεινα αμεση επικοινωνια με την αεροπορικη. Να σου στειλουν ενα mail σαν αυτο που μου εστειλαν, να το εχεις για την επικοινωνια σου με το πρακτορειο.
Σε ευχαριστώ, θα το κάνω, σε ποιο τηλεφωνο πήρες? Στην Τουρκία ή υπάρχει κάποιο στην Ελλάδα?
 

Sanna1971

Member
Μηνύματα
124
Likes
213
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτικη
Σε ευχαριστώ, θα το κάνω, σε ποιο τηλεφωνο πήρες? Στην Τουρκία ή υπάρχει κάποιο στην Ελλάδα?
Μπηκα στο site της Turkish. Εστειλα mail οτι ζητω full refund. Η πρωτη απαντηση ηταν φυσικα οτι πρεπει να απευθυνθω στο πρακτορειο. Απαντω οτι το πρακτορειο υποστηριζει οτι η αεροπορικη δεν δινει full refund. Τους αναφερω και το συγκεκριμενο πρακτορειο. Και μου απαντησαν αυτο για το 2μηνο. Λεγοντας μου βεβαια οτι και παλι θα γινει μεσω πρακτορειου. Τουλαχιστον να μη μας λενε απο το pamediakopes οτι θελουν
 
Μηνύματα
49
Likes
44
Μπηκα στο site της Turkish. Εστειλα mail οτι ζητω full refund. Η πρωτη απαντηση ηταν φυσικα οτι πρεπει να απευθυνθω στο πρακτορειο. Απαντω οτι το πρακτορειο υποστηριζει οτι η αεροπορικη δεν δινει full refund. Τους αναφερω και το συγκεκριμενο πρακτορειο. Και μου απαντησαν αυτο για το 2μηνο. Λεγοντας μου βεβαια οτι και παλι θα γινει μεσω πρακτορειου. Τουλαχιστον να μη μας λενε απο το pamediakopes οτι θελουν
Ευχαριστώ, θα το κάνω και αυτό αν και δεν έχω μεγάλο περιθώριο χρόνου, μάλλον πρέπει να αποφασίσω να δεχτώ ότι επιλογές μου δίνει το πρακτορείο γιατί σε 7 μέρες είναι το εισητήριο μου και μάλλον αν δεν το κάνω μέχρι τότε θα έχω πρόβλημα
 

Sanna1971

Member
Μηνύματα
124
Likes
213
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτικη
Ευχαριστώ, θα το κάνω και αυτό αν και δεν έχω μεγάλο περιθώριο χρόνου, μάλλον πρέπει να αποφασίσω να δεχτώ ότι επιλογές μου δίνει το πρακτορείο γιατί σε 7 μέρες είναι το εισητήριο μου και μάλλον αν δεν το κάνω μέχρι τότε θα έχω πρόβλημα
Δεν πιστευω οτι θα εχεις προβλημα αλλα να μη σε παρω και στο λαιμο μου. Τα πραγματα αλλαζουν καθε μερα και μαλλον πανε για εκτονωση. Στην τελικη ειναι και το 18μηνο που εδωσε με ΠΝΠ εχθες η κυβερνηση. Σιγουρα ομως οχι το 9μηνο που προτεινει το pame diakopes. Θελω να ελπιζω οτι δε θα χαθει τιποτα. Υπομονη και επιμονη
 
Μηνύματα
49
Likes
44
Δεν πιστευω οτι θα εχεις προβλημα αλλα να μη σε παρω και στο λαιμο μου. Τα πραγματα αλλαζουν καθε μερα και μαλλον πανε για εκτονωση. Στην τελικη ειναι και το 18μηνο που εδωσε με ΠΝΠ εχθες η κυβερνηση. Σιγουρα ομως οχι το 9μηνο που προτεινει το pame diakopes. Θελω να ελπιζω οτι δε θα χαθει τιποτα. Υπομονη και επιμονη
Το μεγάλο ερώτημα που δεν ξέρω την απάντηση είναι αν πρέπει να κάνω τελική επιλογή μέχρι την ημερομηνία αναχώρησης μου ή αν μπορώ να περιμένω και να δω πως εξελίσσονται τα πράγματα
 

Sanna1971

Member
Μηνύματα
124
Likes
213
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτικη
Το μεγάλο ερώτημα που δεν ξέρω την απάντηση είναι αν πρέπει να κάνω τελική επιλογή μέχρι την ημερομηνία αναχώρησης μου ή αν μπορώ να περιμένω και να δω πως εξελίσσονται τα πράγματα
Εχεις δικιο. Μενει το διαδικαστικο κομματι. Θα προσπαθησω τηλεφωνικη επικοινωνια με το pame diakopes. Ο θεος μαζι μας...
 

Sanna1971

Member
Μηνύματα
124
Likes
213
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτικη
Και εγώ μάλλον αυριο θα πάρω, σε ποιο μειλ έστειλες μηνυμα στην Turkish?
Μπαινεις στο site της turkish,εχει επιλογη feedback,μπαινοντας εκει επιλεγεις create new feedback και στελνεις αιτημα. Σου απανταν με τον αριθμο του αιτηματος σου και αν κρινω απο μενα η απαντηση ερχεται σε λιγες ωρες. Πριν μια εβδομαδα εκαναν μερες να σου απαντησουν
 
Μηνύματα
49
Likes
44
Μπαινεις στο site της turkish,εχει επιλογη feedback,μπαινοντας εκει επιλεγεις create new feedback και στελνεις αιτημα. Σου απανταν με τον αριθμο του αιτηματος σου και αν κρινω απο μενα η απαντηση ερχεται σε λιγες ωρες. Πριν μια εβδομαδα εκαναν μερες να σου απαντησουν
Έχει πλάκα πάντως, στο feedback που μου είπες έχουν απενεργοποιημένη την επιλογή Create a standard refund request και σου δίνει επιλογές για:
1.Create a request to change ticket to an open ticket.You can change your ticket to an open ticket and reissue it for a flight taking place by February 28, 2021.

2.Create a free change requestYou can change your ticket to another flight at no charge.

3.Create a refund request in MilesYou can get your refund in Miles and add value to your ticket.
από παντού μπλοκαρισμένοι! Αν κάνεις αυτές τις επιλογές για να επικοινωνήσεις μαζί τους, πιθανόν να δεσμεύεσαι και να μην μπορείς να κάνεις τίποτα άλλο μετά
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.661
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom