Πως αναβάλλουμε/ακυρώνουμε ταξίδι λόγω κοροναϊού;

penelopebek

Member
Μηνύματα
255
Likes
260
Ταξίδι-Όνειρο
Οπου λαμπει ο Ηλιος
Έβαλες τα στοιχεία σου?
Γιατί και εγώ έκανα το ίδιο μου απάντησαν τα ίδια με σένα και τους έστειλα τα στοιχεία που ζητήσαν.
Και τώρα είμαι στη φάση
We're connecting you to one of our agents now. Thanks for providing your information
Εγω ημουν ετσι για 3 ωρες. Οσπου το εκλεισα. Κοιμηθηκα
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Εγω ημουν ετσι για 3 ωρες. Οσπου το εκλεισα. Κοιμηθηκα
Δεν έχει σημασία αν θα κλείσεις το παράθυρο, από τη στιγμή που το έστειλες στο Facebook ή στο Μεσεντζερ, το μήνυμα παραμένει, κάποια στιγμή θα σου απαντήσουν. Λογικά. Το ίδιο ειχα κάνει και με την Austrian, μου απάντησαν την άλλη μέρα. Τώρα η Ράιαν δεν ξέρω τι θα κάνει... :p
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
αυτο δεν το φοβαστε να το δωσετε στον Mark Zuckerberg?
Εχεις υπολογισει ποσα εκατομμυρια καρτες εχουν τους ιδιους 4 τελευταιους αριθμους?
Αν εντοπισει την καρτα μου απο 4 νουμερα, θα του αγορασω πλουσια δωρα.
 

penelopebek

Member
Μηνύματα
255
Likes
260
Ταξίδι-Όνειρο
Οπου λαμπει ο Ηλιος
Δεν έχει σημασία αν θα κλείσεις το παράθυρο, από τη στιγμή που το έστειλες στο Facebook ή στο Μεσεντζερ, το μήνυμα παραμένει, κάποια στιγμή θα σου απαντήσουν. Λογικά. Το ίδιο ειχα κάνει και με την Austrian, μου απάντησαν την άλλη μέρα. Τώρα η Ράιαν δεν ξέρω τι θα κάνει... :p
Στο Chat περιμενα 3 ωρες. Στο messenger εχω στειλω στριλει εδω και3 μερες. Αστα βραστα. Οτσν μιλησσ με την ΥΠΑ μου ειπαν οτι ουτε αυυοι μπορουν να ρπικοινωνησουν με ρσιν
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Στο Chat περιμενα 3 ωρες. Στο messenger εχω στειλω στριλει εδω και3 μερες. Αστα βραστα. Οτσν μιλησσ με την ΥΠΑ μου ειπαν οτι ουτε αυυοι μπορουν να ρπικοινωνησουν με ρσιν
Α τόσο καλά... Τι να πω, αν τους πιέσουμε, ελπίζω μέσα στις επόμενες μέρες να έχουμε καλά νέα. Προσωπικά θα δεχόμουν το κουπόνι αλλά δεν ξέρω καθόλου πως θα είναι η κατάσταση, ακόμα και την επόμενη χρόνια, οποτε δεν θα ήθελα να το ρισκάρω. Ξέρει κανεις αν το λινκ που δίνουν για να δεχτείς το κουπόνι λήγει; Δηλαδή μέχρι ποτε έχω το δικαίωμα να το δεχτώ;
 

penelopebek

Member
Μηνύματα
255
Likes
260
Ταξίδι-Όνειρο
Οπου λαμπει ο Ηλιος
Λοιπον μετα απο 3 μερες μου απαντησαν στο messenger.....
Hi, Penelope
We have been offering vouchers because they can be reedemed in 12 months, they can be used to pay additional services as seats or bags, they can be used partially (don´t have to use all the money at once), they can be used to book flights to unlimited locations and they are of an extremely easy use. The refunds will take much longer and will be processed just when this covid19 situation is over.
Alisofi


Αλλα λογια να αγαπιομαστε. Ξαναρωτησα ομως, εαν δε θελω voucher τι κανω;;;;

Σημερα ειναι η μερα μου. Απαντησε η ryanair. ξανα.Μου εστειλε το μνμ που ειχε στειλει στον vaggelakos.
Τα βηματα που πρεπει να σκολουθησω για να μπω στην refund queu. Αρα με την αιτηση δεν ημουν;
 

penelopebek

Member
Μηνύματα
255
Likes
260
Ταξίδι-Όνειρο
Οπου λαμπει ο Ηλιος
Μου εστειλε στο messenger οτι αυτη τη διαδικασια την κανεις στο messenger. Την εκανα. αντε να δουμε
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Μετά τη διαδικασία στο messenger, σας έστειλαν και mail?
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Είχα 2 κρατήσεις και απάντησαν αυτόματα όταν έκανα την πρώτη, τη δεύτερη δεν ξέρω αν την έλαβαν.

Γιου χου κατάσταση.
Ποιός το περίμενε να διεκδικούμε τα χρήματά μας μέσω messenger.
 

PPhanny

Member
Μηνύματα
67
Likes
36
Παίδες μπορείτε να εξηγήσετε και σε μένα που δεν έχω face αλλά ήδη από 6 Απριλίου έχω ζητήσει επιστροφή σύμφωνα με το μέιλ που μου έστειλαν τότε, το σημερινό μέιλ που πήρατε και σεις και λέει πάλι για voucher ή επιστροφή να το αγνοήσω; Οσον αφορά το λινκ που δίνει το τελευταίο μέΊΛ που υποτίθεται πατάμε για να (ξανα)ζητήσουμε επιστροφή δεν λειτουργεί. Στο chat (3 προσπάθειες ) μου απαντάνε άλλα αντ΄άλλων.
Εννοείται για τη ΡΑΙΑΝ μιλώ.
 
Last edited by a moderator:

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.606
Παίδες μπορείτε να εξηγήσετε και σε μένα που δεν έχω face αλλά ήδη από 6 Απριλίου έχω ζητήσει επιστροφή σύμφωνα με το μέιλ που μου έστειλαν τότε, το σημερινό μέιλ που πήρατε και σεις και λέει πάλι για voucher ή επιστροφή να το αγνοήσω; Οσον αφορά το λινκ που δίνει το τελευταίο μέΊΛ που υποτίθεται πατάμε για να (ξανα)ζητήσουμε επιστροφή δεν λειτουργεί. Στο chat (3 προσπάθειες ) μου απαντάνε άλλα αντ΄άλλων.
Πήγαινε εδώ και κάνε αίτημα επιστροφής (flight cancelled), μόνο αν δεν έχεις υποβάλλει ίδιο αίτημα:
https://refundclaims.ryanair.com/Αν έχεις υποβάλει αίτημα, κάποια στιγμή στον επόμενο μήνα θα σου στείλουν e-mail. Μιλάμε για μια εταιρεία χαμηλού κόστους που ακυρώθηκε το σύνολο των πτήσεων, με το προσωπικό υποστήριξης να δουλεύει από το σπίτι του, με τα όποια προβλήματα αυτό συνεπάγεται. Εδώ δεν μπορούν να ανταποκριθούν οι μεγάλες εταιρείες.
Εν τω μεταξύ, οι περισσότεροι επιβάτες κάνουν δυο και τρία αιτήματα για την ίδια κράτηση, κάτι που έχει ως αποτέλεσμα να διπλασιάζεται ή να τριπλασιάζεται αντίστοιχα ο χρόνος ανταπόκρισης. Υπομονή.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.517
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom